800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyTaba - Jordánsko - Izrael (8 dní)

8 denní poznávací zájezd
Wadi Rum, Petra, Madaba, hora Nebo, Jerash, Ammán, Jeruzalém, Betlém, Masada, Mrtvé moře.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

Popis zájezdu

8 denní poznávací zájezd

Den 1. pátek Praha – Taba
Odlet z ČR. Po příletu do Taby transfer do hotelu; ubytování

Den 2. sobota Taba
Volný program v Tabě ve 4* hotelu s polopenzí

Den 3. neděle Wadi Rum – Petra
V brzkých ranních hodinách odjezd na egyptsko-izraelské hranice; průjezd Eilatem. Po překročení izraelsko-jordánské hranice odjezd do Wadi Rum; kde na Vás čeká asi hodinová projížďka v džípech. O Wadi Rum se říká; že je jednou z nejhezčích pouštních scenérií světa. Je to krajina bizarních vysoko se tyčících skalních formací známé pod arabským názvem džebel. Ani poměrně vysoká návštěvnost turisty nezanechala na místě stopy a Wadi Rum si stále zachovává svoji nezapomenutelnou majestátnost umocněnou absolutním tichem. V této oblasti se v průběhu 1. světové války pohyboval britský plukovník Thomas Edward Lawrence; který ovlivnil historii formování Sýrie a Jordánska. Jeho osudy zachycuje slavný film Lawrence z Arábie. Poté odjezd do Petry a prohlídka města. Je těžké popsat Petru; v Jordánsku ani na Středním východě nenaleznete jiné podobné místo. Město vytesané do růžových pískovcových skal bývalo hlavním městem Nabatejců; dynastie 3. stol. př. n.l.; která zbohatla díky obchodu s karavanami. Po tisíc let bylo místo zapomenuto a znovuobjeveno v roce 1 812. Přístup do rozsáhlého města je úzkou soutěskou (Siq). Když už máte pocit; že žádný konec soutěsky neexistuje; Siq se najednou dramaticky zúží na šířku asi 2 metrů a na konci soutěsky se objeví Pokladnice; hrobka nabatejského krále Aretase z 1. století př. n. l. Stejný pohled se naskytl také Indiana Jonesovi ve filmu Poslední křížová výprava. Zajímavých míst zde naleznete více – starověké divadlo s kapacitou 8 000 míst či Velký římský chrám; El Deir či byzantský kostel s mozaikami ze 6. století. Při procházce pozůstatky impozantního města můžete kromě architektonických skvostů; královských hrobek či nabatejských domů obdivovat nádhernou hru barev; jimiž jsou skály doslova protkány. Červené; žluté; bílé a hnědé odstíny vytvářejí fantastické obrazce. K prohlídce doporučujeme pevnou obuv. Po prohlídkách ubytování v hotelu; večeře a volný večer.

Den 4. pondělí Madaba – Ammán
Po snídani odjezd do Madaby; příjemného městečka s malebným centrem. Město se silným křesťanským vlivem je známé svými starými mozaikami; které byly nalezeny v pozůstatcích byzantských kostelů. Pravděpodobně nejznámější mozaikou je mapa Svaté země a poutních míst pocházející ze 6. století. Byla složena ze 2.000.000 kamínků a do dnešní doby se jich zachovala asi třetina. Při bližším pohledu zde najdete řeku Nil a Jordán; Jeruzalém; Jericho; Sinaj a další místa Středního východu. Krásné mozaiky jsou také na místech původních kostelů Panny Marie a proroka Eliáše ze 7. století. Kostely jsou spojeny zachovalou římskou ulicí a je mezi nimi hala římské vily s rozsáhlou mozaikou znázorňující hrdiny antické tragédie Hipolita a Phaedru. Dále navštívíte horu Nebo; na které zemřel Mojžíš poté; co odtud uviděl Zemi zaslíbenou. Po prohlídkách pokračování do Jerashe. Ruiny římského města Jerash jsou po syrské Palmyře nejlépe zachovalými pozůstatky osídlení z přelomu tisíciletí. Jerash dosáhl svého vrcholu ve 3. stol. n.l; kdy byl součástí tzv. Dekapolisu; obchodního spolku 10 měst. Jeho vliv se postupně snižoval opakovanými křesťanskými a muslimskými nájezdy až zcela zmizel důsledkem silného zemětřesení v roce 747. I když vykopávky započaly již v roce 1920; je do dnešního dne odkryto asi 10% města. I tato malá část na návštěvníky zapůsobí velkolepým dojmem. Po průchodu jižní bránou se dostanete na oválné náměstí. Při návštěvě Jerashe si můžete prohlédnout velmi dobře zachovalé cesty lemované sloupy; chrám boha Dia; nympheum; římská divadla. Největší stavbou města je chrám bohyně Artemis; ze kterého se zachovala hlavní svatyně včetně 11 mohutných sloupů se zdobenými korintskými hlavicemi. Jedním z nejzajímavějších míst je divadlo z 1. století pro 5000 diváků; kde si můžete ověřit výbornou akustiku a vyzkoušet přírodní mikrofony. Po prohlídce odjezd do Ammánu; ubytování a večeře. Večer máte možnost navštívit individuálně staré město.

