800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyTallinn a Helsinky v prodlouženém víkendu

  • Nádherná místa

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. a 2. den Helsinky

První den odpoledne přílet do Helsinek. Odpoledne prohlídka Helsinek, pokračování druhý den dopoledne. Večer poté trajektem do Tallinu (cca. 3 hodinová plavba). Ubytování v Tallinu v hotelu Euroopa nebo podobný na 2 noci se snídaní.
Helsinky jsou jedinečným přímořským městem, které je tvořeno množstvím zálivů, členitým pobřežím a spoustou malých ostrůvků. Založeny byly v roce 1550 při ústí řeky Vantaa, nejsou tudíž nijak starobylé, ale vaše srdce si dokážou získat spoustou jiných předností.
Centrum města dnes tvoří rozlehlé náměstí Senaatintori, které obklopují majestátní budovy z 19. století. Bylo postaveno po vzoru Petrohradu a jeho hlavní dominantou je neoklasicistní katedrála Tuomiokirkko. Před katedrálou stojí socha Alexandra II., který uznal finštinu jako úřední jazyk. Pokud se rozhodnete katedrálu navštívit, připravte se na výstup po cca 60 vysokých schodech. Odměnou za námahu vám pak bude nádherný výhled na celé město. Naproti v ulici můžete navštívit koncertní halu Finlandia talo. Nedaleko katedrály nechala pravoslavná církev vystavět červený chrám Zesnutí Panny Marie.Určitě stojí za to, vydat se lodí na ostrov Suomenlinna, jehož bývalá námořní pevnost je zapsána na Seznamu světového dědictví UNESCO. Ostrov je jednou z nejznámějších turistických atrakcí Helsinek. Vyhledávaným výletním cílem se stal také proto, že se nachází pouhých 15 minut plavby od helsinského přístavu s tržištěm na náměstí Kauppatori.

3. a 4. den Tallin

Prohlídka Tallinu. 4. den dopoledne prohlídka Tallinu a večer odjezd trajektem zpět do Helsinek. Ubytování v hotelu Sokos Presidentti nebo podobný se snídaní.
Poslední den ráno odlet z Helsinek.
Staré město (Vanalinn) je téměř ze dvou třetin zachováno v původní podobě hanzovního města a zachovala se i velká část původního opevnění. Ve starém městě jsou významné kostely Niguliste kirik, Püha Vaimu kirik, Oleviste kirik a klášter Dominikánů. Městu vévodí mohutná gotická radnice, dále jsou významné hanzovní budovy Gildy Sv. Olafa a Velké Gildy. Radniční lékárna (Raeapteek) v Tallinnu funguje nepřetržitě od roku 1415 a je nejdéle fungující lékárnou v Evropě. Na hradním vrchu Toompea stojí Malý hrad (Väike linnus), který je obklopen celou opevněnou čtvrtí tzv. Velkého hradu (Suur linnus). Hrady zahrnují kromě mohutného opevnění také řadu církevních i obytných budov. Dominantou hradu je gotická katedrála Panny Marie, na okraji kopce je jako symbol ruské moci také pravoslavný kostel Alexandra Něvského z 19. století. Mimo centrum se nachází barokní palác Kadriorg, který je dnes sídlem prezidenta.

Cena zahrnuje:

letenku Praha - Helsinki - Praha na přímém letu
letištní a vystavovací poplatky
4 noci ubytování v hotelech 3* ve dvoulůžkových pokojích
4 x snídaně
trajekt Helsinki - Tallinn- Helsinki
zákonné pojištění CK proti úpadku
základní pojištění léčebných výloh

Cena nezahrnuje:

připojištění proti stornu - 990 Kč/os
transfery z/na letiště/přístav, doporučujeme autobusy nebo taxi

Poznámka:

Tallinn je unikátní, nejevropštěji vyhlížející město Pobaltí, kde se snoubí stará architektura s novou. Horní staré město je jedinečné kompaktností středověkého stylu. Zcela za vámi zůstane hektická současnost, pokud vstoupíte do ticha dlážděných uliček, tajuplných schodišť a kuriózních starousedlíků. Překvapení vás tu čekají na každém rohu. Helsinki leží na skutečné kulturní křižovatce Východu a Západu, což se bezprostředně odráží na tváři zeleného a živého hlavního města Finska.

×