800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyFinsko s polární září nad hlavou

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

Popis zájezdu

Vydejte se s námi za prvním sněhem na nejjižnější kopec Laponska, na jehož vrcholu se nachází hotel a stylové sruby s tím nejúžasnějším výhledem do krajiny. Široký obzor vybízí k pozorování polární záře, ať už z restaurace s panoramatickým výhledem nebo ze sedla skútru, při řízení psího spřežení, na výletě se soby či při chytání ryb na dírkách nebo návštěvě arktické ZOO. Pobyt zahrnuje plnou penzi a kvalitní ubytování v hotelu s bazénem nebo v tradičních srubech s vlastní saunou.

Program zájezdu

1. den: Odlet z Prahy (s přestupem v Helsinkách) do finského města Oulu. Transfer autobusem na hranici národního parku Syöte. Cestou k vrcholu se nám otevřou úžasné výhledy do krajiny a z autobusu vystoupíme přímo do sněhobílého království jižního Laponska. Ubytujeme se v hotelových pokojích nebo srubech. Večeře v panoramatické restauraci hotelu.

2. den: Snídaně formou bohatého švédského stolu bude podávána v hotelové restauraci. Po snídani nás místní průvodce vybaví kompletním vybavením proti chladu (zateplené overaly, boty, čepice, rukavice) a vezme nás na celodenní výlet na sněžných skútrech. Pro řízení skútru je potřeba být majitelem řidičského průkazu skupiny B a platí stejné omezení jako pro řízení aut co se týká obsahu alkoholu v krvi. Projedete se přes lesy, po kopcích i zamrzlých jezerech a řekách. V této nezalidněné části země si můžete naplno vychutnat rychlost svého stroje a různé způsoby jízdy v hlubokém sněhu i po upravených tratích. Na oběd se zastavíme v laponském stanu „kota“, kde se ohřejeme u ohně a na chvíli odpočineme. Už jste někdy zkusili řídit se psí spřežení? Těšte se na nezapomenutelný zážitek! Budete překvapeni, jak rychle dokážou psi běžet zasněženou krajinou. Rozloučíme se s musherem a přesedláme zpět na svůj skútr. Vystoupáme k vrcholu Iso-Syöte na večeři. Vyhřátou sauna a hotelový bazén máte v ceně. Nezapomeňte vyhlížet polární záři!

3. den: Pořádně se posilněte, dobrodružství pokračuje. Po snídani se vypravíme na dopolední výlet do arktické Ranua ZOO. Setkáme se se všemi typickými zvířecími obyvateli polárních oblastí, včetně polárních lišek, medvědů, vlků, rosomáků, losů, sobů, pižmoňů, mnoha druhů ptáků a dalších. Oběd bude podáván v ZOO. Po návratu na náš kopec si krátce odpočineme a poté se vyprávíme do stmívající se krajiny na běžkách. Veškeré potřebné vybavení k běžeckému lyžování je k dispozici. Podaří se nám při projížďce mezi sněhem obalenými stromy spatřit ona magická světla tančící po obloze? Po návratu nás čeká výborná večeře a pro zájemce sauna či bazén.

4. den: Co by to bylo za výlet na sever Finska, kdybychom si nezkusili jeden z tradičních způsobů obživy? Přesuneme se k jezeru a vyvrtáme díru na zamrzlém jezeře. Komu se podaří chytit větší rybu? Úlovky si opečeme na ohni a dáme k obědu. Nemusíte se obávat hladu, chutný pokrm bude připraven pro každého. Na břehu jezera se setkáme s mužem, o jehož existenci jsme možná slyšeli a dávno jej považujete za legendu. Sámové, často nazývaní Laponci, se stále, jako po staletí, živí chovem sobů. V létě migrují na letní pastviny, v zimě se zdržují v okolí svých domovů. Dostaneme se do velkého stáda těchto severských zvířat, můžeme si je pohladit či nakrmit lišejníkem. Nahlédneme do pradávné kultury Laponska, která je pro mnohé obyvatele stále tím hlavním zdrojem obživy. Jen se neptejte, kolik má farma sobů! Mohli byste se dočkat odpovědi: „Také se Vás neptám, kolik máte peněz v bance!“ Máte rádi fondue? Po návratu na hotel si dopřejeme slavností večeři ve srubové restauraci Romekievari. Kromě sýrového fondue si vyzkoušíme usmažit i kousky sobího masa.

5. den: Po snídani se rozloučíme s Iso-Syöte a vydáme se zpět na letiště. Let z Oulu přes Helsinki do Prahy.

Turistická náročnost

Většinou do 3 hodin, výjimečně vícehodinový pobyt venku. Doporučujeme nepromokavou a pevnou turistickou obuv.

Příplatky

- 1lůžkový pokoj: 3 000 Kč
- srub (Kelo pro 2 osoby - vlastní sauna, krb): 2 000 Kč
- srub (Kelo pro 3 osoby - vlastní sauna, krb): 1 000 Kč
- srub (pro 4 osoby): 500 Kč
- řízení skútru 1 osobou: 900 Kč

Minimální počet účastníků

8

Počasí

Finsko

9°C Jasno

×