800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyKouzelná krajina Jury, Franche Comté

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

Program zájezdu

1. den
Odjezd večer. Noční přejezd.

2. den
Prohlídka Belfortu, socha lva od Bartholdiho (autora sochy Svobody), nedobytná Vaubanova citadela. Le Corbusierova kaple v Ronchamp. Krásné výhledy na Vogézy. Návštěva Besanconu ležícím na řece Doube, centrum kraje Franche-Comté, rodné město Victora Huga bratří Lumiérových, staré město s hrázděnými domy a barevnými burgundskými střechami, paláce, katedrála, orloj. Nocleh.

3. den
Městečko Ornans nad řekou Loue s domy na pilířích, rodný dům malíře G.Courbeta, sýrová farma a museum místního sýra Morbier s ochutnávkou. Možnost oběda - krajová specialita kuře na žlutém víně se smrži. Turistika proti proudu řeky Loue až k prameni. Salins-Les-Bains, unikátní podzemní solný důl s mohutnými podzemními prostorami s klenutým stropem, dobová zařízení na získávání soli, variantně koupání v solných termálních lázních. Cesta vinařským krajem Arbois, zastávka v Dole, kouzelné středověké městečko. Ochutnávka typických regionálních vín, klobás a sýrů. Nocleh.

4. den
Městečko Arbois, kouzelné městečko ležící uprostřed vinic. Turistika na úpatí Pic des Igle v přírodním parku Cascases du Hérisson, vodopády Evantail a Grand Saut, výhledy na pohoří Jura. Možnost oběda nebo variantně delší turistika podél vodopádů. Městečko Bourg en Bresse s opatským kostelem Brou, pozoruhodná architektura ve stylu plaménkové gotiky. Dombes, rozlehlá proláklina a kraj tisíců rybníků. Středověká vesnička Pérouges ležící na kopci, často vyhledávaná filmaři. Nocleh.

5. den
Hauterives – Palais Idéal du Facteur Cheval – neuvěřitelný bizarní sen pošťáka Chevala – palác postavený z kamínků z cest, podivuhodná eklektická architektura inspirovaná vším možným. Významné město na Rhoně – Viennes, město s obrovskou koncentrací památek od Římanů, Augustův chrám, divadlo, katedrála, kostel z 5. stol., fakultativně večeře na rozloučenou s krajem. Noční přejezd.

6. den

Minimální výměna na vstupy

75 EUR

Počasí

Akvitánie

14°C Oblačno

Francouzská riviéra

10°C Převážně oblačno

Korsika

14°C Oblačno

Languedoc-Roussillon

16°C Jasno

Paříž a okolí

13°C Převážně oblačno

Pikardie

10°C Oblačno

Poitou Charentes

10°C Slabý déšť