Hotel a destinace
Sleva 500 Kč
Rezervujte si zájezd online a získejte
500 Kčslevu
Zobrazit všechny nabídky
Francie

Alsasko, pohádka nejen o víně, slavnost trubačů

   Poloha a popis

   Náš názor

   V Alsasku naleznete velké množství zachovalých starobylých měst a vesniček, která jsou považována za nejkrásnější v Evropě. Gastronomie a vína proslavená v celém světě vám Alsasko předloží jako na stříbrném podnose. Poznejte gastronomické lahůdky jako bábovky kouglof , slaný koláč tarte flambée nebo jídla vyrobená ze sýra munster.

   5denní zájezd

   1. den

   Odjezd ve večerních hodinách.

   2. den

   Hlavní město Alsaska – Štrasbourk (UNESCO), slavná gotická katedrála, čtvrť s kanály „Petite France“, krytý most Ponts-Couverts, možnost návštěvy muzeí Muzeum Alsaska nebo Muzeum v Rohanském paláci, volno. Přejezd krajem Obernai na hrad Haut-Koenigsbourg, prohlídka, výhledy na oblast Alsaska. Nocleh.

   3. den

   Město Thann s gotickým kostelem, procházka mezi vinohrady a možná i farmářský trh, vyhlídková cesta na Grand Ballon, nejvyšší vrchol Vogéz, turistika - jezera Lac Blanc a Lac Vert . Středověké město Éguisheim s hradem a ulicemi do kruhu, ochutnávka vína, sýru münster a kougelhopf. Středověké hrázděné město Kaysersberg. Fakultativně večeře - alsaská specialita tarte flambée se salátem a dezertem. Malebné renesanční městečko Turckheim s večerním překvapením. Nocleh.

   4. den

   Prohlídka Colmar, čtvrť Petite Venice, hrázděné domy plné květů, projížďka lodí po kanále. Riquewihr, nejkrásnější ves na vinné stezce. Půvabné městečko Ribeauville, které leží na úpatí tří hradů. Vinařská slavnost trubačů a vína s průvodem alegorických vozů a rytířů na koních,… a víno teče v kašně pro každého. Pro milovníky klidu variantně turistika mezi hrady a vinicemi.

   5. den

   Návrat časně ráno.

   Cena zahrnuje

   2 noci v hotelu (2lůžkové pokoje s příslušenstvím), dopravu luxusním autobusem, průvodce.

   Cena nezahrnuje

   komplexní pojištění.