800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyRamses - To nejlepší z Egypta s plavbou po Nilu a návštěvou pyramid

Hurghada • Káhira • Luxor • Karnak • Edfu • Kom Ombo • Assuán • Abu Simbel (fakult.) • Hurghada

Vybrané termíny zájezdů s konečnou cenou za skupinu:

Povinné příplatky

Dětské ceny: 1. dítě 2-6 let na přistýlce 9 990 Kč • 1. dítě 6-12 let na přistýlce 17 990 Kč (v roce 2015) • 1. dítě 6-12 let na přistýlce 18 990 Kč (v roce 2016)

1. den:

odlet z Prahy do Hurghady, následuje transfer autokarem do Luxoru, nalodění a oběd na lodi, návštěva a prohlídka chrámů v Karnaku a v Luxoru, večeře a nocleh na lodi.

2. den

: snídaně, prohlídka západního břehu - chrámu královny Hatšepsut, jediné ženy starého Egypta s titulem faraóna, dále Údolí králů s možností návštěvy unikátních hrobek faraónů Nové říše, následuje krátká zastávka u Memnonových kolosů, návštěva alabastrové dílny, oběd, odpoledne volno, večeře a nocleh na lodi.

3. den

: snídaně, pokračování v plavbě do Edfu - prohlídka chrámu zasvěceného bohu Horovi, svatyně chrámu je jednou z nejlépe dochovaných kultovních staveb faraonského Egypta, oběd a pokračování plavby do Kom Ombo, večeře a nocleh na lodi.

4. den:

po snídani prohlídka chrámu v Kom Ombo - dvojí chrám krokodýlího boha Sobeka a sokolího boha Hóra, oběd na lodi a pokračování plavby do Asuánu, večeře a nocleh na lodi.

5. den

: snídaně, dopoledne individuální volno nebo možnost fakultativního autokarového výletu ke slavným skalním chrámům Abu Simbel (odjezd v brzkých ranních hodinách). Tato unikátní památka stojící na hranici Egypta a Súdánu, byla zachráněna pomocí UNESCO rozřezáním a přenesením ze dna Asuánské

Philae

- chrám bohyně Isis, odpoledne vylodění a odjezd autokarem do Hurghady, ubytování s all inclusive, večeře a nocleh v hotelu.

6. den

: časně ráno odjezd autokarem do hlavního města Egypta - Káhiry, následuje prohlídka Egyptského muzea s klenoty starověkého Egypta, mj. poklad Tutanchamonova hrobu, jeho posmrtná maska nebo sál s mumiemi. Následuje odjezd k prohlídce jednoho ze sedmi divů světa, velkých pyramid v Gíze (největší je Cheopsova pyramida, dále Chefrénova a Mykerínova, možnost individuální prohlídky jedné z nich) a Sfingy s údolním chrámem, návštěva dílny na výrobu papyru a parfémů. Odpoledne odjezd autokarem do Hurghady, ubytování s all inclusive, večeře a nocleh v hotelu.

7. den

: volno v Hurghadě s možností koupání u Rudého moře, ubytování v hotelu, all inclusive. Možnost zakoupení fakultativního výletu lodí na ostrov Giftun s možností potápění a šnorchlování.

8. den

: snídaně, transfer na letiště a odlet zpět do Prahy.

Možnosti ubytování

Počasí

Ain Soukhna

25°C Jasno

Dahab

29°C Jasno

Hurghada

27°C Jasno

Káhira

25°C Jasno

Luxor

29°C Jasno

Sharm El Sheikh

23°C Jasno

Taba

29°C Jasno

×