800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupiny



Jižní Francie - Výprava za katarskými hrady

8–denní zájezd s denním přejezdem.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

Odjezd časně ráno. Večer ubytování v oblasti Montelimar. Nocleh.

2. den

Snídaně. Přejezd do Narbonne – prohlídka centra, katedrála Sv. Justa a Sv. Pastora. Významný klášter Abbay de Fontfroide, který se stal ortodoxní baštou během křižácké výpravy proti albigenským. Prohlídka středověkého opevněného města Carcassonne. Nocleh.

3. den

Snídaně. Chateaux de Lastours – v minulosti zde stály 4 hrady a jejich zbytky se velkolepě tyčí vysoko nad řekou Orbiel. Návštěva kláštera ve vesnici Caunes-Minervois z 13. století. Městečko Homps ležící na Canal du Midi, výlet lodí po kanálu. Návštěva Minerve, jedné z nejkrásnějších vesnic Francie. Nocleh.

4. den

Snídaně. Prohlídka hradu Puilaurens patřícího mezi tzv. pět synů Carcassonnu – nejvýznačnějších hradů této oblasti (dále Peyerepertuse, Queribus, Termes a hrad Aguilar). Zastávka v soutěsce Galamus s jedinečnými přírodními scenériemi. Prohlídka zříceniny hradu Peyrepertuse, nejvýznačnějšího příkladu vojenské středověké architektury v Languedoku. Návštěva vinných sklepů ve vesničce Cucugnan. Na závěr hrad Quéribus. Nocleh.

5. den

Snídaně. Zastávka ve městě Castres, které si zachovalo půvab minulosti. Návštěva města Albi – růžové město s opevněnou katedrálou St. Cécile. Cordes – opevněné středověké město ze 13. a 14. století. Nocleh.

6. den

Snídaně. Návštěva středověké vesničky Conques pyšnící se nejkrásnější vesnicí Francie. Malebná vesnička s opatstvím Sainte Foy je ukryta na zalesněných kopcích nad řekou Dourdou. V klášteře naleznete zlatý poklad – relikviáře nepředstavitelné hodnoty zdobené zlatem, stříbrem a drahými kameny. Prohlídka krásného městečka Puy en Velay, vystavěného na sopečném kráteru, kterému vévodí tři vysoké skály sopečného původu, katedrála s maurskými prvky, obrovská socha Notre Dame de France a kaple svatého Michala d´Aiguilhe. Ubytování u Lyonu. Nocleh.

7. den

Snídaně. Prohlídka Lyonu, poloostrov Presque’ile s radnicí Hotel de Ville a náměstím Place des Terreaux. Muzeum krásného umění s jedinečnými sbírkami. Po bezpečnostní pause odjezd do ČR.

8. den

Návrat v ranních hodinách.

Příplatky u průvodce

večeře 17–22 EUR.

Minimální výměna na vstupy

75 EUR.

Počasí

Akvitánie

15°C Polojasno

Francouzská riviéra

12°C Jasno

Korsika

13°C Jasno

Languedoc-Roussillon

13°C Oblačno

Paříž a okolí

12°C Jasno

Pikardie

11°C Převážně oblačno

Poitou Charentes

15°C Jasno

×