800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyEurovíkend Finsko - zimní aktivity,ledový hotel

Na polárním kruhu je pohádková zima, nedaleko stojí sněhový arktický hotel a rozhodně tu není nuda!! Nabízíme Vám výlet do finské divočiny, bydlet budete v nádherném malém zimním resortu, dosud málo objeveném turisty.
Za 5 dní stihnete všechny zimní aktivity, na které jen pomyslíte: sněžnice, sněžné skútry, jízdu se sobím spřežením, rybaření v ledu, nocleh ve sněhovém hotelu a návštěvu muzea polárních krajin. Při trošce štěstí si jako bonus odvezete zážitek z pozorování polární záře!

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

Přílet z Prahy nebo Vídně přes Helsinky do Rovaniemi. Na letišti Vás vyzvedne mikrobus a převeze do Vaattunki (20 min). Ubytujete se ve srubu a dostanete vybavení proti chladu na celou dobu Vašeho pobytu - teplý overal, rukavice, kuklu, čepici, teplé ponožky a boty. Ve srubové restauraci se podává večeře o 2 chodech. Můžete využít vyhřátou saunu!

2. den

SOBÍ FARMA Po snídani se vydáte na sobí farmu a poznáte tradiční způsob obživy v Laponsku – chov sobů. Seznámíte se s životem na farmě a poté nasednete do saní tažených těmito severskými zvířaty. Vydáte se na dvouhodinovou projížďku zasněženým lesem a užijete si pohled do krajiny z jiné perspektivy. Na chvíli zastavíme u ohně, kde se ohřejeme šálkem kávy. Vyzkoušíte si řídit soby sami a za svou odvahu dostanete řidičský průkaz na sobí spřežení. Po příjezdu na farmu pomůžete odstrojit soby ze zápřahu a nakrmit je. Pak už Vás čeká krátký transfer do hotelu a oběd. Po obědě volno k vlastním aktivitám. Můžete si třeba půjčit běžky a vydat se do upravené bílé stopy pod nedaleký kopec Ounasvaara. Večeře ve Vaattunki, sauna.

3. den

SKÚTRY A RYBAŘENÍ V LEDU Snídaně je podávána formou bohatých švédských stolů. Průvodce Vám představí skútry a jejich ovládání. Po krátké instruktáži se vydáte do světa sněhu a ledu, kopcovité krajinky, do lesů, kde si budete připadat jako v pohádce. Snad se Vám podaří spatřit některé ze stálých obyvatel zdejší tajgy. Zastavíte u zamrzlého jezera, kde si vyzkoušíte rybaření na dírkách vyvrtaných v ledu. Váš průvodce Vám připraví vynikající oběd na ohni. Snad si dáte také čerstvě chycenou rybu. Návrat na skútrech do města a přesun do Vaattunki. Na skútrech ujedete během tohoto dne 75-100 km, výlet trvá 6 hodin. Večeře a sauna.

4. den

MUZEUM POLÁRNÍCH KRAJIN, SNĚHOVÝ HOTEL Po snídani se vydáte do unikátního muzea polárních krajin – Arktikum, které poutavě představuje život v nejchladnějších oblastech Země. Vedle Arktika se nachází nová budova vědeckého centra Pilke, které zájemcům představí trvale udržitelné lesní hospodářství Laponska. Oběd bude podáván v restauraci muzea Arktikum. Odpoledne je volné k Vašim aktivitám – můžete se vydat do města Rovaniemi za nákupy, zalyžovat si na sjezdovkách nebo snowboardu v lyžařském areálu Ounasvaara, popř. se vydat na výlet na husky farmu a projížďku se psím spřežením. Večer Vás čeká transfer do království sněhu – Arctic Snowhotelu. Průvodce Vám představí sněhovou restauraci, kapli, která hostí několik svateb ročně, a sněhové pokoje, kde strávíte dnešní noc. Chladu se vůbec nemusíte obávat, postele jsou obložené ledem, ale spát budete na matraci se sobí kůží, ve spacím pytli určeném do extrémních podmínek. Po večeři je království sněhu jen Vaše!

5. den

ODLET Snídaně se podává ve srubové restauraci u sněhového hotelu, pěkně v teple:-) Po snídani si můžete dát teplou sprchu a sbalíte si věci na cestu domů. Odlet přes Helsinky do Prahy nebo Vídně.

Příplatky

Ubytování v luxusním srubu pro 4 osoby s vlastní saunou a krbem, prodloužení pobytu na týden: neděle - neděle 7 nocí, v ceně plná penze a aktivity navíc: výlet se psím spřežením a výlet na sněžnicích s průvodcem) - cena dospělý: 1 Kč, cena dítě: 1 Kč, výlet se psím spřežením (při pětidenním pobytu) dospělý: 3 500 Kč, výlet se psím spřežením (při pětidenním pobytu) dítě: 1 Kč, LETENKA: od: 8 000 Kč, DOPORUČUJEME VČASNOU REZERVACI!!

Info

Mimo uvedené termíny lze balíček rezervovat kdykoliv na vyžádání! Minim. počet 4 osoby.
UBYTOVÁNÍ: ve dvoulůžkových pokojích 5***** finských srubů (každý pokoj má svou koupelnu), za příplatek je možné ubytování v luxusních dřevěných srubech s vlastní saunou a krbem. Plná penze (bez nápojů).
SNĚŽNĚ SKÚTRY: k řízení potřebujete mít platný řidičský průkaz pro osobní motorová vozidla. Minimální věk pro řízení skútru je 16 let.
5 dní: nástup STŘEDA - návrat NEDĚLE. K dispozici je i delší varianta na 8 dní.
Ceny letenek cca od 8 000 Kč, na vyžádání dáme aktuální nabídku.

Počasí

Finsko

11°C Dešťové přeháňky

×