800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyBáječná Provence (letecky)

Vybrané termíny zájezdů s konečnou cenou za skupinu:

Program zájezdu

1. den: Odlet z Prahy do Nice - města přitahujícího odnepaměti svým příznivým klimatem a subtropickou vegetací, prohlídka města - Anglická promenáda, Staré město... odjezd na ubytování, fakultativně večeře.
2. den: Po snídani odjezd k prohlídce nejznámějších provensálských vesnic Vence a St. Paul de Vence. Přejezd k prohlídce Aix en Provence, původně správní středisko Provence založené Římany, nazývané městem tisíce kašen, volno, odjezd na ubytování, fakultativně večeře
3. den: Po snídani odjezd do Cannes, návštěva města filmových festivalů s proslulým pobřežním Boulevard de la Croisette a festivalovým palácem, odjezd do Marseille - město jehož základy položili Řekové již v 7. stol. př. Kr., obchodní brána zboží z Orientu na přelomu letopočtu, druhé největší město Francie a nejdůležitější přístav - prohlídka města, Starý přístav, Notre dame de la Garde, výlet lodí na ostrov d´If s pevností – vězením hraběte Monte Christo, volno, fakultativně večeře, odjezd na ubytování.
4. den: Po snídani odjezd do oblasti Camarque – návštěva unikátní přírodní rezervace na ploše větší než 140000 hektarů bažin, pastvin, dun a slanisek v deltě Rhony s jedinečnými druhy fauny a flóry. Projížďka lodí rezervací, odjezd k prohlídkám unikátních městeček oblasti – Aigues Mortes – jedinečně zachované opevněné město, St. Maries de la Mer – cikánské poutní místo, odjezd na ubytování, fakultativně večeře.
5. den: Po snídani odjezd do Arles – prohlídka města na Rhoně, bašta provensálských tradic a kultury s řadou památek z římského osídlení – amfiteátr, divadlo, Constantinovy lázně…, Les Baux de Provence – návštěva tajuplné středověké citadely a starých domů tyčící se nad Pekelným údolím, St. Rémy de Provence – starověké město z počátku našeho letopočtu s pozůstatky fascinujícího římského města Glana, rodiště Nostradamovo a místo pobytu van Gogha, fakultativně večeře, odjezd na ubytování.
6. den: Po snídani odjezd do Nimes – návštěva města nazývaného francouzský Řím s řadou památek – amfiteátr – nejlépe zachovaná stavba svého druhu, Dianin chrám, Porte Auguste… Odjezd k Pont du Gard – návštěva ohromujícího 49 m vysokého aquaduktu z dob římského osídlení, považovaný za zázrak římské stavební techniky. Avignon – jedno z nejvíce fascinujících měst jižní Francie s rozlehlým Papežským palácem ze 13. století, řadou domů ze 17. a 18. století, avignonským mostem, zastávka v městečku Chateauneuf du Pape s vinicemi, které produkují nejlepší vína z oblasti… Fakultativně večeře, odjezd na ubytování.
7. den: Po snídani Orange – prohlídka centra obchodu s vínem, olivami, medem a lanýži s řadou římských památek – divadlo, vítězný oblouk… Odpoledne odjezd do oblasti Vaucluse, v níž se nachází řada přírodních a historických atraktivit, Fontaine de Vaucluse s pramenem řeky Sorgue, Gordes – malebná vesnička se středověkými uličkami a podloubími a s nevšední polohou na vrcholu pahorku odkud se naskýtá překrásný výhled do celého kraje, Sénanque – návštěva nejznámějšího cisterciáckého kláštera ve francouzské Provence, odjezd na ubytování v oblasti Marseille, fakultativně večeře, ubytování.
8. den: Po snídani volno v Nice k individuálnímu programu, nákupům... Transfer na letiště, odlet do Prahy v odpoledních hodinách.

Možnosti ubytování

Počasí

Akvitánie

2°C Převážně oblačno

Francouzská riviéra

9°C Oblačno

Korsika

5°C Jasno

Paříž a okolí

11°C Oblačno

Pikardie

8°C Slabý déšť

Poitou Charentes

10°C Oblačno

Podobné hotely v této lokalitě

Velký okruh Francií - jih

Velký okruh Francií - jih

Francie

Cena od: 18 710 Kč

Pro skupinu:

K pevnosti Boyard a k vinicím Bordeaux

K pevnosti Boyard a k vinicím Bordeaux

Francie

Cena od: 19 190 Kč

Pro skupinu: