800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyRamses

13 denní poznávací zájezd s přímým letem do Luxoru

Prodloužená plavba po Nilu s návštěvou přilehlých chrámů a Údolí králů s rozšířeným programem v Luxoru a Asuánu spojená s odpočinkem u Rudého moře.
V průběhu zájezdu můžete navštívit i jednu z nejatraktivnějších lokalit Egypta – skalní chrámy v Abu Simbel

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

Popis zájezdu

PŘÍMÝ LET DO LUXORU!

12 denní poznávací zájezd s přímým letem do Luxoru

Prodloužená plavba po Nilu s návštěvou přilehlých chrámů a Údolí králů s rozšířeným programem v Luxoru a Asuánu spojená s odpočinkem u Rudého moře.
V průběhu zájezdu můžete navštívit i jednu z nejatraktivnějších lokalit Egypta – skalní chrámy v Abu Simbel.
NAVÍC! Údolí královen a romantická projížďka felukou.

Program:

Středa:
Odlet z České republiky v časných ranních hodinách; přílet do Luxoru; transfer do hotelu a ubytování. Odpoledne prohlídka chrámu v Dendeře; který je zasvěcen bohyni Hathor..

Čtvrtek:
V dopoledních hodinách návštěva Medinat Habu; pohřebního chrámu Ramsese III. Poté nalodění; oběd. Odpoledne prohlídka východního břehu Théb – chrámy v Karnaku a Luxoru. Večeře a nocleh na lodi.

Pátek:
Po snídani uvidíte Údolí králů; chrám královny Hatšepsut; zastavíte se u Memnonových kolosů a v dílně na výrobu alabastru. Navštívíte i Údolí královen. Po obědě plavba proti proudu Nilu; večeře a nocleh na lodi

Sobota:
Tento den navštívíte chrám v Edfu zasvěcený bohu Horovi. Po obědě pokračování plavby do Kom Ombo; prohlídka chrámu; pokračování plavby do Asuánu. Večeře a nocleh na lodi.

Neděle:
Dopoledne volný program; fakultativně možnost návštěvy skalních chrámů v Abu Simbel. Po návratu na loď oběd a odpoledne prohlídka chrámu Philae. Můžete si prohlédnout i nedokončený obelisk královny Hatšepsut ve staroegyptském lomu. V programu je i romantická projížďka felukou; z níž budete moci pozorovat nádherná panoramata Asuánu. Večeře a nocleh na lodi

Pondělí:
Po snídani navštívíte největší zachovalý chrámu Nubie – ptolemajovskou Kalabšu. Uvidíte chrám Ramesse II. Beit El Wali a kiosek Kertassiho; který stával v místě starověkého lomu na pískovec a byl zasvěcen patronce horníků a kameníků bohyni Hathor. Po návratu odjezd do hotelu v Asuánu; ubytování; večeře a nocleh..

Úterý:
Dopoledne volný čas a možnost individuální procházky po Asuánu. Odpoledne projížďka nilskými katarakty s prohlídkou rozvalin chrámu boha Chnoma na ostrově Elefantina. Prohlédnete si i vyhlášenou botanickou zahradu na Kitchenerově ostrově. Večer můžete fakultativně navštívit působivý program „Sound and Light“ v areálu chrámu zasvěceného bohyni Isis na ostrově Philae; večeře a nocleh v hotelu.

Středa:
p o snídani individuální program; v časných odpoledních hodinách transfer do Hurghady; po příjezdu ubytování v hotelu; večeře a nocleh.

Středa:
Po snídani individuální program; v časných odpoledních hodinách transfer do Hurghady; po příjezdu ubytování v hotelu; večeře a nocleh.

Čtvrtek – Sobota:
Volné dny u Rudého moře.

Neděle:
Snídaně; transfer z hotelu na letiště a odlet zpět do České republiky.

V ceně je zahrnuto:
Letecká doprava; 4 noci v hotelu 4* v Hurghadě s all inclusive; 4 noci s plnou penzí na lodi 4*; 1 noc ve 4* hotelu v Luxoru s polopenzí; 2 noci ve 4* hotelu v Asuánu s polopenzí; služby česky nebo slovensky hovořícího průvodce; místní průvodce; transfery klimatizovaným autobusem; prohlídky dle programu včetně vstupů; letištní a bezpečnostní taxy včetně pozemních služeb; palivový příplatek kalkulovaný na cenu paliva k datu 1. 7. 2011; povinné pojištění cestovní kanceláře ve smyslu zákona č. 159/99 Sb.

V ceně není zahrnuto:
Doporučený příplatek za cestovní pojištění; vstupní vízum 450 Kč/ osoba; fakultativní služby; doporučené bakšišné.

Počasí

Ain Soukhna

32°C Jasno

Dahab

36°C Jasno

Hurghada

37°C Jasno

Káhira

33°C Jasno

Luxor

40°C Jasno

Sharm El Sheikh

29°C Polojasno

Taba

36°C Jasno

×