800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyHrady, soutěsky a vinice Languedocu a Roussillonu

Collioure • Elne • Perpignan • Salses • Toulouges • Seioů de Nauroze • Carcassonne • Narbonne • Montpellier • Gerges de la Fou

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

odlet z ČR v dopoledních hodinách, přílet do Girony/Barcelony, transfer do hotelu, ubytování, individuální volno (možnost koupání), nocleh.

2. den

po snídani odjezd z hotelu do oblastí Cote Vermeille: Collioure – městečko s neopakovatelnou atmosférou středověkého přístavu, s opevněným kostelem, hradem, který býval letním sídlem králů Majorky a spletitými uličkami staré čtvrti; Elne – starobylé sídlo rousillonských biskupů s klášterem a katedrálou Sv. Eulálie. Perpignan, ve středověku sídelní město majorských králů, jehož paláce jsou stále dominantou města (katedrála sv. Jana; Le satillet, zbytky městského opevnění s příjemnými zahradami). Přejezd na ubytování, nocleh.

3. den

po snídani odjezd do Salses – pevnosti jedinečných rozměrů, naposledy upravované v 17. st. (vnější zdi o šířce 9 m), dnes položené uprostřed rousillonských vinic; Toulouges – romantické místo na rousillonské planině s kostelem z 11. st.; Thuir – typická roussillonská vesnice proslulá vinařstvím (Caves Byrrh) – návštěva vinných sklepů, Ille sur Tet – malé městečko na roussillonské planině (návštěva Orgues d´Ille – varhan – pohádkového přírodního útvaru), v případě hezkého počasí se zastávkou na Ermtiage de Forca Real s jedinečným výhledem na celou roussillonskou planinu, přejezd na ubytování, nocleh.

4. den

po snídani Seuil de Nauroze – místo ležící na nejvyšším bodu památky UNESCO – Canal du Midi, zastávka u osmiboké nádrže vybudované v 17. st., Casetelnaudary – přístav na Canal du Midi (větrný mlýn Cougarel, zdymadla na Canal du Midi), odjezd do nejkrásnější pevnosti Francie – na hrad Carcassonne (pod patronátem kulturního bohaství UNESCO, prohlídka pevnosti), přejezd na ubytování, nocleh.

5. den

po snídani zastávka Narbonne – původně římské město, prohlídka historického centra – arcibiskupský palác, nábřeží, katedrála, městské paláce; přejezd do Montpellieru (se zastávkou v Maguellone – kouzelné místo uprostřed lagun s romantickou katedrálou), Montpellier – zahrada Peyrou, katedrála sv. Petra, místo, kde dosud stojí nejstarší lékařská škola, procházka starým městem, postmodernistická čtvrť Antigone), přejezd na ubytování, nocleh.

6. den

po snídani celodenní výlet do Cevennami, Cirque de Navacelles (ojedinělý krasový útvar vytvořený řekou Vis), La Couvertoirade (velmi dobře zachovalé opevněné templářské středověké městečko s templářským hradem, pevnostním kostelem), panoramatická cesta soutěskou řeky Tarn se zastávkou ve středověkém městečku St. Enimie, přejezd na ubytování, nocleh.

7. den

po snídani den přejezd do pyrenejského Vallespir – Ceret – "města třešní" (starý most, historické centrum), Arles sur Tech – místa proslulého svými tradicemi (výroba látek, lidové tradice) založeného v 10. st. (opatský kostel panny Marie, centrum), přejezd k soutěsce Gorges de la Fou – cca 2 km procházka nejužší soutěskou ve Francii, přejezd na ubytování na Costa Brava/Costa Maresme.

8. den

transfer na letiště, odlet do ČR.

Příplatky

pojištění léčebných výloh (175 Kč) • pojištění storna – výhodně s balíčkem dalších služeb (120 Kč) • 1lůžkový pokoj (3500 Kč)

* Následující text má pouze informační charakter. Závazný popisek najdete u konkrétního termínu zájezdu.

Počasí

Akvitánie

10°C Polojasno

Francouzská riviéra

11°C Jasno

Korsika

18°C Oblačno

Languedoc-Roussillon

13°C Jasno

Paříž a okolí

10°C Slabý déšť

Pikardie

9°C Jasno

Poitou Charentes

15°C Oblačno

×