800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyPřírodní krásy a historie Pobaltí s výletem do Helsinek

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den:

odlet z Prahy do Rigy. Transfer do hotelu. Nocleh (2 noci).

2. den:

 dopoledne nás čeká prohlídka Rigy - hlavního města Lotyšska. Při prohlídce uvidíme mj. gotický dům Černohlavců, trojici domů Tři bratři a secesní čtvrť. Z dalších míst můžete navštívit Rižský dóm, kostel sv. Petra a jeho věž s úchvatným výhledem. Ve městě je mnoho pouličních prodavačů suvenýrů z jantaru, menších a větších tržišť, kaváren, galerií a vynikajících restaurací. Odpoledne se vydáme do národního parku Gauja připomínajícího svojí krajinou Křivoklátsko. Večer návrat do Rigy. Zájemci ještě mohou navštívit proslulý rodinný park Lido s vyhlášenou restaurací. Nocleh.

3. den:

dnes pokračujeme podél pobřeží Baltského moře do Estonska. Zde se přeplavíme trajektem na malebný ostrov Saaremaa. Během podvečera si prohlédneme stylové vesničky, maják na pobřeží a biskupský hrad v Kuresaare. Pak budeme mít možnost relaxace s možností lázeňských procedur nebo pobyt na pláži. Večeře a nocleh.

4. den:

dalšími zajímavostmi ostrova jsou větrné mlýny v Angle. Raritou je skupina kráterů vzniklých dopadem meteoritů v Kaali. Pro cestu na pevninu opět použijeme trajekt. Večer přijedeme na ubytování mimo centrum Tallinnu (2 noci). Večeře a nocleh.

5. den:

půvab estonské metropole Tallinn (UNESCO) si začneme vychutnávat při ranní pěší prohlídce. Ve zdejších uličkách si budete připadat, jako byste se v čase vrátili zpět o několik staletí. Projdeme se starým hanzovním městem, které je z valné části doposud obehnáno původními mohutnými hradbami. Na hlavním náměstí uvidíme kromě radnice a měšťanských domů nejdéle fungující lékárnu v Evropě. Pak se vydáme opět na pobřeží Baltu. V národním parku Lahemaa zhlédneme původní rybářské vesničky, severskou krajinu s rašeliništi a bludnými balvany i romantická šlechtická sídla. Večeře v místní restauraci. Návrat na ubytování do Tallinnu. Nocleh.

6. den:

nejprve si v přístavu u památníku obětí připomeneme tragédii potopeného trajektu Estonia. Odsud dojdeme na hradní návrší Toompea, kterému vévodí majestátní pravoslavná katedrála Alexandra Něvského. Z vyhlídky shlédneme centrum města, které již budete důvěrně znát. Zde se s Tallinnem rozloučíme a nalodíme se na trajekt, kterým se dostaneme do hlavního města Finska Helsinek. Následuje okružní jízda centrem města se zastávkami na Senátním náměstí a u Uspenské katedrály. Teplé jídlo dnes doporučujeme na trajektu nebo při individuální návštěvě pevnosti Suomenlinna (UNESCO). Pevnost se nachází na ostrově, kam se dostanete lodičkou, která je zahrnuta v systému MHD a v létě jezdí až do půlnoci. Nocleh.

7. den:

při cestě na letiště zastavíme u Skalního kostela Temppeliaukio. Vstup dovnitř nejde zaručit, otevírací doba a časy obřadů jsou pohyblivé. Zavítáme i ke stadionu, kde v roce 1952 získali své zlaté olympijské medaile manželé Zátopkovi. Odlet z Helsinek do Prahy.

Minimální obsazení

Minimální počet účastníků: 35.

×