800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinySobek

13 denní poznávací zájezd s přímým letem do Luxoru

Prodloužená plavba po Nilu s návštěvou přilehlých chrámů a Údolí králů s rozšířeným programem v Luxoru a Asuánu, návštěva Káhiry s prohlídkou Velkých pyramid, Sfingy a Egyptského muzea, spojená s odpočinkem u Rudého moře.
V průběhu zájezdu můžete navštívit i jednu z nejatraktivnějších lokalit Egypta – skalní chrámy v Abu Simbel.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

Popis zájezdu

PŘÍMÝ LET DO LUXORU!

12 denní poznávací zájezd s přímým letem do Luxoru

Prodloužená plavba po Nilu s návštěvou přilehlých chrámů a Údolí králů s rozšířeným programem v Luxoru a Asuánu; návštěva Káhiry s prohlídkou Velkých pyramid; Sfingy a Egyptského muzea; spojená s odpočinkem u Rudého moře.
V průběhu zájezdu můžete navštívit i jednu z nejatraktivnějších lokalit Egypta – skalní chrámy v Abu Simbel.

Program:

Středa:
Odlet z České republiky v časných ranních hodinách; přílet do Luxoru; transfer do hotelu a ubytování. Odpoledne prohlídka chrámu v Dendeře; který je zasvěcen bohyni Hathor.

Čtvrtek:
V dopoledních hodinách návštěva Medinat Habu; pohřebního chrámu Ramsese III. Poté nalodění; oběd. Odpoledne prohlídka východního břehu Théb – chrámy v Karnaku a Luxoru. Večeře a nocleh na lodi.

Pátek:
Po snídani uvidíte Údolí králů; chrám královny Hatšepsut; zastavíte se u Memnonových kolosů a v dílně na výrobu alabastru. Navštívíte i Údolí královen; kde můžete obdivovat nádhernou zachovalou výzdobu hrobek královen. Po obědě plavba proti proudu Nilu; večeře a nocleh na lodi.

Sobota:
Tento den navštívíte chrám v Edfu zasvěcený bohu Horovi. Po obědě pokračování plavby do Kom Ombo; prohlídka chrámu; pokračování plavby do Asuánu. Večeře a nocleh na lodi.

Neděle:
Dopoledne volný program; fakultativně možnost návštěvy skalních chrámů v Abu Simbel. Po návratu na loď oběd a odpoledne prohlídka chrámu Philae. Můžete si prohlédnout i nedokončený obelisk královny Hatšepsut ve staroegyptském lomu. V programu je i romantická projížďka felukou; z níž budete moci pozorovat nádherná panoramata Asuánu. Večeře a nocleh na lodi.

Pondělí:
Po snídani navštívíte největší zachovalý chrámu Nubie - ptolemajovskou Kalabšu. Dále uvidíte chrám Ramesse II. Beit El Wali a kiosek Kertassiho; který stával v místě starověkého lomu na pískovec a byl zasvěcen patronce horníků a kameníků bohyni Hathor. Po návratu odjezd do hotelu v Asuánu; ubytování; večeře a nocleh.

Úterý:
Dopoledne volný čas a možnost individuální procházky po Asuánu. Odpoledne projížďka nilskými katarakty s prohlídkou rozvalin chrámu boha Chnoma na ostrově Elefantina. Prohlédnete si i vyhlášenou botanickou zahradu na Kitchenerově ostrově. Ve večerních hodinách odjezd vlakem do Káhiry. Večeře nocleh ve vlaku.

Středa:
Tento den navštívíte Egyptské muzeum; areál Velkých pyramid v Gíze; Sfingu a přilehlý chrám. Rovněž budete mít možnost navštívit výrobnu papyru a vidět tak jeho tradiční zpracování. Po prohlídkách transfer do hotelu; ubytování; večeře a nocleh.

Čtvrtek:
Volný den v Káhiře; možnost fakultativních výletů.

Pátek:
Po snídani odjezd do oblasti Hurghady; po příjezdu ubytování v hotelu; večeře a nocleh.

Sobota:
Volný den u Rudého moře.

Neděle:
Snídaně; transfer z hotelu na letiště a odlet zpět do České republiky.

V ceně je zahrnuto:
Letecká doprava; 2 noci v hotelu 4* v Hurghadě s all inclusive; 4 noci s plnou penzí na lodi 4*; 1 noc ve 4* hotelu v Luxoru s polopenzí; 1 noc ve 4* hotelu v Asuánu s polopenzí; 1 noc v lůžkovém vlaku s polopenzí; 2 noci ve 4* hotelu v Káhiře; služby česky nebo slovensky hovořícího průvodce; místní průvodce; transfery klimatizovaným autobusem; prohlídky dle programu včetně vstupů; letištní a bezpečnostní taxy včetně pozemních služeb; palivový příplatek kalkulovaný na cenu paliva k datu 1. 7. 2010; povinné pojištění cestovní kanceláře ve smyslu zákona č. 159/99 Sb.

V ceně není zahrnuto:
Doporučený příplatek za cestovní pojištění; vstupní vízum 450 Kč/ osoba; fakultativní služby; doporučené bakšišné.

Počasí

Ain Soukhna

20°C Jasno

Dahab

24°C Jasno

Hurghada

22°C Jasno

Káhira

21°C Jasno

Luxor

20°C Jasno

Sharm El Sheikh

17°C Jasno

Taba

24°C Jasno

×