800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyOkruh Pobaltím s výletem do Helsinek

Vilnius • Trakai • Hora křížů • Riga • Palmse • Tallinn • Helsinky

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

večer odlet z Prahy do Vilniusu.

2. den

ráno po příletu transfer do hotelu, ubytování a odpočinek. Po snídani prohlídka Vilniusu - půvabného hlavního města Litvy. Prohlídka katedrály, barokní kostel sv. Petra a Pavla, Gediminasův hrad. Nocleh.

3. den

snídaně. Dopoledne návštěva historického Národního parku Trakai se stejnojmenným hradem, sídlem litevských knížat. Přejezd k Šiauliai a prohlídka jednoho z nejvýznamnějších míst země “Hory křížů” s tisíci kříži přinášených poutníky z celého světa. Odjezd do Rigy - hlavního města Lotyšska. Nocleh.

4. den

snídaně. Prohlídka pamětihodností hlavního města Rigy – Rižský dóm, který je největším pobaltským kostelem, gotický kostel sv. Petra, historické domy Tři bratři, Švédská brána, hradby s Prašnou věží, Kočičí dom, hrad. Nocleh.

5. den

snídaně. Po přejezdu do Estonska návštěva jednoho z nejkrásnějších koutů pobaltské přírody NP Lahemaarahvuspark na břehu Finského zálivu včetně zámečku Palmse. Přejezd do Tallinnu a procházka kolem carského paláce Kadriorg - v současnosti prezidentský palác. Nocleh.

6. den

snídaně. Plavba do Helsinek a prohlídka finské metropole – Sibeliův monument, kostel ve skále Temppeliaukiů, historické centrum s monumentálními stavbami, katedrálou na Senátním náměstí, prezidentským palácem, pravoslavnou Uspenskou katedrálou a přístavem s tržištěm. Návrat do Tallinnu v pozdní večer. Nocleh.

7. den

snídaně. Prohlídka Tallinnu – brána Viru, gotická radnice s náměstím a tržištěm, pravoslavná katedrála Alexandra Něvského, kostel sv. Olafa, domy Tři sestry, starodávná ulice u Studničního kola, hradní věž, vrch Toompea (pohřební mohyla estonského hrdiny). Nocleh.

8. den

časně ráno transfer na letiště. Odlet do Prahy.

×