800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyTo nejlepší z Egypta s plavbou po Nilu a návštěvou pyramid - 12dní

Hurghada | Káhira | Asuán | Abu Simbel (fakult.) | plavba po Nilu | Kom Ombo | Edfu | Luxor | Karnak

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

Program

(3-denní plavba po Nilu):

1. den:
Odlet z ČR do Hurghady, transfer do hotelu, ubytování, volno, večeře a nocleh.
2. den: Individuální volno v Hurghadě s možností koupání u Rudého moře, ubytování v hotelu, polopenze.
3. den: Časně ráno odjezd autokarem do hlavního města Egypta - Káhiry, volno s možností fakultativní návštěvy nejstarší Džóserovy stupňovité pyramidy v Sakkaře, Citadely, Alabastrové mešity Mohameda Aliho a známého velkého bazaru Khan El Khalily, ubytování, večeře a nocleh v hotelu.
4. den: Snídaně a odjezd k prohlídce Egyptského muzea s klenoty starověkého Egypta, mj. poklad Tutanchamonova hrobu, jeho posmrtná maska nebo sál s mumiemi. Následuje odjezd k prohlídce jednoho ze sedmi divů světa, velkých pyramid v Gíze (největší je Cheopsova pyramida, dále Chefrénova a Mykerínova, možnost individuální prohlídky jedné z nich), a Sfingy s údolním chrámem, návštěva dílny na výrobu papyru a parfémů. Po večeři v restauraci odjezd vlakerm 1. třídy do Asuánu (poskytnutí lůžka ve vlaku fakultativně za příplatek).
5. den: Příjezd do Asuánu - núbijské kulturní oblasti, nalodění a oběd na lodi, návštěva chrámu v Philae - chrám bohyně Isis, volno, večeře a nocleh na lodi.
6. den: Snídaně, dopoledne individuální volno nebo možnost fakultativního autokarového výletu ke slavným skalním chrámům Abu Simbel (odjezd v brzkých ranních hodinách). Tato unikátní památka stojící na hranici Egypta a Súdánu byla zachráněna pomocí UNESCO rozřezáním a přenesením ze dna Asuánské přehrady. Oběd na lodi, poté pokračování plavby do Kom Ombo, večeře a nocleh na lodi.
7. den: Po snídani prohlídka chrámu v Kom Ombo - dvojí chrám krokodýlího boha Sobeka a sokolího boha Hóra, oběd na lodi a pokračování v plavbě do Edfu - prohlídka chrámu zasvěceného bohu Horovi, svatyně chrámu je jednou z nejlépe dochovaných kultovních staveb faraonského Egypta. Poté pokračování plavby do Luxoru, večeře a nocleh na lodi.
8. den: Snídaně, vylodění a prohlídka západního břehu - chrámu královny Hatšepsut, jediné ženy starého Egypta s titulem faraóna, dále Údolí králů s možností návštěvy unikátních hrobek faraónů Nové říše, následuje krátká zastávka u Memnonových kolosů, návštěva alabastrové dílny, oběd. Přesun na východní břeh - návštěva a prohlídka chrámů v Karnaku, největšího chrámového komplexu boha Amona v Egyptě budovaného nepřetržitě po dobu 2000 let, poté prohlídka chrámu v Luxoru. Odpoledne odjezd autokarem zpět do Hurghady, večeře a nocleh v hotelu.
9. - 11. den: Volno v Hurghadě s možností koupání u Rudého moře, ubytování v hotelu, polopenze. Možnost zakoupení fakultativního výletu lodí na ostrov Giftun s možností potápění a šnorchlování.
12. den: Transfer na letiště a odlet zpět do ČR.

Poznámky k dopravě

Možnost využít dopravu na/z letiště autokarem Čedok Expres, bližší informace najdete v ceníku k pobytovým zájezdům do Egypta - Hurghada (katalog Egypt - koupání a poznávání 2010/2011).
Účtujeme jednotnou cenu 290,- Kč za obousměrnou a 190,- Kč za jednosměrnou jízdenku.
Dopravu garantujeme při obsazení autokaru nejméně 6 osobami.


 

Počasí

Ain Soukhna

32°C Jasno

Dahab

33°C Jasno

Hurghada

33°C Jasno

Káhira

32°C Jasno

Luxor

37°C Jasno

Sharm El Sheikh

29°C Polojasno

Taba

33°C Jasno

×