800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyVelký orientální zájezd

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

PRAHA/VÍDEŇ – BEJRÚT Sraz skupiny na letišti v Praze nebo ve Vídni. Let do Bejrútu. Přílet a ubytování v hotelu. Nocleh.

2. den

BEJRÚT - BYBLOS Snídaně. Prohlídka Bejrútu – „Paříž východu“ a odpoledne odjezd do Byblosu – archeologické naleziště s křižáckým hradem z 12. století a pozůstatky města datujícího se až do 7. milénia př.n.l. Návrat do Bejrútu. Večeře. Nocleh.

3. den

BEJRÚT – BAALBEK – ANJAR – MAALULA - DAMAŠEK Snídaně. Odjezd do místa Baalbek, kde se nachází chrámový komplex Bohů Jupitera, Bakcha a bohyně Venuše. Tato stavba je považována za jeden ze sedmi divů světa zejména díky svým terasám sestavených z kamenných kvádrů, jejichž váha je více jak 1000 tun. Silnice vede až 2800m n.m., odkud se otevře nádherný výhled na pobřeží. Poslední zástavka v Libanonu je islámské místo Ankar postaveno v letech 705-715. Pokračovaní do Sýrie do místa Maalula, města postaveného ve skalách. Místo je známé zejména svojí ranně křesťanskou historií. Prohlídka kostela Svatého Sergeje a kostel Svatého Tekly. Maalula je město, kde můžete do dnešních dnů slyšet aramejštinu, – jazyk, kterým hovořil Ježíš Kristus. Transfer do .amašku. Ubytovaní. Večeře. Nocleh.

4. den

DAMAŠEK Snídaně. Prohlídka .amašku, nejstaršího hlavního města světa, hrobky Salah-ad- .ina, Ummajovské mešity, která je se Skalním chrámem v Jeruzalému jedním z největších monumentů ranné islámské historie. Mešita byla postavena na místě, kde původně stál chrám boha Jupitera a později byzantský kostel Sv. Jana Křtitele, jehož hrob se dnes nalézá uvnitř mešity, paláce Al-Azm, návštěva typického trhu - suku... Návštěva křesťanské čtvrti s jejím kostely. Volné odpoledne. Večeře. Nocleh.

5. den

DAMAŠEK – BOSRA – JERASH – AMMÁN Snídaně. Pokračovaní cesty do Bosry, kde se nachází nejlépe zachovalé římské divadlo pro 15000 diváků. Prohlídka ortodoxního kostela Svatého Jiří, který byl postaven v roce 515 a je nejstarším užívaným kostelem na území Sýrie. Pokračovaní cesty do Jerashu - slavného římského města na území Jordánska. Příjezd do Ammánu, transfer do hotelu, ubytování, večeře a nocleh.

6. den

AMMÁN - MONT NEBO – MADABA – MRTVÉ MOŘE Snídaně. Odjezd do Madaby, města Nabatejců, známého především překrásnou starou mozaikou mapy Svaté země. Výstup na horu Mont Nebo, kde se pravděpodobně nachází Mojžíšův hrob a kde se Vám představí překrásný výhled na údolí Jordánu a Mrtvé moře. Odjezd k pobřeží Mrtvého moře, kde si vyzkoušíte jeho neobvyklé vlastnosti. Ubytování. Nocleh.

7. den

MRTVÉ MOŘE - PETRA – WADI RUM – AQABA Po snídani odjezd na výlet do Petry - „ růžového skalního města starého 2600 let, které patří k nejkrásnějším památkám Středního východu“. Odjezd do známého údolí Wadi Rum, kde při projížďce v jeepech budete obdivovat bizardní pouštní krajinu. Odjezd do Aqaby, ubytování v hotelu. Večeře. Nocleh.

8. den

AQABA Snídaně. Volný čas na koupání a opalování u Rudého moře. Možnost fakultativního výletu na aqabskou stranu zálivu, k egyptskému pobřeží, s potápěním poblíž Korálového ostrova mezi nepřeberným bohatstvím korálů a pestrobarevných exotických ryb. Večeře a nocleh.

9. den

AQABA – NWEIBA – SHARM EL SHEIKH Snídaně. Odjezd lodí do Egyptu, do přístavu Nweiba a pokračovaní cesty do známého letoviska Sharm El Sheikh. Ubytovaní, večeře. Nocleh.

10. den

SHARM EL SHEIKH Snídaně. Volný den na koupání, šnorchlování, potápění… Večeře, nocleh.

11. den

SHARM EL SHEIKH Polopenze, volný den. Nocleh.

12. den

SHARM EL SHEIKH – SV. KATEŘINA – SUEZ – KÁHIRA Snídaně. Odjezd do ortodoxního klášteru Sv. Kateřiny - nejznamejšiho v Egyptě, pokračovaní cesty do Káhiry se zastávkou v Suezu. Ubytování, večeře, nocleh.

13.den

KÁHIRA Snídaně. Prohlídka Káhiry s návštěvou Egyptského muzea ( poklad faraóna Tutanchamona a dalších skvostů starého Egypta ) a odjezd do nedaleké Gízy – prohlídka Pyramid, Sfingy. Návštěva bazaru Khan el Khalili. Návrat do hotelu. Večeře.

14. den

KÁHIRA – PRAHA / VÍDEŇ Transfer na letiště, odlet do Prahy nebo Vídně. Přílet.

* Následující text má pouze informační charakter. Závazný popisek najdete u konkrétního termínu zájezdu.

Počasí

Ain Soukhna

22°C Jasno

Dahab

27°C Jasno

Hurghada

26°C Jasno

Káhira

23°C Polojasno

Luxor

25°C Jasno

Sharm El Sheikh

24°C Polojasno

Taba

27°C Jasno

×