800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyPříroda, pobřeží a města Pobaltí

8-denní zájezd.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

V poledních hodinách odlet z Prahy do Vilniusu, transfer do hotelu. Navečer procházka historickým centrem. Navštívíme gotický kostel sv. Anny a klasicistní katedrálu, Gediminasův vrch s osmibokou věží. Nocleh.

2. den

Snídaně. Zastávka u geografického středu Evropy, který leží kousek na sever od Vilniusu. Pokračujeme k Evropském parku (muzeum moderních soch pod širým nebem). Zavítáme do národního parku Trakai s jeho ostrovním hradem. Prohlédneme čtvrť starých dřevěných domů, ve kterém dosud žije litevská menšina Karaimů. Navečer se vrátíme na ubytování. Nocleh.

3. den

Snídaně. Z přístavu Klaipeda trajektem na poloostrov Kurská kosa, nazývaný „Baltská Sahara“. Projdeme se po písčitých dunách, navštívíme vrch Čarodějnic s vyřezávanými dřevěnými sochami, uvidíme původní rybářské vesničky se svéráznými domky. Za dobrého počasí se vykoupeme v Baltském moři. Návrat na pevninu. Nocleh.

4. den

Snídaně. Vypravíme se na sever Litvy ke Křížovému vrchu, poutnímu místu s desítkami tisíc křížů. Odpoledne přejezd do Lotyšska. Zastávka u barokního zámku v Rundále, sídla kuronských vévodů. Za pěkného počasí možnost vykoupání v Baltském moři. Příjezd do Rigy. Doporučujeme večeři v proslulé restauraci LIDO (samoobslužný obrovský výběr salátů, ryb, masa všech druhů, zákusků, nápojů atp.). Odjezd na hotel mimo centrum Rigy.

5. den

Snídaně. Dopoledne strávíme v hlavním městě Lotyšska - Rize. Uvidíme gotický dům Černohlavců, trojici domů Tři bratři a secesní čtvrť. Prohlédneme si Rižský dóm, kostel sv. Petra a meziválečný památník Svobody. Odpoledne se vydáme na cestu do Estonska, večer přijedeme do Tallinnu. Nocleh.

6. den

Snídaně. Prohlídka estonské metropole Tallinn. Projdeme se starým hanzovním městem, které je z velké části obehnáno původními mohutnými hradbami. Na hlavním náměstí uvidíme radnici a starobylou lékárnu. Hradnímu návrší Toompea vévodí majestátní pravoslavná katedrála Alexandra Něvského. Oběti z potopeného trajektu Estonia si připomeneme u jejich památníku u přístavu. Odpoledne národní park Lahemaa. Návrat na ubytování. Nocleh.

7. den

Snídaně. Celodenní výlet trajektem na ostrov Saaremaa, kde uvidíme na pobřeží obydlené vesničky s původní architekturou, větrné mlýny, maják a zachovalý biskupský hrad v Kuressaare. Zastávka u meteoritického kráteru v Kaali. Návrat na ubytování. Nocleh.

8. den

Snídaně. Individuální program v Tallinu, odpoledne odlet do Prahy.

×