800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyFinská jezera - self drive

8-denní poznávací zájezd.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

Helsinki
Odlet z Prahy v 11:35, přílet do Helsinek 14:45. Helsinki jsou moderní kulturní město, které má 450 letou historii. Doporučujeme procházku centrem města nebo návštěvu pevnosti Suomenlinna. Pokud to dnes nestíhnete, můžete prohlídku dokončit poslední den.

2. den

Helsinki Lappeenranta (250 km)
Po snídani se vydáte na východ, doporučujeme zastávku ve městě Porvoo, které je druhé nejstarší ve Finsku, má nádherný přístav a středověké centrum. Poté pokračujte stále na východ až k hraničnímu městu Vaatimaa a pak do města Lappeenranta, které je centrem Jižní Karélie. Město se nachází v jezerní oblasti Saimaa. Doporučujeme návštěvu historické pevnosti.

3. den

Jezero Saimaa
Dnes máte volný den k prozkoumání okolí jezera Saimaa. Doporučujeme 2 hodinovou plavbu po jezeře a také jednu z hlavních atrakcí - písečný hrad, který lze vidět od června do srpna. Večer doporučujeme výlet k vodopádům a přehradě Imatrankoski v blízkosti města Imatra.

4. den

Lappeenranta - Savonlinna - Joensuu (340 km)
Dnešní cesta Vám umožní poznat krajinu jezer. Pojedete kolem jezera Saimaa směrem k Imatra, dále kolem jezera Ladoga, největšího jezera v Evropě. Oblast Saimaa pokrývá většinu jižní části východního Finska a je veliká přibližně jako celá Belgie. Táhne se až k jezeru Oulujärvi, které se nachází na severu a na východě od jezera se rozprostírají ruské hranice. Z Imatry pokračujete na sever k Lohikoski a Sulkavě na Savonlinnu, kde se koná velmi známý operní festival. Doporučujeme zastávku v Savonlinně a navštívit slavný hrad Olavinlinna, který se nyní používá jako jeviště pro již zmiňovaný operní festival. Ze Savonlinny pokračuje vaše cesta dále na sever kolem Kerimäki a Vihtaru do Joensuu. Joensuu se nachází hned vedle ruské hranice a asi 400 kilometrů severovýchodně od hlavní města země. Joensuu je univerzitní, ale také velmi živé město v oblasti Severní Karélie. Město bylo založeno roku 1848 carem Nikolajem z Ruska. Je to velmi živé město s rostoucí a poměrně mladou populací. Doporučujeme návštěvu kulturního a turistického centra Carelicum. Je to skvělá příležitost, jak poznat dokonale kulturu a charakter Joensuu a celé oblasti Karélie.

5. den

Joensuu- Jyväskylä (250 km)
Po snídani na Vás čeká cesta z Joensuu na západ. Cestou do Jyväskyly budete míjet malebné město Varkaus. Město Jyväskylä je známé především svou bohatou kulturou. Můžete zde navštívit muzea, výstavy, koncerty, akce a divadelní představení. Jyväskylä je rodištěm světoznámého architekta Alvara Aalta a je po něm zde pojmenováno několik budov. Alvar Aalto Muzeum se nachází v budově, kterou navrhoval sám Aalto a seznamuje návštěvníka s životem a dílem tohoto velkolepého architekta.

6. den

Jyväskylä- Tampere- Turku (315 km)
Jako každý den začnete snídaní a poté pojedete z Jyväkylä do města Tampere. Tampere je situováno mezi dvěma jezery Näsijärvi a Pyhäjärvi. Díky 18ti metrovému výškovému rozdílu mezi jezery se vytvářejí takzvané Tammerkoské peřeje, které byli důležitým zdrojem energie pro generování elektřiny. Tampere je druhým nejvýznamnějším městským centrem ve Finsku. Hned po Helsinkách. Z Tampere budete pokračoval do Turku, což je nejtarší město ve Finsku.V Turku naleznete mnoho zajímavostí. Například hrad Turku, námořní centrum Marinum, muzea Aboa Vetus a Ars Nova a v neposlední řadě známou katedrálu. Slavný Moomin zabavný park je ideálním místem pro jednodenní návštěvu s celou rodinou. Park se nachází nedaleko Turku v pobřežním měste Naantali.

7. den

Turku - Helsinki (165 km)
Den začnete snídaní v hotelu a poté vyrazíte západním směrem k Salu. Salo je často považováno za město, kde začaly vnikat známé telefony Nokia. Poté se budete přibližovat k Helsinkám. Na vaší cestě narazíte na Královskou cestu. Je to nejstarší cesta v severní Evropě, která začíná v Bergenu u Atlantského oceánu a končí v Petrohradu u Finského zálivu. Od 14. století králové i obchodníci, umělci i poutníci, cestovali právě po této Královské cestě. Setkání východu a západu nám utváří unikátní kulturní pokladnici, která stojí za shlédnutí.

8. den

Odlet z Helsinek
Po snídaní volné dopoledne k prohlídce města. Odpoledne odjezd na letiště, předání auta a let do Prahy (17:35 18:45).

Cena zahrnuje:

- letenku Praha - Helsinki - Praha
- veškeré letištní a vystavovací poplatky
- pronájem auta kategorie B (Škoda Fabia nebo podobný) na dobu pobytu (převzetí a vrácení na letišti)
- neomezené kilometry
- pojištění CDW
- letištní taxa za vyzvednutí
- 7 nocí ubytování ve dvoulůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím
- 7 bufetových snídaní
- pojištění CK proti úpadku
- základní pojištění léčebných výloh

Cena nezahrnuje:

- připojištění proti stornu - 390 Kč/os
- kauce na auto
- příplatek za druhého řidiče

Poznámka:

V tomto zájezdu poznáte zemi tisíců jezer.

Počasí

Finsko

12°C Polojasno

×