800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyVelké Filipíny s českým průvodcem

  • Všechny významné krásy Filipín

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den: ODLET

Odlet z Prahy do Manily.

2. den: MANILA

Po příletu do Manily budete přepraveni do hotelu, kde se ubytujete. Odpoledne Vás čeká prohlídka města, která Vás zavede na nejzajímavější místa hlavního města Republiky Filipín a jeho čtyřsetleté historie. Při procházce po dlažebních kostkách starého města si prohlédnete jeho původní opevnění, kostely a španělské domky a nasajete pohádkovou atmosféru dobyvatelů, jejich lodí a bitev.

3. den: BANAUE

Po snídani vyrazíte na celodenní cestu klimatizovaným minibusem do Banaue. Zhruba po dvou hodinách dorazíte do města Bacolor, které bylo jako jedno z mnoha spustošeno erupcí sopky Pinatubo v roce 1993. Prohlédnete si vesnice a místní baziliku, která je nyní ze tří čtvrtin pokryta lávou, stejně jako domky u kterých jsou vidět pouze střechy. Díky monzunovým dešťům navíc lávy přibývá a tak místním nezbývá nic jiného než stavět nové domky na několik metrů vysokých kůlech. Poté budete pokračovat v cestě do Banaue, kde se večer ubytujete v místním hotelu.

4. den: BANAUE

Po snídaní pojedete do Sagady se zastávkou v Bontocu. Zde navštívíte zajímavé muzeum plné hodnotných exponátů, které si prohlédnete za zvuků hudby původních obyvatel. Uvidíte zde například zajímavé zbraně lovců lebek a koše, ve kterých přenášeli původní obyvatelé uťaté hlavy, ale i například flétny, typické čepice, kožené pláštěnky a bambusové trubky používané na přepravu a uchovávání rýžového vína. Poté přejedete do obce Sagada, která zahrnuje mnoho vesnic skalisté provincie Benguet. Ta je oblíbená zejména pro svůj legendární způsob pohřbívání mrtvých a jejich mumifikace. Ve městě Sagada navštívíte pohřební jeskyně a uvidíte rakve dávných kmenů zamčené mezi skalami. Odpoledne také navštívíte vodopády Bomodok a Bokong, jezero Danom a tkalcovské obchůdky. Poté se vrátíte zpět do hotelu v Banaue.

5. den: BANAUE

Po snídani nastoupíte do typického filipínského dopravního prostředku, neklimatizovaného jeepneye, kterým se vydáte na výlet k rýžovým terasám. Navštívíte tradiční kmenovou vesnici Banga An, která je zasazena v panoramatickém údolí obklopeným vzestupnými rýžovými terasami. Zde se setkáte s domorodci, navštívíte jejich původní domy a poznáte způsoby pěstování rýže na terasách. Poté se stejným jeepneyem vrátíte zpět do hotelu v Banaue.

6. den: MANILA

Po snídani vyrazíte na dlouhou cestu po filipínské dálnici přátelství zpět do Manily, kde se ubytujete v hotelu.

7. den: BOHOL

Po snídani budete přepraveni na letiště v Manile odkud přeletíte vnitrostátním letem do Tagbilaranu, který je hlavním městem ostrova Bohol. Odtud se přepravíte do resortu k ubytování.

8. den: BOHOL

Po snídani Vás čeká celodenní výlet za zajímavostmi ostrova Bohol. Během tohoto nezapomenutelného a zábavného výletu navštívíte především místní světoznámou turistickou atrakci Chocolate Hills - Čokoládové kopce, historickou a kulturní pamětihodnost kostel Baclayon a strávíte nějaký čas okouzlující plavbou po řece Loboc. V neposlední řadě se také setkáte s nejmenším primátem na světě - opičkou nártounem filipínským (tarsier).

9. den: BOHOL

Dnes Vás čeká volný den.

10. den: CEBU

Ráno po snídani přejedete do přístavu v Tagbilaranu. Poté Vás čeká dopolední plavba katamaranem do Cebu City a menší okružní prohlídka tohoto příjemného města, které ne nadarmo získalo označení Královna Jihu. Prohlídka je zakončena u hotelu, kde se ubytujete.

11. den: BORACAY

Po snídani přejedete na místní letiště a přeletíte vnitrostátním letem na letiště Caticlan odkud budete přepraveni na ostrov Boracay do resortu k ubytování.

12.-13. den: BORACAY

Máte pro sebe dva volné dny plné relaxace v tropickém ráji ostrova Boracay.

14. den: BORACAY - MANILA - PRAHA

Transfer na letiště a odlet zpět do Prahy.

15. den: PRAHA

Přílet do Prahy.

Počasí

Manila

28°C Převážně oblačno

×