800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyHelsinki a Tallinn

    V tomto krátkém zájezdu navštívíte dvě země, které odhalují svou malebnou krásu a množství historických památek. Navštivte s námi Estonsko – protkané sítí řek, zálivů a fjordů a Finsko – zemi tisíců jezer.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

Helsinki
Odlet z Prahy do Helsinek. Přílet v odpoledních hodinách. Doporučujeme autobus do centra (jezdí každých 15 minut, cesta trvá 30 minut, lístek stojí cca. 6,5 EUR). Ubytování v hotelu Sokos Presidentti nebo podobný.

2. den

Helsinki a trajekt do Tallinnu
Dnešní den věnujte prohlídce Helsinek. Navečer trajekt do Tallinnu. Trajekt trvá cca. 2 hodiny. V Tallinnu ubytování v hotelu Europaa 3* nebo podobný. Z přístavu se do centra města lze dostat autobusem (lístek cca. 1,5 EUR) nebo taxi (cca. 10 EUR).
Pokud do Helsinek-Vantaa dorazíte letadlem, první věc, která vás jistě zaujme, je, že přistáváte v hustém jehličnatém lese na poměrně malém (dalo by se říci až rodinném) letišti. Cestou do centra Helsinek (trvá asi půl hodiny) kolem sebe uvidíte lesy, občas menší pastviny a pole. Senaatintori –Senátní náměstí – je jedno z největších náměstí Helsinek a nachází se v blízkosti rybího trhu na pobřeží. Celé je postaveno v empírovém stylu a je ohraničeno Vládním palácem (Valtioneuvosto), Helsinskou univerzitou (Helsingin Yliopisto), Univerzitní knihovnou (Yliopiston Kirjasto). Hlavní dominantou celého náměstí je katedrála Tuomiokirko. Je opravdu úchvatná a velkolepá. Celé náměstí leží na kopci a katedrála se nachází na vyvýšeném místě na žulových schodech. Bílá katedrála je obklopena korintskými sloupy a zakončena bílou kupolí. Ač katedrála vypadá monumentálně, interiér je velice strohý. Pokud pospícháte, můžete návštěvu interiéru katedrály s klidem na duši odložit nebo úplně vynechat.Kousek za náměstím můžete narazit i na ruskou pravoslavnou Uspenskou katedrálu. Poznáte ji na první pohled – vzhledem naprosto vybočuje z jinak převažujícího empírového stylu, ve kterém jsou postaveny okolní budovy.

3. den

Tallinn
Tallinn je hlavním městem Estonska. Leží na severu země u Baltského moře (v jižní části Finského zálivu) a je tudíž také přístavním městem. Historicky se jedná a hanzovní město, z těchto dob také pochází většina památek v jádru města. Historické centrum je od roku 1997 jedním ze světových dědictví UNESCO. Prohlídka historickým jádrem zvaným Vanalinn (= estonsky staré město) turisty zavede jak do kamenných uliček s pozůstatky hradeb, věží a typickými hansovními domy, tak i na hrad Toompea a na hradby, odkud je Krásná vyhlídka na celé město i přístav.Staré město nám může poskytnout představu, jak vypadaly cca v sedmnáctém století hanzovní města. Údajně dvě třetiny starého města se zachovalo ve stavu v jakém byly v sedmnáctém století. dochovala se také významná část hradeb s bastiony. mezi nejvýznamnější památky starého města patří věže Kiek in de Kök a Paks Margareeta, Dominikánský klášter sv. Kateřiny, pravoslavný kostel sv. Michala, historická gotická radnice, gotickž dům velké Gildy, kostel sv. Mikuláše (Niguliste kirik), kostel sv. Ducha (Püha Vaimu kirik) a kostel sv. Olafa (Oleviste kirik).V oblasti hradního vrchu patří k nejzajímavějším památkám katedrála Panny Marie, pravoslavný chrám Alexandra Něvského, budova hradního zámku v němž nyní sídlí estonský parlament, zachovalé mohutné opevnění s padesát metrů vysokou věží Pikk Hermann.
Mezi nejzajímavější památky v dalších částech Tallinnu patří bývalé letní sídlo ruského cara ve čtvrti Kadriorg, jenž je nyní využíváno jako muzeum umění a pak také prezidentský palác, jenž najdeme ve stejné čtvrti.

4. den

Tallin a trajekt do Helsinek
Dnes je na programu prohlídka dalších památek Tallinnu. Navečer trajekt zpět do Helsinek. Ubytování opět v hotelu Sokos Presidentti 3*.
Při příjezdu trajektem budete mít Helsinky jako na dlani. Objeví se před vámi panorama celého města v čele se Senátním náměstím a katedrálou. Přístaviště trajektů je asi deset minut pěšky od historického centra.

5. den

odlet z Helsinek
Po snídani autobusem na letiště. Odlet z Helsinek je okolo 9 hodiny ranní.

Ubytování

Sokos Hotel Presidentti
Poloha
Sokos Hotel Presidentti se nachází nedaleko centra (400m) hlavního finského města Helsinky. 3 minuty chůze od hotelu se nachází nákupní centrum Kamppi. 500m je vzdálené hlavní nádraží. (Všichni hosté dostanou 10% slevu do obchodního domu Sokos, který stojí 5 minut chůze od hotelu.) Letiště Helsinky-Vantaa se nachází 17 km daleko. Nejbližší stanice metra je pouhých 100m od hotelu. Poloha hotelu umožňuje snadný přístup ke všem turistickým atrakcím v okolí.
Vybavení
V hotelu se nachází sauna, krytý bazén a několik konferenčních místností. Výtah, úschovna zavazadel (lyží apod.), směnárna, sauna, restaurace, recepce, kancelářské služby, internet, hotelový trezor, bar, 24-hod.servis
Ubytování a stravování
Najdeme zde celkem 494 pokojů. Hotel nabízí pokoje s klimatizací. V některých pokojích je také kávovar. Internetové připojení je k dispozici zdarma v celém hotelu. Sevilla Bar & Restaurant se specializuje na tapas a sangrii, zatímco hospoda Adjutantti nabízí běžná jídla a živé sportovní přenosy na velkých TV obrazovkách.

Vzdálenosti od hotelu

Centrum: 400 m
vzdálenost od Letiště: 17 km
×