Den 5. úterý Jeruzalém – Betlém
Snídaně. V brzkých ranních hodinách přechod jordánsko-izraelských hranic; přejezd do Jeruzaléma - svatého města tří náboženství. Historický Jeruzalém se rozkládá na ploše pouhého 1 čtverečního kilometru; ale jeho rozměr historický; kulturní a náboženský je nezměřitelný. Mezi dominanty města patří zlatá kopule mešity postavené v 7. století Ummájovci. Posvátným místem pro židy je Zeď nářků – pozůstatek slavného Herodova chrámu. Křesťané neopomenou projít Křížovou cestou a navštívit Chrám Božího hrobu. Po příjezdu do Jeruzaléma se zastavíte na vyhlídce na Olivetské hoře; ze které uvidíte jako na dlani celý historický Jeruzalém. Poté navštívíte místo zatčení Krista v Getsemanských zahradách; kde rostou olivovníky starší 2.000 let a kde Ježíš a jeho učedníci strávili poslední hodiny před jeho zatčením. Poté projdete do historického Jeruzaléma Štěpánskou bránou a půjdete Křížovou cestou; kterou před více než 2.000 lety procházel Ježíš Kristus. Prohlédnete si Chrám Božího hrobu; který stojí na místě Golgoty; kde byl Ježíš ukřižován a následně uložen do hrobu. Prohlídky budou pokračovat na hoře Sion; která leží za jižními hradbami města. Kromě tzv. Večeřadla; místa poslední večeře Páně zde můžete vidět i hrobku prvního židovského krále Davida. Po prohlídkách Jeruzaléma odjezd do Betléma a návštěva baziliky Narození Ježíše Krista. Návrat do Jeruzaléma; ubytování a večeře.

6. den středa Jeruzalém
Po snídani projížďka novým městem Západního Jeruzaléma. Po ní budete pokračovat na Citadelu neboli Davidovu věž; kde si můžete prohlédnout i muzeum; které Vás názorně provede jednotlivými obdobími historie Jeruzaléma. Po obědě (není v ceně) volný čas k individuálním prohlídkám. V této době můžete absolvovat fakultativně i procházku po hradbách historického Jeruzaléma. Poté pokračování v prohlídce Arménské a Židovské čtvrti a Zdi nářků. Návrat do hotelu; večeře.

Den 7. čtvrtek Jeruzalém – Masada – Taba; koupání v Mrtvém moři
Po snídani odjezd na horu Moriah – Chrámovou horu. Zde stával slavný Šalamounův chrám; který byl později nahrazen druhým židovským chrámem; který rozbudoval Herodes. Dnes je Chrámová hora po Mekce a Medině třetím nejposvátnějším místem islámu. Stojí zde mešita Al Aksa a Skalní dóm; který je díky své zlaté kopuli nepřehlédnutelnou dominantou Jeruzaléma. Po prohlídce areálu Chrámové hory opustíte Jeruzalém a podél Mrtvého moře pojedete až do Masady. Masada se nachází na 400 metrů vysoké hoře s plochým vrcholem a hlubokými srázy kolem celého vrcholu. Král Herodes zde vybudoval svoje nedobytné opevnění; jehož pozůstatky můžete obdivovat i dnes. Během povstání zelótů se zde ukryla téměř tisícovka židovských povstalců proti římské nadvládě. V roce 73 n.l.; kdy římské jednotky dobyly po dlouhém obléhání pevnost; Židé se rozhodli raději spáchat hromadnou sebevraždu; než aby se dostali do římského otroctví. Masada i dnes zůstává symbolem hrdého židovského odporu a odvahy. Do dnešních dnů můžete vidět pozůstatky římských táborů i rampy; po které byla Masada po 3 letech obléhání dobyta. Po prohlídce pokračování do letoviska Ein Bokek u Mrtvého moře; kde se budete moci vykoupat a na vlastní kůži tak okusit jeho účinky. Odjezd na hranici v Tabě. Po překročení izraelsko–egyptských hranic návrat do hotelu a ubytování.

Den 8. pátek Taba
Transfer na letiště; odlet do Prahy.

V ceně okruhu je zahrnuto
Letecká doprava v turistické třídě včetně letištních a bezpečnostních poplatků; v případě 8 denního pobytu 3 noci ve 4* hotelu s polopenzí v oblasti Taba (možnost dokoupení All inclusive); 4 noci ve 3* hotelech s polopenzí v průběhu okruhu. Služby česky nebo slovensky hovořícího průvodce; místního průvodce; transfery klimatizovaným autobusem; prohlídky dle programu; povinné pojištení cestovní kanceláře ve smyslu zákona č. 159/99 Sb. Stravování dle programu.

V ceně okruhu není zahrnuto
Doporučený příplatek za cestovní pojištění 468 Kč/pobyt/dospěla os. do 70 let; 702 Kč/pobyt/dospělá osoba od 70 let a 288 Kč/pobyt/ dítě. Vstupní poplatky do Jordánska a Izraele cca 72 USD (splatné individuálně na místě); vstupy do historických objektů cca 128 USD (splatné individuálně na místě); vstupní hraniční poplatky do Egypta cca 15 USD (splatné individuálně na hranici); bakšišné cca 20 USD (splatné individuálně na místě). Nápoje během celého okruhu; obědy; vstupní vízum (cestovní kancelář Vám zajistí vstupní vízum na požádání za poplatek 450 Kč/osoba s platným pasem).

  • Minimální počet účastníku: 20 osob
  • Poznávací zájezd si můžete prodloužit o 2. týden ve vybraném hotelu - cenu žádejte u vašeho prodejce.
  • Informace k odletům naleznete u příslušné destinace.
  • Změna programu vyhrazena.
  • Uvedené poplatky a vstupy jsou platné ke dni 1. 7. 2012 a mohou se během sezony měnit.

Počasí

Ain Soukhna

29°C Jasno

Dahab

31°C Jasno

Hurghada

31°C Jasno

Káhira

28°C Jasno

Luxor

31°C Jasno

Sharm El Sheikh

28°C Polojasno

Taba

31°C Jasno

×