800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyKrásy Provance

Nimes • Uzes • Pont Du Gard • Arles • Aigues Mortes • Avignon • Fontaine De Vaucluse • Sénanque • opatství Saint- Roman • Les Antiques • Lyon

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den:

 odjezd z ČR ve večerních hodinách (odjezd z ČR viz ceník a informační servis).

2. den:

 v dopoledních hodinách příjezd do Orange (UNESCO 1981), zastávka u nejzachovalejšího evropského antického divadla, vítězný oblouk, prohlídka historického centra, večer příjezd do hotelu, ubytování.

3. den:

 snídaně, odjezd do Nimes (park  „De la Fontaine“, antická knihovna, věž „Magne“, antický chrám „Maison Carré, aréna). Odjezd do Uzes, centra stejnojmenného vévodství, prohlídka historického centra (věž Fenestrelle, exteriér vévodského hradu), přejezd k pramenům řeky Eure, procházka k začátku akvaduktu, který vedl vodu do Nimes. Přejezd k nejslavnější části akvaduktu - Pont du Gard (UNESCO 1985), procházka podél zbytků akvaduktu až k tomuto monumentu, návrat do hotelu.

4. den:

 snídaně, odjezd do Camargue, Arles (UNESCO 1981), město, které svou krásou okouzlilo Vincent van Gogha i Paula Gaugina, kde vedle antických památek (arény, divadla) najdete raně křesťanské pohřebiště (Alyscamps) a jednu z nejkrásnějších románských katedrál St. Trophime. Přejezd do Aigues Mortes, středověkého hrazeného města postaveného během křížových výprav, které se odsud vypravovaly (hradby, Constanciina věž – pevnostní věž, která sloužila později jako vězení). Přejezd do Saintes Maries de la Mer, zde se podle legendy vylodila Marie Magdalena, Marta, Lazar, Marie Jakubova a Marie Salomé, když zázračně překonali Středozemní moře. V jedinečném pevnostním kostele najdete také kapli sv. Sáry, patronky cikánů. V případě dobrého počasí je zde i možnost koupání. Návrat do hotelu.

5. den:

 snídaně, odjezd do Avignonu (UNESCO 1995), prohlídka historického centra (Papežský palác, loreta, most sv. Benezeta, hradby), odjezd do Fontaine de Vaucluse, procházka k jedné z největších evropských vyvěraček, prohlídka městečka, ve kterém žil Francesco Petrarca a které bylo svědkem jeho nešťastné lásky k Lauře de Noves. Odjezd k jednomu ze tří cisterciáckých opatství založených ve 12. století v Provence – Sénanque – prohlídka exteriéru jedinečně zachovalého komplexu, přejezd do Gordes (exteriér zámku, „callades“ typické dlážděné uličky). Návrat na ubytování.

6. den:

 snídaně, přejezd k bývalému opatství Saint-Roman, jedinečná památka vytesaná po vzoru kappadockých klášterů, do skály, s množstvím skalních hrobů. Návštěva typické provensálské vinařské usedlosti Mas de Tourelles (prohlídka vinic, zpracování vína za doby římské, ochutnávka vín a možnost nákupu). Les Antiques  místo, kde u posvátných pramenů vzniklo antické město, prohlídka mauzolea a vítězného oblouku vedle kterého stojí léčebna  (léčil se zde Vincent van Gogh). Přejezd do Les Baux de Provence, sídla nejmocnější provensálské šlechty, kterou porazil kardinál Richelieu, prohlídka středověké vesnice a zbytků mohutného hradu, vystavěného na skalním suku. Přejezd Alpillami k Daudetovu mlýnu, návrat do hotelu.

7. den:

 snídaně, v dopoledních hodinách příjezd do Lyonu (UNESCO 1998), prohlídka města (Fourviére, renesanční a klasicistní čtvrť), ve večernících hodinách odjezd zpět do ČR.

8. den:

 v dopoledních hodinách příjezd do ČR.

Ubytování: „Typ A“ MOBILHOME -

Ubytování v mobilních apartmánech (mobilhome) pro 4 osoby bez stravy vybavených dvěma menšími samostatnými ložnicemi, obývacím pokojem, kuchyňským koutem a vlastním příslušenstvím. Za příplatek je možné zajistit ubytování pouze jedné dvojice, nebo trojice v celém mobilním apartmá. V kempu jsou k dispozici také společná příslušenství a ostatní vybavení kempu.

Typ B“ HOTEL -

Ubytování je zajištěno v hotelu *** , dvoulůžkové pokoje s vlastním příslušenstvím (WC, sprcha) a klimatizací. Přímo v hotelové restauraci je zajištěna kontinentální snídaně. Možno zajistit ubytování 3. osoby na přistýlce bez slevy.

Povinné příplatky

POPLATKY – typ A MOBILHOME ( platba na místě )
povinná vratná kauce cca 200 EUR/mob. •& povinný místní poplatek cca 2 EUR/os. •& ložní prádlo pouze vlastní •& úklid mobilhomu cca 45 EUR/mob. (či vlastní)

Počasí

Akvitánie

26°C Polojasno

Francouzská riviéra

17°C Oblačno

Korsika

22°C Jasno

Languedoc-Roussillon

21°C Převážně oblačno

Paříž a okolí

21°C Jasno

Pikardie

18°C Oblačno

Poitou Charentes

24°C Jasno

×