800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupiny



Velký okruh Egyptem s plavbou po Nilu a pobytem u moře - 15denní

Hurghada | Luxor | Karnak | plavba po Nilu | Edfu | Kom Ombo | Asuán | Abu Simbel (fakult.) | Káhira | Alexandrie (fakult.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

Program

(4-denní plavba po Nilu):

1. den:
Odlet z Prahy do Hurghady, transfer do hotelu, ubytování, volno, večeře a nocleh.
2. - 3. den: Individuální volno v Hurghadě s možností koupání u Rudého moře, ubytování v hotelu, polopenze.
4. den: Časně ráno odjezd autokarem do Luxoru, nalodění a oběd na lodi, volno. Přesun na východní břeh - návštěva a prohlídka chrámů v Karnaku, největšího chrámového komplexu boha Amona v Egyptě budovaného nepřetržitě po dobu 2000 let, poté prohlídka chrámu v Luxoru, večeře a nocleh na lodi.
5. den: Snídaně, vylodění a prohlídka západního břehu - stupňovitého chrámu královny Hatšepsut, jediné ženy starého Egypta s titulem faraóna, dále Údolí králů s možností návštěvy unikátních hrobek faraónů Nové říše, následuje krátká zastávka u Memnonových kolosů, návštěva alabastrové dílny, oběd, volno, večeře a nocleh na lodi.
6. den: Časně ráno snídaně a odplutí do Edfu - prohlídka chrámu zasvěceného bohu Horovi, svatyně chrámu je jednou z nejlépe dochovaných kultovních staveb faraonského Egypta, oběd na lodi, pokračování plavby do Kom Ombo, večeře a nocleh na lodi.
7. den: Po snídani prohlídka chrámu v Kom Ombo - dvojí chrám krokodýlího boha Sobeka a sokolího boha Hóra, pokračování v plavbě do Asuánu - núbijské kulturní oblasti, večeře a nocleh na lodi.
8. den: Snídaně, dopoledne volno nebo možnost fakultativního autokarového výletu ke slavným skalním chrámům Abu Simbel (odjezd v časných ranních hodinách). Tato unikátní památka stojící na hranici Egypta a Súdánu byla zachráněna pomocí UNESCO rozřezáním a přenesením ze dna  Asuánské přehrady. Návštěva chrámu v Philae - chrám bohyně Isis, vylodění a odjezd vlakem 1. třídy do Káhiry (poskytnutí lůžka ve vlaku fakultativně za příplatek).
9. den: Příjezd do hlavního města Egypta - Káhiry, ubytování a snídaně, následuje odjezd k prohlídce jednoho ze sedmi divů světa, velkých pyramid v Gíze (největší je Cheopsova pyramida, dále  hefrénova a Mykerínova pyramida, možnost indivi duální prohlídky jedné z nich), a Sfingy s údolním chrámem, návštěva dílny na výrobu papyru a parfémů. Volno s možností fakultativní návštěvy nejstarší Džóserovy stupňovité pyramidy v Sakkaře, večeře a nocleh v hotelu.
10. den: Snídaně, volno s možností nákupů nebo účast na fakultativním výletu do Alexandrie - druhé největší egyptské město a důležitý přístav spojující Evropu, Afriku a Asii. Uvidíte zde mj. římský amfiteátr (jediné římské divadlo v Egyptě), Alexandrijskou knihovnu, palác Montaza nebo řecko-římské muzeum s nádhernými zahradami. Večeře a nocleh v hotelu.
11. den: Po snídani odjezd k prohlídce Egyptského muzea s klenoty starověkého Egypta, mj. poklad Tutanchamonova hrobu, jeho posmrtná maska nebo sál s mumiemi, následuje prohlídka Citadely, Alabastrové mešity Mohameda Aliho a známého velkého bazaru Khan El Khalily, transfer autokarem zpět do Hurghady, ubytování, večeře a nocleh.
12. - 14. den: Volno v Hurghadě s možností koupání u Rudého moře, ubytování v hotelu, polopenze. Možnost zakoupení fakultativního výletu lodí na ostrov Giftun s možností potápění a šnorchlování.
15. den: Snídaně a volno v závislosti na letovém řádu, transfer na letiště a odlet do ČR.

Poznámky k dopravě

Možnost využít dopravu na/z letiště autokarem Čedok Expres, bližší informace najdete v ceníku k pobytovým zájezdům do Egypta - Hurghada (katalog Egypt - koupání a poznávání 2011/2012).
Účtujeme jednotnou cenu 290,- Kč za obousměrnou a 190,- Kč za jednosměrnou jízdenku.
Dopravu garantujeme při obsazení autokaru nejméně 6 osobami.

Počasí

Ain Soukhna

22°C Jasno

Dahab

24°C Jasno

Hurghada

23°C Jasno

Káhira

22°C Jasno

Luxor

21°C Jasno

Sharm El Sheikh

22°C Skoro jasno

Taba

24°C Jasno

×