800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyPřírodou Pobaltí a Helsinky

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

Popis zájezdu

Hledáte exotické turistické cíle v Evropě? Pak neváhejte a pospěšte si do pobaltských republik. Nabízíme poznávací zájezd se zajímavým programem, s ubytovánímve 3* hotelích a se třemi večeřemi v ceně. Do Rigy a zpět poletíte z Helsinek letadlem. Přestože dnes jsou již všechny pobaltské státy součástí Evropské unie, řada lidí si je stále spojuje především se sovětskou minulostí. Ostrovy a národní parky na pobřeží Baltského moře plné zeleně, živá a pulzující Riga, středověká atmosféra tallinnských uliček či klasicistní a funkcionalistické Helsinky na závěr nabízejí pestrou mozaiku poznání. Řada nových obchodů, kaváren a restaurací umožňuje užít si dovolenou naplno, a to i díky cenám podobným našim. Zapomeňte na zažité stereotypy a vydejte se s námi prozkoumat tento neprávem opomíjený kout Evropy. Nabízí se i možnost vykoupat se v jezerech či vodách Baltu.

Program zájezdu

1. den: Odlet z Prahy do Rigy (podle termínu přímo nebo s přestupem). Transfer na hotel, ve kterém strávíme 2 noci.

2. den: Dopoledne nás čeká prohlídka hlavního města Lotyšska Rigy. Její středověké centrum je zapsáno v UNESCO. Při prohlídce uvidíme mj. gotický dům Černohlavců, trojici domů Tři bratři a secesní čtvrť. Z dalších míst můžeme navštívit Rižský dóm, kostel sv. Petra a jeho věž s úchvatným výhledem. Ve městě je mnoho pouličních prodavačů suvenýrů z jantaru, menších a větších tržišť, kaváren, galerií a vynikajících restaurací. Odpoledne se vydáme do národního parku Gauja připomínajícího svojí krajinou Křivoklátsko. Večer návrat do Rigy. Zájemci ještě mohou navštívit proslulý rodinný park LIDO s vyhlášenou restaurací.

3. den: Dnes pokračujeme podél pobřeží Baltského moře do Estonska. Zde se přeplavíme trajektem na malebný ostrov Saaremaa. Během podvečera si prohlédneme stylové vesničky, maják na pobřeží a biskupský hrad v Kuresaare. Pak budeme mít možnost relaxace na pláži i lázeňských procedur. Večeře je v ceně zájezdu.

4. den: Dalšími zajímavostmi ostrova jsou větrné mlýny v Angle. Raritouje skupina kráterů vzniklých dopadem meteoritů v Kaali. Pro cestu na pevninu opět použijeme trajekt. Večer přijedeme na ubytování mimo centrum Tallinnu (2 noci). Večeře je v ceně zájezdu.

5. den: Půvab estonské metropole Tallinnu (UNESCO) si začneme vychutnávat při ranní pěší prohlídce. Ve zdejších uličkách si budete připadat, jako byste se vrátili v čase o několik staletí zpět. Projdeme sestarým hanzovním městem, které je doposud z valné části obehnáno původními mohutnými hradbami. Na hlavním náměstí uvidíme kromě radnice a měšťanských domů nejdéle fungující lékárnu v Evropě. Pak se vydáme opět na pobřeží Baltu. V národním parku Lahemaa zhlédneme původní rybářské vesničky, severskou krajinu s rašeliništi a bludnými balvany i romantická šlechtická sídla. Večeře (v ceně zájezdu) bude v místní restauraci. Později večer návrat na ubytování do Tallinnu.

6. den: Nejprve si v přístavu u památníku obětí připomeneme tragédii potopeného trajektu Estonia. Odsud dojdeme na hradní návrší Toompea, kterému vévodí majestátní pravoslavná katedrála Alexandra Něvského. Z vyhlídky shlédneme centrum města, které již budete důvěrně znát. Zde se s Tallinnem rozloučíme a nalodíme se na trajekt, kterým se dostaneme do hlavního města Finska, Helsinek. Následuje okružní jízda centrem města se zastávkami na Senátním náměstí a u Uspenské katedrály. Teplé jídlo dnes doporučujeme na trajektu nebo při individuální návštěvě pevnosti Suomenlinna (UNESCO). Pevnost se nachází na ostrově, kam se dostanete lodičkou – ta je zahrnuta v systému MHD a v létě jezdí až do půlnoci. Odjezd na ubytování mimo město.

7. den: Při cestě na letiště Vantaa u Helsinek zastavíme u skalního kostela Temppeliaukio. Vstup nelze zaručit, otevírací doba a časy obřadů jsou pohyblivé. Zavítáme i ke stadionu, kde v roce 1952 získali své zlaté olympijské medaile manželé Zátopkovi. Během dne odlet z Helsinek do Prahy (podle termínu přímo nebo s přestupem).

Turistická náročnost

Zájezd je označen zelenou botičkou, což odpovídá té nejlehčí turistické náročnosti. Převaha cestování v autobuse, prohlídky měst a zajímavých míst, jedna až dvě krátké vycházky v přírodě (max. 3 hod.). Není potřeba jiná speciální obuv než boty bez podpatku.

Příplatky

1lůžkový pokoj: 2 500 Kč

Minimální počet účastníků

30

Počasí

Finsko

12°C Polojasno

×