800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinySinuhet

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

Odlet z ČR; přílet do Hurghady; transfer do hotelu; ubytování.

2. den

Brzy ráno odjezd do Asuánu; po příjezdu navštívíte chrám Philae. Po prohlídce nalodění; večeře a nocleh.

3. den

Snídaně; plavba do Kom Ombo; prohlídka chrámu. Poté pokračování plavby do Edfu; prohlídka chrámu zasvěceného bohu Horovi; poté pokračování plavby do Luxoru. Večeře a nocleh na lodi.

4. den

Tento den navštívíte Údolí králů; chrám královny Hatšepsut; zastavíte se i u Memnonových kolosů a v dílně na výrobu alabastru. Prohlédnete si chrám v Karnaku a v podvečerních hodinách navštívíte chrám v Luxoru a budete si jej moci prohlédnout za fascinujícího večerního osvětlení.

5. den

Po snídani odjezd z Luxoru do oázy Kharga (325 km). Po příjezdu prohlídka staré křesťanské nekropole ze 4. stol. a chrámu Hibis. Po prohlídkách ubytování v hotelu a nocleh.

6. den

Po snídani odjezd z oázy Kharga severním směrem do oázy Dakhla (200 km); která je považována za nejkrásnější oázu Egypta; žije zde na 70.000 obyvatel; kteří obhospodařují 30.000 arů půdy. Po příjezdu prohlídka staré islámské vesnice El Quasser s jejími stavbami z nepálených cihel a hrobek el Mozawakka z 1. století. Po prohlídkách ubytování a večeře.

7. den

Po snídani odjezd do oázy Farafra (310 km). Dle aktuálních možností vycházejících zejména z počasí je program tohoto dne: a) po příjezdu do Farafry ubytování v hotelu; odjezd džípy do Bílé pouště. Prohlídka fascinujících skalních vápencových útvarů a pozorování západu slunce. Ve večerních hodinách návrat do hotelu; večeře a přenocování. b) projížďka Bílou pouští; příprava kempu k přenocování (přenocování probíhá pod širákem; k dispozici jsou matrace a teplé přikrývky; případně spací pytle). Pozorování západu slunce; večeře na ohni.

8. den

Po snídani odjezd do oázy Baharia (160 km). Po cestě se zastavíte v tzv. Křišťálové poušti. Dále uvidíte starou; dnes již neobydlenou oázu El Heiz a tzv. Černou poušť. Po příjezdu do Baharie ubytování v hotelu. Poté vyjížďka do okolní pouště; zastávka u solného jezera; pozorování západu slunce a návrat do hotelu.

9. den

Po velmi brzké snídani odjezd do Siwy (400 km). Po příjezdu prohlídka chrámu boha Amona; kde byl na faraona korunován Alexander Veliký a kde se nacházela v starověkých dobách významná věštírna. Dále uvidíte a můžete ozkoušet teplé Kleopatřiny prameny; prohlédnete si starověké hrobky a staré město Siwa. Po západu slunce; který i můžete vychutnat z ostrova Ain Fetnas se vrátíte do hotelu k přenocování.

10. den

Po snídani odjezd do Alexandrie; druhého největšího města Egypta. Po cestě se v případě dostatku času můžete zastavit v El Alameinu a navštívit památníky 2. světové války. Během své návštěvy Alexandrie uvidíte Řecko - římské muzeum; amfiteátr; katakomby; pevnost a palác Al Montazah s jeho nádhernými zahradami. Po prohlídkách ubytování.

11. den

Po snídani odjezd do Káhiry; po příjezdu ubytování v hotelu a odpočinek. Možnost fakultativních výletů.

12. den

Tento den navštívíte Egyptské muzeum; areál Velkých pyramid v Gíze; Sfingu a přilehlé chrámy. Rovněž budete mít možnost navštívit výrobnu papyru a vidět tak jeho tradiční zpracování. Po prohlídkách návrat do hotelu a večeře.

13. den

Po snídani odjezd do Hurghady; ubytování.

14. den

Volný den u Rudého moře.

15. den

Snídaně, transfer z hotelu na letiště a odlet zpět do ČR.

* Následující text má pouze informační charakter. Závazný popisek najdete u konkrétního termínu zájezdu.

Počasí

Ain Soukhna

24°C Jasno

Dahab

30°C Jasno

Hurghada

28°C Jasno

Káhira

24°C Jasno

Luxor

28°C Jasno

Sharm El Sheikh

24°C Polojasno

Taba

30°C Jasno

×