800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyFrancouzské sopky a kaňony kraje Auvergne

8-denní zájezd.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

Odlet z Prahy do Lyonu, transfer údolím Durolle. Thiers s katedrálou vysoko na meandrem řeky. Issoire, středověké město kraje Auvergne. Ubytování. Nocleh.

2. den

Snídaně. Massif Central, turistika v Monts-Dômes - výstup na sopku Puy-de-Pariou a na nejvyšší horu pohoří Puy-de-Dôme, turistika na výběr podle náročnosti (až 8 km). Clermont-Ferrand hlavní město kraje Auvergne. Nocleh.

3. den

Snídaně. Issoire - opatský kostel St. Austremoina z 12. století, oblast 3 gigantických sopek v pohoří Mont Dore, horské městečko nebo fakultativně lanovkou na sopku Puy de Sancy. Podvečerní St-Nectaire s románskou katedrálou, centrum světoznámého sýra. Nocleh.

4. den

Snídaně. Turistika v pohoří Monts du Cantal. Millau - nejvyšší most na světě. Fakultativně večeře. Ubytování. Nocleh.

5. den

Snídaně. Turistika v kaňonu řeky Jonte, skalní město Montpellier-le-Vieux. Nehlubší propast Evropy Aven-Armand s jedinečnou krápníkovou výzdobou. Možná ochutnávka kozího sýra a rokfóru. Podvečerní Ste-Enimie, středověká vesnice nad řekou. Přejezd na ubytování. Nocleh.

6. den

Snídaně. Le Puy-En-Velay (UNESCO) - poutní místo s obří sochou Panny Marie na skále, románskou katedrálou Notre-Dame-de-France z 11. století. Možná ochutnávka místních specialit. Přejezd na ubytování. Lyon - večerní procházka městem, fakultativně večeře. Nocleh.

7. den

Snídaně. Transfer na letiště. Návrat do ČR odpoledne.

Počasí

Akvitánie

10°C Převážně oblačno

Francouzská riviéra

11°C Slabý déšť

Korsika

13°C Oblačno

Languedoc-Roussillon

13°C Jasno

Paříž a okolí

10°C Převážně oblačno

Pikardie

9°C Oblačno

Poitou Charentes

15°C Jasno

×