800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyKouzelná krajina Jury a památky Franche

6-denní zájezd

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

Odjezd večer. Noční přejezd.

2. den

Prohlídka Belfortu, socha lva od Bartholdiho, Vaubanova citadela. Le Corbusierova kaple v Ronchamp. Krásné výhledy na Vogézy. Návštěva Besanconu ležícím na řece Doube, centrum kraje Franche-Comté, staré město, katedrála, orloj, Vaubanova citadela. Nocleh.

3. den

Městečko Ornans nad řekou Loue s domy na pilířích, rodný dům malíře G.Courbeta, sýrová farma s ochutnávkou. Turistika proti proudu řeky Loue až k prameni. Salins-Les-Bains, unikátní podzemní solný důl s mohutnými podzemními prostorami s klenutým stropem, dobová zařízení na získávání soli, variantně koupání v solných termálních lázních. Cesta vinařským krajem Arbois, zastávka v Dole, kouzelné středověké městečko. Ochutnávka typic kých regionálních vín, klobás a sýrů. Nocleh.

4. den

Městečko Arbois, kouzelné městečko ležící uprostřed vinic. Turistika na úpatí Pic des Igle v přírodním parku Cascases du Hérisson, vodopády Evantail a Grand Saut, výhledy na pohoří Jura. Možnost oběda v místní restauraci se specialitou kraje. Městečko Bourg en Bresse s opatským kostelem Brou, pozoruhodná architektura ve stylu plaménkové gotiky. Dombes, rozlehlá proláklina a kraj tisíců rybníků. Středověká vesnička Pérouges na kopci vyhledávaná filmaři. Nocleh.

5. den

Hauterives – Palais Idéal du Facteur Cheval – neuvěřitelný bizarní sen pošťáka Chevala – palác postavený z kamínků z cest, podivuhodná eklektická architektura inspirovaná vším možným. Významné město na Rhoně – Viennes, město s koncentrací památek od Římanů, Augustův chrám, divadlo, katedrála, kostel z 5. stol., fakultativně večeře na rozloučenou s krajem. Noční přejezd.

6. den

Návrat odpoledne.

Minimální výměna na vstupy

75 EUR.

Počasí

Akvitánie

16°C Jasno

Francouzská riviéra

16°C Jasno

Korsika

17°C Polojasno

Languedoc-Roussillon

17°C Převážně oblačno

Paříž a okolí

16°C Jasno

Pikardie

14°C Jasno

Poitou Charentes

17°C Oblačno

×