800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyIrsko a Bretaň - Keltské toulky

10-denní zájezd

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

Odlet z Prahy. Přílet do Francie. Transfer do hotelu a ubytování. Večer setkání se skupinou z autobusového zájezdu.

2. den

Snídaně. Přejezd do oblasti Rennes. Prohlídka jedinečné katedrály v Chartres. Zastávka v městě Vitré, jež má vyjímečně zachovalý ráz bretaňských měst z 15. století. Podvečer prohlídka Rennes – hlavního města Bretaně. Středověká čtvrť, katedrála St. Pierre. Ubytování a nocleh.

3. den

Snídaně. Dopoledne památka UNESCO, jedno z nejvíce navštěvovaných míst ve Francii – slavné opatství Le Mont Saint Michel. Návštěva románsko-gotické katedrály a kláštera na žulovém ostrůvku uprostřed mořských písčin v zátoce proslulé rozdílem hladiny mezi přílivem a odlivem. Návštěva bývalého korzárského přístavu Saint Malo, procházka po hradbách starého rekonstruovaného města, pevnosti. Přesun do přístavu Roscoff – noční trajekt. Nocleh.

4. den

Dopolední příjezd do Irska – přístav Rosslare. Návštěva bývalého sídla králů Munsteru – Rock of Cashel, keltské kříže. Jeden z nejzachovalejších irských hradů Cahir. Ubytování a nocleh v oblasti Limericku.

5. den

Snídaně. Přesun do krasové oblasti The Burren – dolmen Poulnabrone, Kilfenora se vzácnými keltskými kříži. Procházka podél Mohérových útesů. Večerní atmosféra centra irské řeči – Galway. Ubytování a nocleh.

6. den

Snídaně. Clonmacnois – klášter ze 6. století a místo odpočinku irských králů. Návštěva spojená s ochutnávkou skotské v palírně Kilbeggan, popř. Tullamore. Večerní atmosféra Dublinu. Ubytování a nocleh.

7. den

Snídaně. Dopoledne návštěva nejznámější megalitické stavby Newgrange, popř. Knowth. Odpoledne pokračování v prohlídce Dublinu – Trinity College, St. Patrick’s Cathedral, Temple bar, pivovar Guinness. Nocleh.

8. den

Snídaně. Odjezd do hor Wicklow Mountains – klášter Glendalough založený sv. Kevinem. Odpoledne přejezd do Rosslare, noční trajekt do Francie. Nocleh.

9. den

Dopoledne příjezd do Francie. Přesun do oblasti Carnacu s návštěvou prehistorických megalitických památníků – Menec a Locmariaquer. Přesun k Paříži. Ubytování a nocleh.

10. den

Snídaně. Okružní jízda po Paříži. Osobní volno k návštěvě památek či muzeí. Možnost fakultativního výletu lodí po Seině. Odpoledne transfer na letiště a odlet do ČR.

* Následující text má pouze informační charakter. Závazný popisek najdete u konkrétního termínu zájezdu.

Počasí

Akvitánie

14°C Oblačno

Francouzská riviéra

12°C Jasno

Korsika

17°C Jasno

Languedoc-Roussillon

16°C Převážně oblačno

Paříž a okolí

14°C Převážně oblačno

Pikardie

13°C Oblačno

Poitou Charentes

12°C Skoro jasno

×