800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyPříroda a metropole skandinávie

Skandinávie přitahuje turisty především představou o krásné, čisté přírodě. Tu potkáte i na tomto zájezdu na každém kroku. A to nejen při pobytu u norských fjordů, ale překvapivě ve velkém rozsahu i v Bergenu a ve všech hlavních městech, která navštívíte. V době vrcholícího léta, kdy se mnozí místní obyvatelé nemohou nabažit světlých nocí a nejteplejších dní z celého roku Vám ukážeme Skandinávii v tom nejlepším světle.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

Náročnost zájezdu

•Tento zájezd je označený „zelenou botičkou“, která reprezentuje zájezdy u nichž můžete zpravidla očekávat převahu cestování v autobuse, prohlídky měst a zajímavých míst, jednu až dvě krátké vycházky v přírodě (max. 3 hod.). Nebývá potřeba jiná speciální obuv, než boty bez podpatku.
•Označení botičkou prosím berte jako pomocné vodítko, aby jste se neocitli na náročnějším zájezdu, než co máte v úmyslu! Náročnost je těžko změřitelný fakt co je pro jednoho červené, může být pro druhé již černé…
•Přesnější informace najdete v instrukcích k odjezdu, nebo se můžete obrátit na pracovníky naší kanceláře.

1. den

Po poledni odlet z Prahy do norského Oslo. Za dobrého počasí uvidíme z letadla švédskou jezernatou krajinu i malebné pobřeží fjordu Oslofjord. Po přestupu na letadlo do Bergenu proletíme nad Norskem z východu na západ. Můžeme vidět táhlá zelená údolí, nejvyšší pohoří Jotunheimen, ledovec Folgefonni a tajuplný svět fjordů a ostrovů v okolí Bergenu. Po příletu transfer na ubytování a večeře.

2. den

Prohlídka centra druhého největšího města Norska - Bergenu. Čeká nás procházka po nábřeží, kterému vévodí řada hanzovních domů Bryggen (UNESCO). Zájemci pak budou mít možnost vyjet lanovkou na horský hřeben nad městem, odkud se otevírá panoramatický výhled na centrum města obklopené ostrovy a fjordy. Před polednem se vydáme do oblasti jezer, vodopádů a fjordů. Uvidíme mj. kaskádovitý vodopád Tvindefossen. Monumentálním údolím pak dojedeme do obce Gudvangen/Flåm, odkud se vydáme na vyhlídkovou plavbu po fjordu, který je zapsán na listinu dědictví UNESCO – Naeroyfjorden. Jízdné je v ceně zájezdu. Večer přijedeme na ubytování v hotelu Brakanes nad fjordem. Večeře.

3. den

Oblast fjordů opustíme trajektem přes fjord Hardangerfjorden. Majestátní soutěskou Måbødalen vystoupáme labyrintem serpentin až k mohutným vodopádům Vøringfossen a přes nejrozsáhlejší evropskou náhorní plošinou Hardangervidda dojedeme do horského městečka Geilo. Dlouhým údolím Hallingsdalen a kolem města Hønefoss se pak dostaneme do hlavního města Norska Oslo. Na poloostrově muzeí Bygdøy navštívíme navečer polární loď Fram, na které se plavili Nansen, Amundsen a Sverdrup k severnímu a jižnímu pólu. Nakonec se krátce zastavíme u moderní budovy Opery. Ubytováni budeme na dosah legendárního sportoviště Hollmenkollen, známého konáním ZOH 1952 a MS v klasickém lyžování 2011. Od hotelu je krásný výhled na město a Oslofjord. Během dne pozdní oběd nebo večeře.

4. den

Po snídani se přesuneme do Frognerova parku. které je expozicí celoživotního díla neúnavného sochaře Gustava Vigelanda. Park je unikátní přehlídkou soch emotivně vyjadřujících nejrůznější aspekty života – od narození až po smrt. Nakonec se projdeme centrem města po třídě Karl Johans Gate, kdy uvidíme budovy královského zámku, radnice, university, národního divadla, parlamentu a nábřeží Aker Brygge. Před polednem odjezd na letiště a odpoledne odlet do Helsinek. Zahlédneme cestou šérové Ålandské ostrovy mezi Švédskem a Finskem? Po příletu transfer na hotel se zastávkou u Sibeliova monumentu (památník nejslavnějšího finského skladatele). Večeře.

5. den

Celodenní návštěva Helsinek, hlavního města Finska: Projdeme se pěšky a k návštěvě některých míst použijeme MHD (v ceně). Během dne uvidíme pozoruhodný moderní kostel Skalní chrám – Temppeliaukio kirkko. Dějiště ZOH 1952 - Olympijský stadion se sochou slavného běžce Paava Nurmiho. Projdeme se srdcem Helsinek z náměstí Senaatintori (Senátní nám.) s katedrálou Tuomiokirkko k tržnici Kauppatori a do pravoslavného kostela - Uspenského katedrály. Odpoledne podnikneme plavbu na souostroví a pevnost Suomenlinna (UNESCO). Večer odplujeme velkým trajektem z Helsinek směrem k Ålandským ostrovům.

6. den

Brzy ráno mezipřistání v hlavním městě těchto finských ostrovů Marienhamnu. Zde začíná nejkrásnější část této více jak patnáctihodinové plavby ze Švédska do Finska. Trajekt kličkuje mezi desítkami malých či větších ostrovů, skalnaté pobřeží s borovicovými lesy je poseto malebnými domky. Nezapomenutelná scenérie odsud pokračuje až do švédské části této oblasti Finského zálivu. Dopoledne po připlutí do švédského hlavního města Stockholmu se přesuneme do středu města. Procházka a prohlídka historického jádra Stockholmu - čtvrtě Gamla Staden (Staré Město), které leží na ostrůvku Stadsholmen. Uvidíte mimo jiné královský palác - Kungliga Huset, katedrálu - Domkyrkan a německý katolický kostel -Tyska kyrkan. Poté se ubytujeme v hotelu. Později odpoledne navštívíme stockholmskou chloubu - unikátní bitevní loď Vasa krále Gustava Vasy, která byla vyzdvižena po 333 letech ze dna moře. Na ostrově Djurgården rovněž navštívíme proslulý Skansen. Nalezneme zde nejen skanzen, ale také zoologickou zahradu se soby, losy a obchůdky s rukodělnými výrobky a suvenýry. Návrat na hotel, večeře.

7. den

Nakonec nás dopoledne čeká návštěva radnice Stadshuset. Z její věže se naskýtá nádherný výhled na historický střed města v čele se švédským parlamentem - Riksdagen nad hladinou třetího největšího švédského jezera Mälaren. Kolem poledne odjezd na letiště a odpoledne odlet do Prahy.

Příplatky

jednolůžkový pokoj a jednolůžková kajuta: 7 000 Kč

Počasí

Finsko

13°C Oblačno

×