800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinySinaj a dolní Egypt s návštěvou Káhiry, Alexandrie a oázi Siwa - 11dní

Sharm El Sheikh - Svatá Kateřina - Mojžíšova hora - Káhira - Gíza - Sakkara (fakult.) -Alexandrie - El Alamein - Siwa

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

Program

1.den: Odlet z Prahy do Sharm El Sheikhu, transfer do hotelu, ubytování, volno, večeře a nocleh.
2.den: Snídaně, volno s možností koupání a šnorchlování v Rudém moři (doporučujeme obuv do vody), večeře. V nočních hodinách odjezd ke klášteru Svaté Kateřiny.
3.den: V brzkých ranních hodinách výstup na Mojžíšovu horu (2285 m)- starozákonní  místo, kde Bůh seslal Mojžíšovi Desatero, pozorování velkolepého východu slunce nad Sinajským pohořím. Po sestupu následuje snídaně a prohlídka kláštera Svaté Kateřiny, zde uvidíte mj. biblický "Hořící keř". Odjezd autokarem do Káhiry, cestou průjezd pod Suezským průplavem, vybudovaným v letech 1858-69 a spojujícím Středozemní a Rudé moře. Ubytování, večeře, nocleh.
4.den: Po snídani návštěva světově proslulého Egyptského muzea s klenoty starověkého Egypta - mj. poklad Tutanchamonova hrobu, jeho posmrtná maska či sál s mumiemi, následuje odjezd do Gízy k návštěvě jednoho ze sedmi divů světa, velkých pyramid v Gíze (Chufuova, Rachefova a Menkaureova s fakultativní možností prohlídky jedné z nich) a  Sfingy s údolním chrámem, návštěva manufaktury na výrobu papyru či parfémů, odpoledne fakultativně možnost navštívit nejstarší Džóserovu stupňovitou pyramidu v Sakkáře, večeře a nocleh.
5.den: Po snídani odjezd k návštěvě Alexandrie, během prohlídky města, ze kterého vládla Egyptu královna Kleopatra, uvidíte mj. středověkou Qajtbejovu pevnost, stojící na místě starověkého majáku - jednoho ze sedmi divů světa, dále následuje prohlídka římských katakomb, amfiteátru a nedávno obnovené Alexandrijské knihovny, v odpoledních hodinách možnost individuální procházky po nábřeží nejevropštějšího města Egypta nebo návštěva řecko-římského muzea s nádhernými exponáty helénistického světa. Volno, večeře a nocleh.
6.den: Po snídani odjezd na západ podél pobřeží Středozemního moře do Marsa Matruh, jehož okolí je vyhlášeného svými, turisty dosud neprobádanými, bílými plážemi a dále pouští k oáze Siwa, cestou zastávka u památníku obětem 2. sv. války v  El Alameinu, možnost navštívit hřbitov spojeneckých vojsk a muzeum. V podvečerních hodinách příjezd do berberské oázy Siwa. Ubytování, večeře, nocleh.
7.den: Po snídani prohlídka Siwy- nejzápadnější z egyptských oáz, masovým turismem dosud neprobádaným územím, během níž uvidíte mj. starou medínu s pevností zvanou Šali, palmérii s tisíci datlovníky - hlavního exportího artiklu oázy, horu mrtvých, Kleopatřin termální pramen, zbytky Amonova chrámu a bájné orákulum, kde byl věštbou uznán Alexandr Veliký egyptským faraónem, v odpoledních hodinách odjezd zpět do Alexandrie. Ubytování, večeře, nocleh.
8.den: Po snídani prohlídka Kopské čtvrti s kostely z raně křesťanské doby (Mar Girgis a visutý kostel Panny Marie), následuje prohlídka Citadely s Alabastrovou mešitou Mohameda Alího, s nádherným výhledem na panorama Káhiry a středověkého a nezapomenutelného bazaru Khan El Khalily, zde bude zastávka s možností obdivovat místní obchodníky a  řemeslníky či posedět s vodní dýmkou v nejdéle otevřené kavárně v Káhiře El-Fishawi, odpoledne individuální volno, večeře a nocleh.
9.den: Po snídani transfer autokarem do Sharm El Sheikhu, ubytování, volno, večeře a nocleh.
10. den: Individuální volno v Sharm El Sheikhu s možností koupání, All inclusive.
11.den: Transfer na letiště a odlet do Prahy.
 

Poznámky k dopravě

Možnost využít dopravu na/z letiště autokarem Čedok Expres, bližší informace najdete v ceníku k pobytovým zájezdům do Egypta - Sharm El Sheikh (katalog Egypt - koupání a poznávání 2010/11). Účtujeme jednotnou cenu 290,- Kč za obousměrnou a 190,- Kč za jednosměrnou jízdenku. Dopravu garantujeme při obsazení autokaru nejméně 6 osobami.

Počasí

Ain Soukhna

32°C Jasno

Dahab

33°C Jasno

Hurghada

34°C Jasno

Káhira

31°C Mlžný opar

Luxor

34°C Jasno

Sharm El Sheikh

29°C Polojasno

Taba

33°C Jasno

×