800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinySněhová vesnice Lainio

Každým rokem koncem listopadu se ve finském Laponsku, daleko za polárním kruhem, staví sněhová vesnice. K tomuto účelu je použito množství sněhu a ledu odpovídající tisíci plně naložených kamionů. Celá vesnice má každý rok svůj specifický, neopakovatelný vzhled, zatímco atmosféra konstrukcí vyrobených ze sněhu a ledu, spojených s uměleckými díly a kouzlem okolní přírody, zůstává stejná.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. až 2. den

Vesnice pokrývá přibližně 20 000 m čtverečných a patří k ní restaurace, bar, lobby, hotelové pokoje, apartmány a především řada uměleckých děl vyrobených z čistého ledu, vystavených pod širým nebem. Ubytovat se můžete ve sněžném hotelu, kde jsou k dispozici levnější „obyčejné“ sněhové pokoje, nebo dražší apartmány zdobené uměleckými díly z ledu a sněhu. K hotelu patří také „teplé“ podzemní patro, kde najdete saunu, koupelny, společenskou místnost s krbem a několik „teplých“ pokojů. Ve sněhové vesnici se nachází také několik dobře vybavených dřevěných srubů (ložnice, obývák s krbem, plně vybavená kuchyně, koupelna, sauna), připravených ubytovat 2 – 10 osob. Zdejší ledový bar je unikátní stavbou – něco takového prostě musíte zažít, abyste uvěřili …. Posedět při skleničce (z ledu, jak jinak) nebo si dát chutnou večeři můžete v obřím iglú, vysokém 10 m a o průměru 16 m. Přestože je tu 160 míst k sezení, restaurace z ledu působí velmi zajímavě. Kromě baru nabízí večeře o dvou až čtyřech chodech. Ve vesnici najdete také restauraci v teple útulného srubu. Finové však nenabízí jen ledový klid – už jste někdy zažili diskotéku v iglú? My ano a byla to skvělá zábava do pozdních nočních hodin! Po celou zimu se můžete připojit k nejrůznějším aktivitám, případně si zaplatit pobytový balíček za zvýhodněnou cenu. Na co se můžete těšit? Výlety na sněžných skútrech, návštěva husky farmy a jízda se psím spřežením, návštěva sobí farmy a jízda v saních tažených soby, pro skupiny na vyžádání zařídíme také laponské ceremoniály se šamanem, ohňostroje nebo arktickou diskotéku.

Příplatky

Přistýlka: 1 850 Kč, dítě do 15 let: 1 850 Kč, sauna je přístupná ráno i večer, musí se rezervovat předem - cena na osobtu: 10 EUR - cca 280 Kč, teplé oblečení na noc si můžete půjčit na místě za 10 EUR na osobu, večeře o 3 chodech v ledové restauraci - cena na osobu: 1 600 Kč, welcome drink v ledové skleničce: 185 Kč, cena za jednolůžkkový pokoj: 4 680 Kč, výlet na sněžných skútrech na 2 hod. - cena za osobu: 1 850 Kč, 5 km výlet se psím spřežením - cena za osobu: 2 450 Kč, 4 km výlet se sobím spřežením - cena za osobu: 3 100 Kč, půldenní rybaření na dírkách v ledu vč.obědu: 3 050 Kč, výlet na skútrech z Ylläs do Sněhové vesnice a zpět - cena za osobu: 4 100 Kč, BALÍČEK výlet z Ylläs ddo Sněhové vesnice na skútrech, přenocování v ledovém pokoji a přesun na skútrech zpět do Ylläs - cena za osobu: 6 500 Kč

Počasí

Finsko

5°C Skoro jasno

×