800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyTaba - Jordánsko - Izrael (12 dní)

12 denní poznávací zájezd. Wadi Rum, Petra, Madaba, Ammán, Jeruzalém, Betlém, Masada.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

Popis zájezdu

12 denní poznávací zájezd
Wadi Rum; Petra; Madaba; Ammán; Jeruzalém; Betlém; Masada

Program

1. den - pátek: Praha - Taba
 • Odlet z ČR. Po příletu do Taby transfer do hotelu; ubytování
2. den - sobota: Taba
 • Volný program v Tabě ve 4* hotelu s All Inclusive
3. den - neděle: Wadi Rum - Petra
 • V brzkých ranních hodinách odjezd na egyptsko-izraelské hranice; průjezd Eilatem. Po překročení izraelsko-jordánské hranice odjezd do Wadi Rum; kde na Vás čeká asi hodinová projížďka v džípech. O Wadi Rum se říká; že je jednou z nejhezčích pouštních scenérií světa. Je to krajina bizarních vysoko se tyčících skalních formací známé pod arabským názvem džebel. Ani poměrně vysoká návštěvnost turisty nezanechala na místě stopy a Wadi Rum si stále zachovává svoji nezapomenutelnou majestátnost umocněnou absolutním tichem. V této oblasti se v průběhu 1. světové války pohyboval britský plukovník Thomas Edward Lawrence; který ovlivnil historii formování Sýrie a Jordánska. Jeho osudy zachycuje slavný film Lawrence z Arábie. Poté odjezd do Petry a prohlídka města. Je těžké popsat Petru; v Jordánsku ani na Středním východě nenaleznete jiné podobné místo. Město vytesané do růžových pískovcových skal bývalo hlavním městem Nabatejců; dynastie 3. stol. př. n.l.; která zbohatla díky obchodu s karavanami. Po tisíc let bylo místo zapomenuto a znovuobjeveno v roce 1812. Přístup do rozsáhlého města je úzkou soutěskou (Siq). Když už máte pocit; že žádný konec soutěsky neexistuje; Siq se najednou dramaticky zúží na šířku asi 2 metrů a na konci soutěsky se objeví Pokladnice; hrobka nabatejského krále Aretase z 1. století př.n.l. Stejný pohled se naskytl také Indiana Jonesovi ve filmu Poslední křížová výprava. Zajímavých míst zde naleznete více - starověké divadlo s kapacitou 8.000 míst či Velký římský chrám; El Deir či byzantský kostel s mozaikami ze 6. století. Při procházce pozůstatky impozantního města můžete kromě architektonických skvostů; královských hrobek či nabatejských domů obdivovat nádhernou hru barev; jimiž jsou skály doslova protkány. Červené; žluté; bílé a hnědé odstíny vytvářejí fantastické obrazce. K prohlídce doporučujeme pevnou obuv. Po prohlídkách ubytování v hotelu; večeře a volný večer.
4. den - pondělí: Madaba - Ammán
 • Po snídani odjezd do Madaby; příjemného městečka s malebným centrem. Město se silným křesťanským vlivem je známé svými starými mozaikami; které byly nalezeny v pozůstatcích byzantských kostelů. Pravděpodobně nejznámější mozaikou je mapa Svaté země a poutních míst pocházející ze 6. století. Byla složena ze 2.000.000 kamínků a do dnešní doby se jich zachovala asi třetina. Při bližším pohledu zde najdete řeku Nil a Jordán; Jeruzalém; Jericho; Sinaj a další místa Středního východu. Krásné mozaiky jsou také na místech původních kostelů Panny Marie a proroka Eliáše ze 7. století. Kostely jsou spojeny zachovalou římskou ulicí a je mezi nimi hala římské vily s rozsáhlou mozaikou znázorňující hrdiny antické tragédie Hipolita a Phaedru. Dále navštívíte horu Nebo; na které zemřel Mojžíš poté; co odtud uviděl Zemi zaslíbenou. Po prohlídkách pokračování do Jerashe. Ruiny římského města Jerash jsou po syrské Palmyře nejlépe zachovalými pozůstatky osídlení z přelomu tisíciletí. Jerash dosáhl svého vrcholu ve 3. stol. n.l; kdy byl součástí tzv. Dekapolisu; obchodního spolku 10 měst. Jeho vliv se postupně snižoval opakovanými křesťanskými a muslimskými nájezdy až zcela zmizel důsledkem silného zemětřesení v roce 747. I když vykopávky započaly již v roce 1920; je do dnešního dne odkryto asi 10% města. I tato malá část na návštěvníky zapůsobí velkolepým dojmem. Po průchodu jižní bránou se dostanete na oválné náměstí. Při návštěvě Jerashe si můžete prohlédnout velmi dobře zachovalé cesty lemované sloupy; chrám boha Dia; nympheum; římská divadla. Největší stavbou města je chrám bohyně Artemis; ze kterého se zachovala hlavní svatyně včetně 11 mohutných sloupů se zdobenými korintskými hlavicemi. Jedním z nejzajímavějších míst je divadlo z 1. století pro 5000 diváků; kde si můžete ověřit výbornou akustiku a vyzkoušet přírodní mikrofony. Po prohlídce odjezd do Ammánu; ubytování a večeře. Večer máte možnost navštívit individuálně staré město.
5. den - úterý: Jeruzalém - Betlém
 • Snídaně. V brzkých ranních hodinách přechod jordánsko-izraelských hranic; přejezd do Jeruzaléma - svatého města tří náboženství. Historický Jeruzalém se rozkládá na ploše pouhého 1 čtverečního kilometru; ale jeho rozměr historický; kulturní a náboženský je nezměřitelný. Mezi dominanty města patří zlatá kopule mešity postavené v 7. století Ummájovci. Posvátným místem pro židy je Zeď nářků - pozůstatek slavného Herodova chrámu. Křesťané neopomenou projít Křížovou cestou a navštívit Chrám Božího hrobu. Po příjezdu do Jeruzaléma se zastavíte na vyhlídce na Olivetské hoře; ze které uvidíte jako na dlani celý historický Jeruzalém. Poté navštívíte místo zatčení Krista v Getsemanských zahradách; kde rostou olivovníky starší 2.000 let a kde Ježíš a jeho učedníci strávili poslední hodiny před jeho zatčením. Poté projdete do historického Jeruzaléma Štěpánskou bránou a půjdete Křížovou cestou; kterou před více než 2.000 lety procházel Ježíš Kristus. Prohlédnete si Chrám Božího hrobu; který stojí na místě Golgoty; kde byl Ježíš ukřižován a následně uložen do hrobu. Prohlídky budou pokračovat na hoře Sion; která leží za jižními hradbami města. Kromě tzv. Večeřadla; místa poslední večeře Páně zde můžete vidět i hrobku prvního židovského krále Davida. Po prohlídkách Jeruzaléma odjezd do Betléma a návštěva baziliky Narození Ježíše Krista. Návrat do Jeruzaléma; ubytování a večeře.
6. den - středa: Jeruzalém
 • Po snídani projížďka novým městem Západního Jeruzaléma. Po ní budete pokračovat na Citadelu neboli Davidovu věž; kde si můžete prohlédnout i muzeum; které Vás názorně provede jednotlivými obdobími historie Jeruzaléma. Po obědě (není v ceně) volný čas k individuálním prohlídkám. V této době můžete absolvovat fakultativně i procházku po hradbách historického Jeruzaléma. Poté pokračování v prohlídce Arménské a Židovské čtvrti a Zdi nářků. Návrat do hotelu; večeře.
7. den - čtvrtek: Jeruzalém - Masada - Taba
 • Po snídani odjezd na horu Moriah - Chrámovou horu. Zde stával slavný Šalamounův chrám; který byl později nahrazen druhým židovským chrámem; který rozbudoval Herodes. Dnes je Chrámová hora po Mekce a Medině třetím nejposvátnějším místem islámu. Stojí zde mešita Al Aksa a Skalní dóm; který je díky své zlaté kopuli nepřehlédnutelnou dominantou Jeruzaléma. Po prohlídce areálu Chrámové hory opustíte Jeruzalém a podél Mrtvého moře pojedete až do Masady. Masada se nachází na 400 metrů vysoké hoře s plochým vrcholem a hlubokými srázy kolem celého vrcholu. Král Herodes zde vybudoval svoje nedobytné opevnění; jehož pozůstatky můžete obdivovat i dnes. Během povstání zelótů se zde ukryla téměř tisícovka židovských povstalců proti římské nadvládě. V roce 73 n.l.; kdy římské jednotky dobyly po dlouhém obléhání pevnost; Židé se rozhodli raději spáchat hromadnou sebevraždu; než aby se dostali do římského otroctví. Masada i dnes zůstává symbolem hrdého židovského odporu a odvahy. Do dnešních dnů můžete vidět pozůstatky římských táborů i rampy; po které byla Masada po 3 letech obléhání dobyta. Po prohlídce pokračování do letoviska Ein Bokek u Mrtvého moře; kde se budete moci vykoupat a na vlastní kůži tak okusit jeho účinky. Odjezd na hranici v Tabě. Po překročení izraelsko - egyptských hranic návrat do hotelu a ubytování.
8. den - pátek: Taba
 • Volný čas v hotelu.
9. - 11.den - sobota - pondělí: Taba
 • volný program v Tabě ve 4* hotelu s all inclusive
12. den - pátek: Taba - Praha
 • Odlet do České republiky

