800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyZimní dobrodružství za polárním kruhem

Přijďte si užít zimní krásu Laponska vč. jednoho přenocování v divočině.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

Kolem poledne odlet z Prahy a přestup v Helsinkách. Přílet na letiště v Kittile okolo 18. hodiny. Transfer do hotelu Harriniva, kde obdržíte informace o tom, co vás tento týden čeká. Večeře v hotelové restauraci.

2. den

Sobí safari
Po snídani se pojedete podívat na sobí farmu, kde vám poví jak se sobi chovají, jak se chytají do lasa a vyzkoušíte si vlastní schopnosti uřídit soba na dvouhodinovém safari lesem. Během safari se bude podávat oběd na otevřeném ohni. Odpoledne návrat do hotelu, kde vás již čeká teplá sauna. Večeře v hotelu.

3. den

Den na snowmobilu
Dnes vám průvodce ukáže základní techniku řízení snowmobilu a je čas nastartovat motory! Pojedete jak lesem, tak přes zamrzlá jezera. Oběd v divočině na otevřeném ohni. Celý výlet bude trvat asi 5 hodin a ujedete něco okolo 60 km. Návrat do hotelu, kde si můžete užít saunu. Večeře v hotelu.

4. den

Volno a odpočinek
Dnešní den využijte k odpočinku, protože zítra vás čeká noc v divočině. Pro aktivní si lze zapůjčit běžky nebo sněžnice a vydat se některou z tras, které obklopují hotel. Večeře na hotelu.

5. den

Noc v divočině
Po snídani si zabalíte vybavení na 2 dny v divočině a pojedete se seznámit s husky do Arctic Dog Centre, kde jich chovají přes 400. Naučíte se ovládat psí spřežení a seznámíte se s vaším týmem 4 až 5 psů. Oběd na otevřeném ohni po cestě. Pojedete asi 25 km do chaty v divočině, kde si pak dáte večeři a přespíte (toalety jsou společné pro všechny).

6. den

Husky safari
Po snídani budete pokračovat dalších asi 30 km psím spřežením. Oběd na otevřeném ohni, odpoledne návrat zpět do hotelu. Užijte si osvěžující koupel a saunu a večer vás čeká slavnostní večeře na rozloučenou s typickým laponským jídlem.

7. den

Po snídani odjezd na letiště, okolo 13. hodiny odlet přes Helsinki do Prahy. Návrat do Prahy okolo 19. hodiny. Kdo bude chtít, lze zařídit i prodloužení v Helsinkách na cestě zpět.

Harriniva 3*

Poloha a popis
Tento příjemný hotel je vystavěn v typickém laponském stylu. Z hotelu je nezapomenutelný výhled do krajiny západního Laponska. V blízkosti se nachází národní park Pallas-Ylläs a přibližně 3 kilometry odsud město Muonio. Letiště Kittila se nachází 75 km. V areálu hotelu se nachází i Husky farma, která chová přibližně 400 psů. Parkování a sauna zdarma pro hosty.

Ubytování
Harriniva hotel má celkem 64 komfortně vybavených pokojů. V každém pokoji naleznete vlastní sociální zařízení a TV, některé pokoje mají také saunu nebo kuchyňku. Přímo u řeky Muonio se nachází 28 srubů. Z chatek je překrásný výhled do okolí.

Stravování
K dispozici je několik gastronomických zařízení. Například Kuukkeli cabinet nebo restaurace Aurora Borealis teepee, která je hned vedle hotelu a nabízí skvělé pokrmy připravované na otevřeném ohni a zatančit si můžete v Harriniva's pub.

Počasí

Finsko

2°C Oblačno

×