800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyAtlantické pobřeží a krásy Akvitánie

  • Prohlídka krásných měst

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den:

odjezd ráno z ČR. Ubytování v oblasti Paříže. Letecká verze odlet z Prahy, setkání s autokarovou verzí zájezdu. Nocleh.

2. den:

snídaně. Přejezd do La Rochelle, města se starými reformačními tradicemi. Prohlídka starého rybářského přístavu, věž St-Nicolas, radnice. Návštěva skvělého akvária, jednoho z nejkrásnějších v Evropě, kde je možno nalézt na 10 000 mořských živočichů. Fakultativně výlet lodí k pevnosti Fort Boyard. Ubytování, nocleh.

3. den:

snídaně. Dopoledne přejezd k Atlantiku do městečka Marennes, místa proslaveného chovem ústřic. Exkurze s možností ochutnávky plodů moře. Zastávka u pevnosti kardinála Richelieu – Brouage, krásného příkladu opevnění ze 17. století. Prohlídka Saintes s několika římskými památkami. Zastávka v městě Cognac, návštěva destilerie koňaku spojená s degustací. Odjezd na ubytování do oblasti Bordeaux. Ubytování, nocleh.

4. den:

snídaně. Dopoledne návštěva největší písečné duny Evropy – Dune du Pilat – dosahující výšky 117 metrů. Prohlídka historického centra Bordeaux, volno. Přejezd do kouzelné vinařské vesničky Saint-Emilion, jejíž vinice patří mezi nejkvalitnější v celé Francii. Prohlídka tohoto středověkého městečka zapsaného mezi světové památky UNESCO. Návštěva místního vinařského domu s ochutnávkou. Ubytování, nocleh.

5. den:

snídaně. Prohlídka starobylého městečka Sarlat s největším množstvím středověkých a renesančních fasád ve Francii. Zastávka v překrásných vesničkách Beynac-et-Cazenac a La Roque-Gageac ležících v údolí řeky Dordogne. Přejezd do Rocamadouru, jedinečného středověkého poutního městečka, které je terasovitě zaklíněno do skály. Ubytování, nocleh.

6. den:

snídaně. Dopoledne prohlídka Bourges, katedrála St. Etienne, která patří mezi jednu z nejkrásnějších ve Francii. Zastávka v městečku Briare se slavným kanálem spojujícím Loiru a Seinu – návštěva Pont Canal, skvělá technická stavba navržená Gustavem Eiffelem patřící k ojedinělým v Evropě. Ubytování, nocleh.

7. den:

snídaně. Přejezd do Paříže. Bezpečnostní pauza. Pěší prohlídka nejvýznačnějších památek. Možnost výletu lodí po Seině s neobvyklým pohledem na pařížské památky. Na závěr dne okružní jízda Paříží. Cesta zpět do ČR s nočním přejezdem.

8. den:

návrat v dopoledních hodinách

Počasí

Akvitánie

12°C Polojasno

Francouzská riviéra

14°C Dešťové přeháňky

Korsika

16°C Jasno

Languedoc-Roussillon

17°C Jasno

Paříž a okolí

17°C Jasno

Pikardie

16°C Jasno

Poitou Charentes

17°C Oblačno

×