800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyRodinný týden v zimním Laponsku

Rodinný týden dobrodružství zahrnuje mnoho bezpečných a přitom vzrušujících polárních zážitků pro rodiny s dětmi. Zárukou jsou malé skupinky lidí, přátelský a zkušený průvodce. Můžete tak strávit nezapomenutelnou rodinnou dovolenou uprostřed nádherného arktického sněhu a zářícího ledu. Naše vybavení na veškeré aktivity je bezpečné a jednoduché na používání. Zimní oblečení je teplé a vždy se maximálně postaráme o ty nejmenší, aby jim nebylo zima.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

Odlet z ČR. Ubytování v hotelu.

2. den

Snídaně. Krátký přejezd do safari domu v Ylläs, kde hlavně na děti čeká vzrušující jízda na motorových lyžích, které si sami budou řídit. Dospělí si mohou vyzkoušet jízdu na sněžných skútrech s přestávkou v kavárně v divoké přírodě. Každý si vyzkouší řízení. Děti jsou mezitím taženy na saních za sněžným skútrem našeho průvodce. Během přestávky na oběd také nakrmíme soby. Zatímco děti mohou sáňkovat na kopci, dospělí mohou v klidu vychutnávat laponskou atmosféru. Délka výletu: 3,5-4 hodiny (cca 15km)

3. den

Snídaně. Nejprve se necháme vyvézt kabinkovou lanovkou na horu Ylläs, kde si dáme horkou čokoládu a vydáme se zpátky dolů na sněžnicích. Během cesty se nám naskytnou úchvatné pohledy do okolí, vidět je až několik stovek kilometrů do sousedního Švédska. Během našeho výletu uvidíme ve sněhu spoustu zvířecích stop a s trochou štěstí také soba, bělokura arktického či sojku zlověstnou. Také budeme pozorovat sněhové vločky přes lupu a uvidíme, že každá vločka je jedinečná. Délka výletu: 5-6 hodin (cca 6km) * pokud kvůli počasí kabinková lanovka nepojede, vydáme se na podobný výlet na sněžnicích v nedalekém lese.

4. den

Snídaně. V poledne popojedeme deset minut autobusem na místní husky farmu, kde nás budou sibiřští husky již nadšeně očekávat. Nejdříve se naučíme, jak řídit saně se psím spřežením a poté se vydáme na projížďku do malebné sněhové vesničky. Děti sedí na bezpečném místě na saních našeho průvodce. Každý dospělí si vyzkouší řízení. Ve sněhové vesničce uvidíme velkolepé ledové útvary, ledový bar a hotel s pokoji ze skutečného ryzího sněhu. Než se vydáme na cestu zpátky, poobědváme v dřevěné restauraci. Délka výletu: 3-4 hodiny (cca 10km)

5. den

Snídaně. Dnešek můžeme strávit na svazích hory Ylläs. Nejdříve však dojedeme/dojdeme do lyžařského centra, kde dostaneme od instruktora lyžařské vybavení společně s permanentkou a náležitého poučení. Během 90 minutového kurzu se naučíte základní techniky vysokohorského lyžování. Dalších 90 minut si můžete užít lyžování již sami. Celkem Vás tedy čeká 3 hodiny zimních radovánek! Délka výletu: 3-4 hodiny

6. den

Snídaně. Dnes se vydáme za dobrodružstvím na tradičních saních. Po obdržení instrukcí a poučení, jak řídit tento jedinečný druh vozidla, který je dodnes v Laponsku hojně využívaný jak mladými tak staršími lidmi, se vydáme směrem dolů po svahu k safari domu. Sáně se jednoduše ovládají ve stoje a odrážením se nohou, v předu před Vámi je ještě sedačka pro pasažéra či nějaké zavazadlo. Děti si užijí tuto neobyčejnou cestu právě ze sedačky před Vámi. Dozvíte se také něco z historie vesnice Ylläsjärvi. Délka výletu: 2 hodiny (cca 5km)

7. den

Snídaně. Výlet autem do vesnice Äkäslompolo (severní část hory Ylläs) do zvířecího parku, kde uvidíme více jak 100 zvířat jako jsou sobi, kozy, prasata, ovce, vysoká zvěř, králíci, kočky, psi, pštrosi a mnoho dalších. Také uvidíme největší a nejmenší koňská plemena na světě, ohrožený dobytek severního Finska a velice ojedinělé prase plemene Mangalica (neboli praso-ovce). Během exkurze se zastavíme v kavárně na džus z bobulí. Ještě než se vrátíme zpět do vesnice Ylläsjärvi, zastavíme se v místním nákupním centru na nákupy. Délka výletu: 3-4 hodiny (cca 40km autem)

8. den

Snídaně. Odlet do ČR

Příplatky

Ubytování v luxusních apartmánech v lyžařském středisku Ylläs: cena 24.700 kč/os. do 18.2.2012, poté 26.300 Kč za osobu. V ceně ubytování v apartmánech je zahrnuto využití bazénu, sauny a vířivých van v hotelu Saaga****. Příplatek za jednolůžkový pokoj na vyžádání.

Info

Každý si může vyzkoušet vzrušující jízdu se psím spřežením, ti nejmenší se mohou pomazlit se štěňátky či vidět samotného soba Rudolfa a další zajímavou arktickou zvěř. V programu je zahrnuta také lyžařská škola, jízda na tradičních saních a výlet na sněžnicích. Mezi fakultativní výlety za příplatek jsme zařadili také mnoho zajímavých aktivit jako je bruslení na zamrzlém jezeře, setkání s polárním „ježíškem“ a jízda s islandskými koňmi.
Ubytování je v hotelu s chutnou snídaní typu švédských stolů ve vesničce Ylläsjärvi v lyžařské oblasti Ylläs. Vaše rodina je vítána!

Počasí

Finsko

7°C Slabý déšť

×