800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupiny



Bretaň a Normandie - perly Francie (letecky)

Chartres | Rennes | Carnac | Pont Aven | Point du Raz | Locronan | Saint Malo | Mont St. Michel | Rouen

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

Program zájezdu

1. den: Odlet z Prahy v poledních hodinách, přílet do Paříže, odjezd autokarem do oblasti Rennes, cestou zastávka v Chartres k prohlídce velkolepé katedrály, ubytování, fakultativně večeře.
2. den: Po snídani prohlídka města Rennes, středověkého města s řadou hrázděných domů, odjezd do Carnacu – prohlídka nejvýznamnějšího naleziště pravěkých památek na světě, mj. s třemi tisíci menhirů, krátký výlet na zajímavý poloostrov Quiberon s krátkou zastávkou ve stejnojmenném městečku v nejjižnější části, ubytování v oblasti, fakultativně večeře.
3. den: Po snídani zastávka v typicky bretaňském městečku s přístavem Port Louis. Další zastávka v Pont Aven – „město čtrnácti mlýnů a patnácti domů“, které v 19. století přitahovalo řadu umělců (P. Gauguin). Concarneau – prohlídka dalšího z typických městeček s jeho nejvýznamnější atrakcí – Ville Close – opevněné město. Odjezd do Quimperu – městečka s nádhernou bretaňskou atmosférou, proslaveného výrobou keramiky s řadou hrázděných domů „starého města“ a katedrálou, volno, ubytování, fakultativně večeře.
4. den: Po snídani přejezd divokým členitým pobřežím k nejzápadnějšímu výběžku Point du Raz, až 80 metrů nad mořem s úchvatnou vyhlídkou na rozervané skály a bouřící moře, následně členitým pobřežím s řadou typických bretaňských městeček, mj. zastávka v Locronan – s elegantními renesančními domy s rozkošnou kaplí, kalvárií a kašnou, přejezd národním parkem d’Armorique k severnímu pobřeží Bretaně ubytování v oblasti, fakultativně večeře.
5. den: Po snídani odjezd do Saint Malo, „města korzárů“, kterým město vděčí za největší rozvoj v průběhu 16.–17. století. Prohlídka města a hradu s řadou historických budov a opevnění, odpoledne odjezd k Mont St. Michel – prohlídka unikátního opevněného opatství, které je jedním ze symbolů Normandie, jehož vznik spadá až do 10. století, přejezd do oblasti vylodění se zastávkou v Bayeux, s katedrálou Notre Dame proslavenou svou 70 metrů dlouhou tapiserií, odjezd na ubytování v oblasti.
6. den: Po snídani odjezd do Paříže, krátká zastávka v Rouen – místě římské posádky i hlavního města Normandského vévodství, příjezd do Paříže, v odpoledních hodinách transfer na letiště, odlet z Paříže, přílet do Prahy v podvečerních hodinách.

Počasí

Akvitánie

27°C Jasno

Francouzská riviéra

20°C Jasno

Korsika

26°C Polojasno

Languedoc-Roussillon

22°C Převážně oblačno

Paříž a okolí

20°C Jasno

Pikardie

19°C Jasno

Poitou Charentes

24°C Jasno

×