800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinySphinx

15 denní poznávací zájezd (z Hurghady)
Plavba po Nilu s návštěvou přilehlých chrámů a Údolí králů, návštěva Káhiry s prohlídkou Velkých pyramid, Sfingy a Egyptského muzea, to vše spojené s odpočinkem u Rudého moře.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

Popis zájezdu

15 denní poznávací zájezd (z Hurghady)
Plavba po Nilu s návštěvou přilehlých chrámů a Údolí králů; návštěva Káhiry s prohlídkou Velkých pyramid; Sfingy a Egyptského muzea; to vše spojené s odpočinkem u Rudého moře.

Program:

Středa:
Odlet z České republiky; přílet do Hurghady; transfer do hotelu; ubytování.

Čtvrtek – Neděle:
Volné dny u Rudého moře.

Pondělí:
Brzy ráno odjezd do Asuánu; po příjezdu navštívíte chrám Philae. Po prohlídce nalodění; večeře a nocleh.

Úterý:
Snídaně; prohlídka chrámu Kom Ombo; který je zasvěcen dvěma bohům - Sobekovi a Horovi. Následuje plavba do Edfu; prohlídka chrámu zasvěceného bohu Horovi; poté pokračování plavby do Luxoru. Večeře a nocleh na lodi.

Středa:
Tento den navštívíte Údolí králů; chrám královny Hatšepsut; zastavíte se i u Memnonových kolosů a v dílně na výrobu alabastru. V podvečerních hodinách navštívíte chrám v Luxoru a budete si jej moci prohlédnout za fascinujícího večerního osvětlení. Večeře a nocleh na lodi.

Čtvrtek:
Po snídani prohlídka chrámu v Karnaku; večer odjezd vlakem do Káhiry. Večeře a nocleh ve vlaku.

Pátek:
Tento den navštívíte Egyptské muzeum; areál Velkých pyramid v Gíze; Sfingu a přilehlý chrám. Rovněž budete mít možnost navštívit výrobnu papyru a vidět tak jeho tradiční zpracování. Po prohlídkách transfer do hotelu; ubytování; večeře a nocleh.

Sobota:
Volný den v Káhiře; možnost fakultativních výletů.

Neděle:
Po snídani odjezd do oblasti Hurghady; po příjezdu ubytování v hotelu; večeře a nocleh.

Pondělí – Úterý:
Volné dny u Rudého moře.

Středa:
Snídaně; transfer z hotelu na letiště a odlet zpět do České republiky.

V ceně je zahrnuto:
Letecká doprava; 8 nocí v hotelu 4* v Hurghadě s polopenzí; 3 noci s plnou penzí na lodi 4*; 2 noci s polopenzí v Káhiře ve 4* hotelu; 1 noc v lůžkovém vlaku s polopenzí;obědový balíček při přesunu z Hurghady do Asuánu; služby česky nebo slovensky hovořícího průvodce; místní průvodce; transfery klimatizovaným autobusem; prohlídky dle programu včetně vstupů; letištní a bezpečnostní taxy včetně pozemních služeb; palivový příplatek kalkulovaný na cenu paliva k datu 1. 6. 2010; povinné pojištění cestovní kanceláře ve smyslu zákona č. 159/99 Sb.

V ceně není zahrnuto:
Doporučený příplatek za cestovní pojištění 40 Kč/ osoba nad 18 let/ den; 20 Kč/ osoba do 18 let/ den; vstupní vízum 450 Kč/ osoba; fakultativní služby; doporučené bakšišné; volitelný příplatek za all inclusive pro pobyt v Hurghadě.

Počasí

Ain Soukhna

23°C Jasno

Dahab

27°C Jasno

Hurghada

25°C Jasno

Káhira

24°C Jasno

Luxor

24°C Jasno

Sharm El Sheikh

22°C Skoro jasno

Taba

28°C Jasno

×