800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyFinsko - wellness a lyžování

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

Popis zájezdu

Daleko za severním polárním kruhem, poblíž švédských hranic, se pověstná finská plošina mění v pohoří, které nabízí kvalitní vyžití vyznavačům zimních sportů. Vydejte se s námi do netradiční lyžařské destinace. Během pár dní si vychutnáte Laponsko všemi smysly – výborný hotel, dobré jídlo a řada místních specialit.
Můžete si vyzkoušet si jízdu se psím spřežením, rychlé sněžné skútry i saně tažené soby. Podaří se Vám spatřit polární záři? A k tomu všemu lyžování na pečlivě upravených svazích s garancí dostatku přírodního sněhu, v nejlepším finském lyžařském středisku

Program zájezdu

1. den: Ylläs je největším finským lyžařským střediskem s 62 svahy a 30 vleky. Nejdelší sjezdovka má 3000 m a převýšení 463 m. Celková délka upravovaných sjezdových tratí je 52 km, 30 tratí je osvětlených. Výborné terény pro freeride, snowboardový park a 11 restaurací přímo na svazích.

2. den: Saaga hotel**** nabízí ubytování v hotelových pokojích a v apartmánech u sjezdovek. Hoteloví hosté mají v ceně polopenzi a zvýhodněný vstup do wellness a fitness zóny (posilovna, sauna, vířivé vany, bazén, za poplatek masáže a bylinné koupele a další wellness procedury).

3. den: Na hranici národního parku Pallas-Yllästunturi, právě v místě, kde se plošina zvedá v prastaré pohoří, se nachází největší lyžařské středisko Finska. Nečekejte stovky kilometrů sjezdovek, svahů je tu 62 a vleků 30, nejdelší svah má 3000 m a převýšení 463 m.

4. den: Oproti alpským střediskům však může nabídnout daleko méně lidí na svahu, vysoce kvalitní servis, vstřícný, osobní přístup Finů a především pro nás exotické doplňkové aktivity.

5. den: Nemusíte trávit celý týden na svahu. Po krátké instruktáži si můžete zapůjčit sněžný skútr a vydat se po speciálních trasách upravených a značených přímo pro skútry, tzv.Arctic trails. Pokud si netroufnete na samostatný výlet, zajistíme Vám „safari na skútrech“ s místním zkušeným průvodcem.

6. den: Už jste řídili psí spřežení a navštívili sněhovou vesnici Lainio s možností noclehu v ledovém apartmá? A co takhle projížďka pohádkově zasněženým lesem na saních tažených soby?

7. den: Nedaleko střediska je upravená dálková bruslařská dráha na jezeře Ylläsjärvi, tzv. Iceway. Brusle i hůlky Vám tu půjčí.

8. den: Pro vyznavače bílé stopy je tu ráj: přes 300 km upravených tratí, klikatících se mezi kopci. Srubové kavárničky podél tratí a přístřešky s ohništi Vám výlet zpříjemní. Po návratu na hotel si můžete dopřát saunu, bazén, bylinnou koupel či masáž. A pokud se Vám nebude chtít spát, vydejte se za zábavou do klubů a restaurací. Nebo dáte přednost procházce v přírodě? Třeba se Vám podaří spatřit polární záři!

* Následující text má pouze informační charakter. Závazný popisek najdete u konkrétního termínu zájezdu.

Počasí

Finsko

13°C Oblačno

×