800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyTo nejlepší z Finska - self drive

11-denní poznávací zájezd.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

Přílet do Helsinek
Přílet do Helsinek (odlet z Prahy 11:35 přílet do Helsinek 14:45), hlavního města Finska, založeného v roce 1550 švédským králem. Helsinky jsou živé, moderní město plné kultury. Kdo bude chtít, může si prohlédnout pamětihodnosti. Pokud nestihnete vše nic se neděje, máte ještě poslední den.

2. den

Helsinki - Hämeenlinna - Tampere (175 km)
Snídaně v hotelu. Prohlídka Helsinek - doporučujeme navštívit: Senátské náměstí, Katedrálu Uspenski a kostel Temppeliaukio. Prohlídka začíná směrem od Hämeenlinna, rodiště hudebního skladatele Jeana Sibeliuse, poté navštívíte krásný středověký hrad. Dále budete pokračovat severně kolem parku Aulanko's dokud se nedostanete ke 3. největšímu městu Finska - Tampere. V tomto městě se nachází 200 jezer a rybníků. V celém regionu se jich pak nachází celkem 450. Doporučujeme navštívit také peřeje Tammerkoski, které prochází městem Tampere.

3. den

Tampere - Vaasa (240 km)
Snídaně v hotelu. Tento den zahájíte návštěvou vesnice Stundars v Korsholmu. V této vesnici si můžete prohlédnout muzeum pod širým nebem, kulturu a umění. V odpoledních hodinách příjezd do Vaasy. Toto město leží v nejužším místě Botnického zálivu, pouze 80 km od švédského města Umea. Město Vaasa je známo jako nejslunější město Finska. Moře s nesčetnými ostrovy dává městu Vaasa autentický pocit z pobřežního města. Oblíbenými aktivitami ve městě jsou především průzkumy souostroví, rybaření a projížďky na lodičkách.

4. den

Botnický záliv - Oulu (315 km)
Snídaně v hotelu. Návštěva města Jakobstad a slavné "Školní Zahrady", nacházející se v centru města. Park je architektonické mistrovské dílo s venkovním podiem, které slouží pro letní akce a události. Dále než se vrátíte do Oulu ještě navštívíte Kalajoki - oblíbené místo turistů díky dlouhým písečným plážím. Návštěvou pěší ulice Rotuaari a tržiště se ponoříte do atmosféry tohoto města. Nezapomeňte také navštívit vědecké centrum Tietomaa.

5. den

Laponsko: Oulu - Rovaniemi (225 km)
Snídaně v hotelu, dále si užijete cestu přes finské Laponsko do Rovaniemi nacházejícího se v blízkosti polárního kruhu. Rovaniemi je rodné město Santa Clause, můžete zde zažít Vánoce po celý rok.

6. den

Rovaniemi - Kuusamo (205 km)
Snídaně v hotelu. Tento den budete pokračovat v cestě skrze nádhernou krajinu tvořenou kopci, řekami a horami. Ranua se nachází 80 km jižně od Rovaniemi. Zde můžete navštívit Rauna Wildlife Park, kde budete mít možnost vidět severská a arktická zvířata. Poté přijedete do Kuusamo, ležícího ve východní části Finska v provincii Oulu hraničící s Ruskem.

7. den

Kuusamo - Kajaani (250 km)
Snídaně v hotelu. Kuusamo prochází krajem Kajaani, centrem Finska. Letní dny v Kajaani jsou velmi dlouhé díky půlnočnímu slunci. V této oblasti si můžete vychutnat sledování volně žijící zvěře. Navštivte zříceninu hradu Kajaani: hrad měl důležitou roli v rané historii města. Kajaani je oblíbeným místem milovníků kultury, divadla a koncertů.

8. den

Kajaani - Kuopio (170 km)
Snídaně v hotelu. Tento den se vrátíte do oblasti jezer. Po příjezdu do Kuopia doporučujeme navštívit muzeum pravoslavné církve. Letní atmosféru tohoto regionu zajišťují jezera a ostrovy, které můžete prozkoumávat jak z vody, tak z pevniny.

9. den

Kuopio - Savonlinna - Lappeenranta (270 km)
Snídaně v hotelu. Při cestě na jih můžete navštívit ortodoxní klášter v Heinävesi, který byl postaven v roce 1940. Tento klášter je v posledních desetiletích považován za významné centrum pravoslavné kultury. Klášter obývají mniši, kteří zde žijí komunální duchovní život. Hlavním zdrojem obživy tohoto kláštera je v dnešní době především cestovní ruch. Dále budete pokračovat v cestě dech beroucí scenérií k Savonlině, která je známa pro každoroční operní festivaly.

10. den

Lappeenranta - Porvoo - Helsinki
Snídaně v hotelu. Poté si vychutnáte jízdu po Kings Road. Tato stará poštovní cesta byla vybudována ve 14. století za vlády švédských králů. Dále pojedete podél nádherného finského zálivu kolem Kotky a Porvoo. Večer si užijete v Helsinkách - hlavním městě Finské republiky.

11. den

Helsinki
Snídaně v hotelu. Volné dopoledne k prohlídce Helsinek a poté odjezd na letiště, předání auta a odlet do Prahy (17:35 18:45).

Cena zahrnuje:

- letenku Praha - Helsinki - Praha
- veškeré letištní a vystavovací poplatky
- pronájem auta kategorie B (Škoda Fabia nebo podobný) na dobu pobytu (převzetí a vrácení na letišti)
- neomezené kilometry
- pojištění CDW
- letištní taxa za vyzvednutí
- 10 nocí ubytování ve dvoulůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím
- 10 bufetových snídaní
- pojištění CK proti úpadku
- základní pojištění léčebných výloh

Cena nezahrnuje:

- připojištění proti stornu - 390 Kč/os
- kauce na auto
- příplatek za druhého řidiče

Počasí

Finsko

4°C Převážně oblačno

×