800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyBurgundsko - Cesta velkovévodů burgundských

7-denní zájezd s nočním přejezdem.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

Odjezd večer. Noční přejezd.

2. den

Snídaně. Prohlídka zámku Commarin s krásnou vnitřní dekorací a sbírkou jedinečných tapiserií. Dijon, prohlídka historického centra, které je chráněnou památkovou rezervací, palác Palais des Ducs et des Etats de Bourgogne, v němž se nalézá radnice a muzeum krásných umění. Ubytování, nocleh.

3. den

Snídaně. Průjezd vinařskou oblastí Cote de Nuits. Zastávka mezi vinicemi u vinařského zámku Clos de Vougeot. Rekonstruovaný hrad La Rochepot položený na skalním výběžku. Hrad hrál velkou roli v minulosti Burgundska a patřil rytířům Zlatého rouna a rádcům burgundských velkovévodů. Zastávka ve vinařské oblasti Cote de Beaune. Návštěva vinařského hradu v oblasti Meursault patřící do části Cote de Beaune. Prohlídka Beaune, centra burgundského vinařství. Středověký hospic Hotel – Dieu z 15. století s neuvěřitelnou architekturou střechy oplývající barvami a tvary. Collégiale baziliky Notre Dame s jedinečnou sbírkou tapisérií z 15. století. Návrat na ubytování. Nocleh.

4. den

Snídaně. Prohlídka zámku Bussy-Rabutin, národní památky, s krásnou obrazárnou a francouzskou zahradou. Návštěva dokonale zachovalého opatství ve Fontenay, UNESCO, založeného r. 1118 svatým Bernardem, je dokonalým obrazem původního cisterciáckého opatství. Návštěva zámku Ancy-Le-Franc, mistrovského díla italského architekta Selia působícího na dvoře krále Františka I. Ubytování. Nocleh.

5. den

Snídaně. Prohlídka feudálního hradu Bazoches, hradu, který vlastnil královský maršál Vauban, stavitel pevností krále Ludvíka XIV. Návštěva středověkého městečka Vézelay, UNESCO, které svou zelení, starými uličkami a hradbami tvoří jedno z nejkrásnějších míst Burgundska. Vézeley je přezdívané „věčný vrch”, je poutním místem jak se patří: býval výchozím místem a shromaždištěm křížových výprav, ale i poutníků mířících do Santiaga de Compostely. Zastávka v Noyers patřící mezi nejkrásnější vesnice Francie. Městečko je opevněno 16 věžemi a naleznete zde řadu dřevěných a lomenicových domů. Pochází ze 14. a 15. století. Na závěr dne průjezd slavnou vinařskou oblastí burgundských vín Chablis. Návštěva vinařského hradu, degustace místních světoznámých vín. Nocleh.

6. den

Snídaně. Prohlídka Auxerre ležícího na řece Yonna. Naleznete zde jedno z nejnádhernějších městských panoramat Francie. Mezi starobylými domy s vysokými červenohnědými střechami pokrytými plochými taškami, tolik typickými pro severní Burgundsko, vyčnívají gotické zvonice kostela Saint-Pierre a katedrály Saint-Etienne. Prohlídka bývalého hlavního města oblasti Champagne – Troyes. Na pěší zóně oplývající nádhernými opravenými hrázděnými domy ze 16. století spatříte Pekařův Dům, Zlatníkovu věžičku, nespočet kostelů zkrášlených výjimečnými kostelními okny, zejména jeden z nejkrásnějších kostelů ve Francii, kostel Sainte-Madeleine se svým do kamene vytesaným lektoriem a vrcholné dílo gotiky – baziliku Saint-Urbain. Noční přejezd.

7. den

Návrat v ranních hodinách.

Minimální výměna na vstupy

60 Eur.

Počasí

Akvitánie

26°C Polojasno

Francouzská riviéra

16°C Oblačno

Korsika

22°C Jasno

Languedoc-Roussillon

19°C Oblačno

Paříž a okolí

22°C Jasno

Pikardie

18°C Jasno

Poitou Charentes

23°C Jasno

×