800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyKlenoty Pobaltí a Petrohradu

Trakai • Kurská Kosa • Šiauliai • Tallinn • Lahemaa • Petrohrad • Petrodvorce • Puškino • Gauja • Vilnius

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

odpoledne odjezd z ČR přes Brno, Olomouc a Ostravu, noční přejezd do Polska.

2. den

odpoledne příjezd do hlavního města Litvy Vilniusu. Ubytování a pozdní oběd (v ceně zájezdu). Pěší procházka po centru města – katedrála, Staré město, Gediminasův hrad. Nocleh.

3. den

snídaně. Odjezd na pobřeží a plavba trajektem z Klaipedy na poloostrov Kurská kosa. Procházka po písečných dunách a na Horu čarodějnic s vyřezávanýmí sochami. Při dobrém počasí koupání v Baltském moři. Večer návrat trajektem do Klaipedy a dojezd na ubytování. Nocleh.

4. den

snídaně. Dopoledne návštěva “Hory křížů” s tisíci kříži přinášených poutníky z celého světa u Šiauliai. Odjezd do Lotyšska a prohlídka pamětihodností hlavního města Rigy – Rižský dóm, historické domy Tři bratři, Švédská brána a meziválečný Památník Svobody. Nocleh.

5. den

snídaně. Přejezd do Estonska a prohlídka hlavního města Tallinnu – městské opevnění, brána Viru, Staré tržiště, Radniční náměstí s gotickou radnicí a hradní návrší Toompea s pravoslavnou katedrálou Alexandra Něvského. Ubytování na předměstí, večeře (v ceně zájezdu). Nocleh.

6. den

snídaně. Návštěva NP Lahemaarahvuspark, který byl zřízen na ochranu severských lesů a mokřadů. Odpoledne přejezd do Petrohradu. Nocleh.

7. den

snídaně. Prohlídka Petrohradu – Petropavlovská pevnost, Kazaňský chrám, katedrála sv. Izáka, pravoslavný chrám Kristova vzkříšení a Něvský prospekt. Nocleh.

8. den

snídaně. Výlet do Petrodvorců – palácového a parkového komplexu vybudovaného Petrem Velikým a návštěva bývalého carského sídla Puškina (Carskoje Selo), jemuž dominuje Kateřinský palác s Jantarovou komnatou. Návrat do Petrohradu, večeře (v ceně zájezdu) a nocleh.

9. den

snídaně. Přejezd do Estonska. Po krátké zastávce u pravoslavného kláštera v Kuremäe a Čudského jezera odjezd na prohlídku univerzitního města Tartu. Večeře (v ceně zájezdu) a možnost individuální procházky centrem. Nocleh.

10. den

snídaně. Dopoledne přejezd Lotyšska a návštěva NP Gauja s krásnými přírodními scenériemi. Odpoledne odjezd do Litvy do oblasti městečka Trakai. Nocleh.

11. den

snídaně. Prohlídka Trakai se známým ostrovním hradem a malebnými dřevěnými domky. Přejezd do univerzitního města Kaunasu a krátká procházka Starým městem. Navečer odjezd oblastí lesů a jezer do Polska. Noční přejezd.

12. den

ráno příjezd ČR a kolem poledne do Prahy.

×