800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyPobaltí a Helsinky de Luxe

Hledáte exotické turistické cíle v Evropě? Pak neváhejte a pospěšte si do trojice pobaltských republik. Přestože jsou Litva, Lotyšsko a Estonsko od května 2004 členy Evropské unie, řada lidí si je stále spojuje především se sovětskou minulostí. Především centra největších měst Pobaltí jsou však dnes novotou zářící metropole západoevropského vzhledu. Živá a pulzující Riga plná zeleně, středověká atmosféra tallinnských uliček či klasicistní a barokní Vilnius s mnoha kostely vám nabízejí pestrou mozaiku poznání. Řada nových obchodů, aváren a restaurací umožňuje užít si dovolenou naplno, a to i díky cenám podobným našim. Zájezd je doplněn návštěvou tří národních parků, včetně „Baltské Sahary“ = Kurské kosy.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

Náročnost zájezdu

•Tento zájezd je označený „zelenou botičkou“, která reprezentuje zájezdy u nichž můžete zpravidla očekávat převahu cestování v autobuse, prohlídky měst a zajímavých míst, jednu až dvě krátké vycházky v přírodě (max. 3 hod.). Nebývá potřeba jiná speciální obuv, než boty bez podpatku.
•Označení botičkou prosím berte jako pomocné vodítko, aby jste se neocitli na náročnějším zájezdu, než co máte v úmyslu! Náročnost je těžko změřitelný fakt co je pro jednoho červené, může být pro druhé již černé…
•Přesnější informace najdete v instrukcích k odjezdu, nebo se můžete obrátit na pracovníky naší kanceláře.

1. den

Ráno odjezd z *Brna na letiště do Prahy. Před polednem odlet do Vilniusu. Nejprve přejedeme do národního parku Traka se známým ostrovním hradem, jenž byl centrem středověké Litvy. Poté ubytování a večeře v hotelu Trasalis, sousedícím s moderním aquaparkem a balneoprovozem (masáže, koupele).

2. den

Po snídani se vydáme autobusem ke geografickému středu Evropy, který leží kousek na sever od Vilniusu. Pak se vrátíme do hlavního města Litvy Vilniusu (UNESCO). Oběd. Během odpolední prohlídky uvidíme mj. gotický kostel sv. Anny a klasicistní katedrálu, od níž vystoupáme na Gediminasův vrch s osmibokou věží. Navečer přejedeme na východ Litvy na ubytování (2 noci).

3. den

Z přístavu Klaipėda se přeplavíme trajektem na poloostrov Kurská kosa (UNESCO), nazývaný též „Baltská Sahara“. Projdeme se po písčitých dunách, navštívíme vrch Čarodějnic s vyřezávanými dřevěnými sochami, uvidíme původní rybářské vesničky se svéráznými domky. Za dobrého počasí se vykoupeme v Baltském moři. Návrat na ubytování a večeři do Klaipėdy.

4. den

Ráno se vydáme na procházku do přímořského letoviska Palanga. Po poledni vyrazíme na sever Litvy ke Křížovému vrchu, poutnímu místu s desítkami tisíc křížů. Navečer přejezd do Lotyšska. Ubytování a večeře v centru Rigy.

5. den

Během pobytu v hlavním městě Lotyšska - Rize (UNESCO) uvidíme gotický dům Černohlavců, trojici domů Tři bratři a secesní čtvrť. Prohlédneme si také rižský dóm, kostel sv. Petra a meziválečný památník Svobody. Doporučujeme oběd v kvalitních restauracích sítě LIDO. Pak se vydáme na cestu do poslední pobaltské země – Estonska. Nocleh v Tallinnu (2 noci).

6. den

V národním parku Lahemaa, ležícím na břehu Finského zálivu se projdeme severskou přírodu s rašeliništi a s bludnými balvany. Oběd ve stylové restauraci. K večeru návrat na ubytování do Tallinnu.

7. den

Dopoledne prohlídka hlavního města Estonska Tallinnu (UNESCO). Projdeme se historickým centrem kolem zachovalých hradeb, po dlážděných uličkách a Radničním náměstí s gotickými budovami radnice a radniční lékárny. Vystoupáme i na hradní návrší Toompea s dominantami kostelem Toomkirik a pravoslavnou katedrálou Alexandra Něvského. Odsud jsou pěkné výhledy na město a přístav. Z něj odplujeme odpoledne přes Finský záliv do hlavního města Finska - Helsinek . Krátká okružní jízda: zastavíme u moderního kostela Skalní chrám a u Sibeliova monumentu - památníku nejslavnějšího finského hudebního skladatele. Uvidíme dějiště LOH 1952 - Olympijský stadion se sochou slavného běžce Paava Nurmiho. Nocleh a večeře v Helsinkách.

8. den

Po snídani zajdeme na Senátní náměstí s katedrálou Tuomiokirkko a navštívíme pravoslavnou Uspenského katedrálu. Poté individuální volno při kterém se mohou zájemci přeplavit na souostroví a pevnost Suomenlinna (UNESCO). Hodinu po poledni odjezd na letiště, navečer přílet do Prahy. Svoz do *Brna zajištěn.

Příplatky

jednolůžkový pokoj: 4 500 Kč, doprava autobusy z Brna na letiště a zpět: 600 Kč, spojení se zájezdem 1240 (Petrohrad): 11 100 Kč, 6x večeře: 3 000 Kč

Počasí

Finsko

11°C Dešťové přeháňky

×