800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyZ Minsku do Pobaltí

  • Jedinečná nabídka
  • Nádherný poznávací zájezd

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

Program zájezdu

1. den: Odlet z Prahy v odpoledních hodinách do Minsku, transfer z letiště, okružní jízda a prohlídka hlavního a největšího města Běloruska - náměstí Nezávislosti obklopené vládními budovami a úřady, pravoslavná katedrála Panny Marie ze 17. stol., unikátní minské metro. Ubytování, fakultativně večeře.
2. den: Po snídani odjezd k pohádkovému zámku Mir (UNESCO),který je jedním z nejdochovalejších příkladů originální běloruské architektury. Zámek svojí polohou na břehu řeky Mirunka a červenou barvou má neuvěřitelně romantickou atmosféru, která připomíná jeho rytířskou historii. Odjezd do města Njasviž, jednoho z nejstarších a nejtajemnějších měst Běloruska proslaveného svým rozsáhlým architektonickým a kulturním komplexem rodu Radziwillů (UNESCO), zahrnujícím residenční hrad, farní kostel Nejsvětějšího Božího Těla a 8 dalších budov. Prohlídka, odjezd do Vilniusu na ubytování, fakultativně večeře.
3. den:
Po snídani prohlídka Vilniusu, města připomínajícího atmosférou a půvabem Prahu, pokladnice architektonických památek od gotiky po klasicismus - Staré město, Gediminasův hrad, katedrála, náměstí, univerzita, kostely sv. Anny a sv. Bernarda, Nové město... Odjezd do národního parku Trakai ležícího na poloostrově obklopeném desítkami jezer, prohlídka jedinečných památek oblasti - města i ostrovního hradu s historickým muzeem. Odjezd do Rigy se zastávkou u zámku Rundále - nejkrásnější barokní šlechtická rezidence v Lotyšsku, často označovaná jako "baltské Versailles", ubytování, fakultativně večeře.
4. den: Po snídani prohlídka největšího města Pobaltí - Rigy - Staré město, Rižský dóm (největší kostel Pobaltí), Katedrální náměstí, hrad, Švédská brána, Prašná věž, Parlament... Odjezd do největšího lázeňského města Pobaltí - Jurmala - známého pro své přírodní bohatství, léčivé bahno, minerální vody a půvabnou dřevěnou architekturu, volno. Návrat na ubytování do Rigy, fakultativně večeře.
5. den: Po snídani odjezd do jednoho z nejstarších a nejkrásnějších středověkých měst Lotyšska - Cesisu, prohlídka majestátní zříceniny hradu Cesis. Odjezd do estonského univerzitního města - Tartu, ubytování v hotelu. Večerní pěší prohlídka - náměstí s radnicí a kašnou se sochou "líbajících se studentů", univerzita, luteránský kostel sv. Jana, zbytky katedrály na vrchu Toome Hill... Návrat do hotelu, fakultativně večeře.
6. den: Po snídani návštěva muzea piva s případnou ochutnávkou, odjezd do Tallinu a ubytování v hotelu, odpolední prohlídka malebného historického jádra města – Dolní město - Radniční náměstí, radnice, městské hradby…, Horní město – Hradní náměstí, pravoslavná katedrála Alexandra Něvského, hrad Toompea, kostel sv. Mikuláše…, volno, návrat na ubytování, fakultativně večeře.
7. den: Bez snídaně, brzký ranní odlet z Tallinu, přílet do Prahy.

×