800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyTutmose

11 denní poznávací zájezd – odlet z Prahy, Brna a Ostravy
Prodloužená plavba po Nilu s návštěvou přilehlých chrámů a Údolí králů spojená s odpočinkem u Rudého moře. V průběhu zájezdu můžete navštívit i jednu z nejatraktivnějších lokalit Egypta – skalní chrámy v Abu Simbel.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

Odlet z ČR, přílet do Hurghady, transfer do hotelu, ubytování.

2.-4. den

Volné dny u Rudého moře.

5. den

Brzy ráno odjezd do Luxoru, po příjezdu oběd na lodi. Odpoledne prohlídka východního břehu Théb – chrámy v Karnaku a Luxoru. Večeře a nocleh na lodi.

6. den

Po snídani uvidíte Údolí králů, chrám královny Hatšepsut, zastavíte se u Memnonových kolosů a dílně na výrobu alabastru. Navštívíte i Údolí královen, kde můžete obdivovat nádhernou zachovalou výzdobu hrobek královen. Po obědě plavba proti proudu Nilu, večeře a nocleh na lodi.

7. den

Dopoledne návštěva chrámu v Edfu zasvěceného bohu Horovi. Po obědě pokračování plavby do Kom Ombo, prohlídka chrámu, pokračování plavby do Asuánu. Večeře a nocleh na lodi.

8. den

Dopoledne volný program, fakultativně možnost návštěvy skalních chrámů v Abou Simbel. Po návratu na loď oběd a odpoledne prohlídka chrámu Philae. Můžete si prohlédnout i nedokončený obelisk královny Hatšepsut ve staroegyptském lomu. V programu je i romantická projížďka felukou, z níž budete moci pozorovat nádherná panoramata Asuánu.

9. den

Volný program v Asuánu, možnost fakultativních výletů. V odpoledních hodinách odjezd do oblasti Hurghady, ubytování v hotelu, večeře a nocleh.

10. den

Volný den u Rudého moře.

11. den

Snídaně, transfer z hotelu na letiště a odlet zpět do ČR

Cena zájezdu zahrnuje

Letecká přeprava, letištní a bezpečnostní taxa včetně pozemních služeb v Egyptě 2.220 Kč, palivový příplatek 1.690 Kč, 6 nocí v 4* hotelu s polopenzí, 4 noci na lodi 4*s plnou penzí, služby česky nebo slovensky hovořícího průvodce, místní průvodce, transfery klimatizovaným autobusem, prohlídky dle programu včetně vstupů, povinné pojištění cestovní kanceláře ve smyslu zákona č. 159/99 Sb.

Cena zájezdu nezahrnuje

Poplatek za vízum 400 Kč/osoba, doporučený příplatek za cestovní pojištění (40 Kč/osoba nad 18 let/den, 20 Kč/osoba do 18 let/den), akultativní služby.

* Následující text má pouze informační charakter. Závazný popisek najdete u konkrétního termínu zájezdu.

Počasí

Ain Soukhna

32°C Jasno

Dahab

36°C Jasno

Hurghada

37°C Jasno

Káhira

33°C Jasno

Luxor

40°C Jasno

Sharm El Sheikh

29°C Polojasno

Taba

36°C Jasno

×