800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyPolární týden dobrodružství

Polární týden dobrodružství zahrnuje mnoho vzrušujících zážitků pro ty, kteří milují outdoorové aktivity. Zárukou jsou malé skupinky lidí, přátelský a zkušený průvodce. Při pohybu v národním parku jsou vždy dodržována pravidla udržitelného cestovního ruchu. Při všech výpravách se také dodržuje správná bezpečnost, program je vytvořený s ohledem na ochranu unikátního životního prostředí zapolárních oblastí Skandinávie.

Jedinečné počasí a zdejší moc přírody ve Vás zanechá neopakovatelné zážitky, které povzbudí všechny Vaše smysly a pocity a zanechá tak trvalé vzpomínky. Budete zde jen Vy a strhující arktická příroda. Na jasné noční obloze můžete spatřit polární záři nebo Mléčnou dráhu, nadýcháte se zde nejčistšího vzduchu v Evropě, z vrcholků můžete obdivovat překrásné scenérie, které se rozprostírají až do Švédska, nebo pod sněžnicemi cítit hluboký sypký sníh. Také tradiční jízda na saních, sněžném skútru a saních se psím spřežením stojí za vyzkoušení, můžete si ulovit rybu pod ledem a zabruslit si na speciálních bruslích na zamrzlém jezeře. Pokud se rozhodnete ponořit se do mrznoucí vody, pocítíte obrovskou energii kolující ve Vašich žilách. Tohle vše je v Laponsku možné!
Ubytování je v hotelu Ylläs Saaga nebo Ylläsrinne s chutnou snídaní typu švédských stolů.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

Odlet z ČR. Ubytování v hotelu.

2. den

Snídaně. Krátký přejezd do safari domu v Ylläs, kde si můžete na celou dobu pobytu v Laponsku zapůjčit zimní oblečení (termooblečení, boty, termoponožky, rukavice a kukly). Po obdržení výstroje a instrukcí se vydáme na sněžných skútrech zasněženou krajinou až k zamrzlému jezeru, kde uděláme zastávku na rybaření. V ledu vysekáme díru a pokusíme se ulovit pstruha nebo okouna pomocí vlasce a háčku. Také zkontrolujeme podvodní rybářskou síť, která leží pod ledem. Během dne poobědváme v teple v dřevěném srubu u jezera. Odpoledne vyrazíme zpět a uděláme zastávku u ohrady se soby. Délka výletu: 5-6 hodin (cca 30km)

3. den

Snídaně. Dnes se vydáme za dobrodružstvím na tradičních saních. Po obdržení instrukcí a poučení, jak řídit tento jedinečný druh vozidla, který je dodnes v Laponsku hojně využívaný jak mladými tak staršími lidmi, se vydáme směrem dolů po svahu k safari domu. Sáně se jednoduše ovládají ve stoje a odrážením se nohou, v předu před Vámi je ještě sedačka pro pasažéra či nějaké zavazadlo. Dozvíte se také něco z historie vesnice Ylläsjärvi. U jezera se převlékneme na lední plavání. Ti nejodvážnější si mohou vyzkoušet plavání bez plovoucího obleku a skočit přímo do díry skrz led zmrzlého jezera. Samozřejmě speciální oblek sloužící k plavání v ledové vodě půjčujeme. Je to neskutečný pocit! Hned na pobřeží jezera jsou podávány teplé nápoje u otevřeného ohně. Délka výletu: 4,5 hodin (cca 5km)

4. den

Snídaně. V poledne popojedeme deset minut autobusem na místní husky farmu, kde nás budou sibiřští husky již nadšeně očekávat. Nejdříve se naučíme, jak řídit saně se psím spřežením a poté se vydáme na projížďku do malebné sněhové vesničky. Každý si vyzkouší řízení. Ve sněhové vesničce uvidíme velkolepé ledové útvary, ledový bar a hotel s pokoji ze skutečného ryzího sněhu. Než se vydáme na cestu zpátky, poobědváme v dřevěné restauraci. Délka výletu: 3,5-4 hodiny (cca 10km)

5. den

Snídaně. Dnes si zabruslíme na pětikilometrové trase podél okraje zamrzlého jezera Ylläsjärvi (brusle každý obdrží). Sníh je po trase odhrnutý, a proto si naplno můžete vychutnávat krásu okolní krajiny. Délka výletu: 2 hodiny (cca 5km)

6. den

Snídaně. Ráno a odpoledne osobní volno. Večer nás za soumraku čeká dobrodružství na sněžných skútrech. Pokud bude jasná obloha, můžeme spatřit polární záři. Našim cílem bude stan laavoo (tee-pee) domorodých Laponců v divoké přírodě, kde si uděláme oheň a u teplého čaje a malého občerstvení si poslechneme příběhy o polární záři. Poté si venku lehneme na sobí kůže a budeme pozorovat měsíční oblohu a vychutnávat si nádherné ticho a mrazivou tmu. Délka výletu: 2,5 hodiny (cca 15km)

7. den

Dnes půjdeme na sněžnicích přímo od hotelu až do národního parku, kde si na vrcholku hory odpočineme u horkého čaje či kávy a budeme relaxovat u překrásných výhledů do okolí, které sahají stovky kilometrů až do Švédska. Na otevřeném ohni si tu ogrilujeme párky tradičním finským způsobem. Sněžnice umožňují velice snadnou chůzi v hlubokém sněhu, je to také vysoce ekologický způsob pohybování se zimní přírodou. Během našeho výletu uvidíte ve sněhu spoustu zvířecích stop a s trochou štěstí také soba, bělokura arktického či sojku zlověstnou. Tento den budete mít jedinečnou příležitost k fotografování. Délka výletu: 5-6 hodin (cca 6 km)

8. den

Snídaně. Odlet do ČR

10. den

Letenka z Prahy nebo Vídně do Kittilä (s blížícím se termínem odletu se cena zvyšuje) - cena za osobtu od: 8 000 Kč

Příplatky

Ubytování v luxusních apartmánech v lyžařském středisku Ylläs: cena 26.000 kč/os. do 20.2.2011, poté 31.800 kč za osobu, v ceně ubytování v apartmánech je zahrnuto využití bazénu, sauny a vířivých van v hotelu Saaga****, příplatek za jednolůžkový pokoj na vyžádání

Info

Ubytování je v hotelu Ylläs Saaga nebo Ylläsrinne s chutnou snídaní typu švédských stolů.

Počasí

Finsko

6°C Převážně oblačno

×