800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyAtlantické pobřeží, Akvitánie a Perigord - letecká

9-denní zájezd.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

Odlet z Prahy. Přílet do Paříže. Transfer do hotelu. Večer setkání se skupinou z autobusového zájezdu, nocleh.

2. den

Přejezd do La Rochelle, města se starými reformačními tradicemi. Prohlídka staré ho rybářského přístavu, věž St-Nicolas, radnice. Návštěva skvělého akvária jednoho z nejkrásnějších v Evropě, kde je možno nalézt na 10000 mořských živočichů. Fakultativně výlet lodí k pevnosti Fort Boyard. Ubytování, nocleh.

3. den

Snídaně. Dopoledne přejezd k Atlantiku do městečka Marennes, místa proslaveného chovem ústřic. Exkurze s možností ochutnávky plodů moře. Zastávka u pevnosti kardinála Richelieu – Brouage, krásného příkladu opevnění ze 17. století. Prohlídka Saintes s několika římskými památkami. Zastávka v městě Cog nac, návštěva destilerie koňaku spojená s degustací. Odjezd na ubytování do oblasti Bordeaux. Nocleh.

4. den

Snídaně. Dopoledne návštěva největší písečné duny Evropy – Dune du Pilat – dosahující výšky 117 metrů. Návštěva střediska Arcachonu ležícího u Atlantiku, možnost koupání. Odpoledne projížďka vinařskou cestou v oblasti Medoc. Průjezd oblastí s apelacemi Margaux, Saint Julien a Pauillac. Návštěva s degustací u soukromého vinaře. Nocleh.

5. den

Snídaně. Prohlídka historického centra Bordeaux, volno. Přejezd do kouzelné vinařské vesničky Saint-Emilion, jejíž vinice patří mezi nejkvalitnější v celé Francii. Prohlídka tohoto středověkého městečka zapsaného mezi světové památky UNESCO. Návštěva místního vinařského domu s ochutnávkou. Přejezd do Périgueux. Ubytování. Nocleh.

6. den

Snídaně. Přes známé středisko vinařství Cahors (opevněný most ze 14. století) do vesničky St. Cirq-Lapopie, jedné z nejhezčích vesnic ve Francii ležících vysoko nad řekou Lot. Přejezd do Rocamadouru, jedinečného středověkého poutního městečka, které je terasovitě zaklíněno do skály. Nocleh.

7. den

Snídaně. Prohlídka starobylého městečka Sarlat s největším množstvím středověkých a renesančních fasád ve Francii. Zastávka v překrásných vesničkách Beynac-et-Cazenac a La Roque-Gageac ležících v údolí řeky Dordogne. Fakultativně možnost krásné projížďky lodí v tomto údolí. Návštěva nejkrásnějšího hradu v oblasti Perigord – Hautefort s jedinečnou anglickou a francouzskou zahradou. Ubytování v oblasti Limoges. Nocleh.

8. den

Snídaně. Dopoledne prohlídka Bourges, katedrála St. Etienne, která patří mezi jednu z nejkrásnějších ve Francii. Přejezd do oblasti Sancerre, která patří mezi nejznámější vinařské oblasti Loiry. Ochutnávka místních vín. Odpoledne zastávka v městečku Briare se slavným kanálem spojujícím Loiru a Seinu – návštěva Pont Canal skvělá technická stavba navržená Gustavem Eiffelem patřící k ojedinělým v Evropě. Ubytování v okolí Paříže. Nocleh.

9. den

Snídaně. Přejezd do Paříže. Bezpečnostní pauza. Pěší prohlídka nejvýznačnějších památek. Možnost výletu lodí po Seině s neobvyklým pohledem na pařížské památky. Odpoledne odlet do ČR.

Příplatky u průvodce

Večeře (maximálně 3, ostatní individuálně) 17–20 EUR, výlet lodí k pevnosti Ford Boyard cca 19 EUR.

Minimální výměna na vstupy

80 EUR.

* Následující text má pouze informační charakter. Závazný popisek najdete u konkrétního termínu zájezdu.

Počasí

Akvitánie

13°C Oblačno

Francouzská riviéra

14°C Převážně oblačno

Korsika

14°C Jasno

Languedoc-Roussillon

18°C Oblačno

Paříž a okolí

14°C Převážně oblačno

Pikardie

12°C Převážně oblačno

Poitou Charentes

16°C Slabý déšť

×