V ceně je zahrnuto:
Letecká doprava; letištní a bezpečnostní taxy; palivový příplatek; v případě 12 denního pobytu 7 nocí v 4* hotelu s all inclusive v oblasti Taba ; 4 noci ve 3* hotelech s polopenzí v průběhu okruhu; služby česky nebo slovensky hovořícího průvodce; místního průvodce; transfery klimatizovaným autobusem; prohlídky dle programu; povinné pojištění cestovní kanceláře ve smyslu zákona č. 159/99 Sb.

V ceně není zahrnuto:
Poplatek za vyřízení víza 450 Kč/osoba; doporučený příplatek za cestovní pojištění (40 Kč/osoba nad 18 let/den; 20 Kč/osoba do 18 let/den); vstupní poplatky pro Jordánsko a Izrael cca 72 USD (splatné individuálně na místě); vstupy do historických objektů (cca 128 USD - splatné individuálně na místě); vstupní hraniční poplatky do Egypta cca 15 USD (splatné individuálně na hranici); bakšišné (20 USD - splatné individuálně na místě). Nápoje a obědy během celého okruhu;

 • minimální obsazenost 20 osob
 • uvedené poplatky a vstupy jsou platné ke dni 6.9.2010 a mohou se během sezony měnit
 • změna programu vyhrazena

Počasí

Ain Soukhna

34°C Jasno

Dahab

34°C Jasno

Hurghada

36°C Jasno

Káhira

33°C Jasno

Luxor

38°C Jasno

Sharm El Sheikh

30°C Skoro jasno

Taba

34°C Jasno

×