800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyKouzelná Provence

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

Odjezd časně ráno. Večer ubytování v oblasti Lyonu-Montelimar. Nocleh.

2. den

Snídaně. Divoký kaňon Gorge de l’Ardeche, který patří k nejzajímavějším přírodním krásám ve Francii. Návštěva jedné z nejkrásnějších zpřístupněných propastí na světě Aven d’Orgnac, celková délka chodeb dosahuje čtyř tisíc metrů a hloubky 180 metrů, mohutné rozměry síní. Zastávka u římského akvaduktu Pont du Gard, který patří mezi největší a nejzachovalejší na světě. Ubytování, nocleh.

3. den

Snídaně. Výlet ke Středozemnímu moři, středověké město Aigues Mortes. Rybářské městečko Le Grau du Roi. Možnost vykoupání. Návštěva bývalého nejmocnějšího sídla této oblasti – Les Baux de Provence, které bylo zničeno králem Ludvíkem XIII. v období náboženských válek. Nocleh.

4. den

Snídaně. Zastávka v Tarasconu u středověkého hradu ležícího na břehu Rhony. Prohlídka Arles, města s řadou památek – římská aréna, kostel Saint Trophime, nekropole Les Alyscamps. Přejezd přes deltu řeky Rhony-Camargues do poutního místa Les Saintes-Maries La Mer. Volno, koupání, možnost výletu lodí do delty řeky Rhony. Nocleh.

5. den

Snídaně. Prohlídka Avignonu s nádherným komplexem papežského palace, vyhlídka Rocher de Doms na Rhonu s mostem Pont Saint Bénézet. Prohlídka zajímavých červených skalních útvarů u městečka Rousillon. Zastávka v typickém provensalském městečku Gordes. Opatství Sénanque, položeného uprostřed levandulových polí. Ubytování. Nocleh.

6. den

Snídaně. Prohlídka Marseille – Notre Dame de la Garde, okolí starého přístavu, možnost výletu na ostrov If a prohlídka pevnosti, koupání na plážích v Marseille. Po bezpečnostní pauze noční přejezd.

7. den

Návrat odpoledne.

Počasí

Akvitánie

11°C Jasno

Korsika

14°C Jasno

Languedoc-Roussillon

14°C Převážně oblačno

Paříž a okolí

9°C Jasno

Pikardie

9°C Jasno

Poitou Charentes

12°C Jasno

×