800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyMarseille - prodloužené letecké víkendy

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den:

odlet z Prahy do druhého největšího města Francie, do Marseille. Po příletu okružní jízda centrem města, dle letového řádu procházka s průvodcem nebo individuální volno. Nocleh.

2. den

: po snídani pěší procházka s prohlídkou staré části Marseille, Vieux-Port, Starý přístav. Leží v malé zátoce, obklopené domy s restauracemi, krámky a bary. Dříve zátoka sloužila jako přístav, v současnosti je zde přístaviště jachet a rybářských lodí. V místě vstupu do Vieux-Portu stojí dvě pevnosti, severně St. Jean, jižně St. Nichola'. Jednou z dominant Starého přístavu je na vrchu stojící bazilika Notre-Dame de la Garde vystavěná v letech 1854 - 63 v románsko-byzantském slohu. V jihozápadní části Starého přístavu najdeme kostel sv. Viktora, původně opatství zničené během francouzské revoluce, kostel je z druhé pol. 14. st. Dochovaná krypta je z doby založení opatství, z 5. st. Na severní straně přístavu, ve střední části, stojí budova marseillské radnice (Hotel de Ville), barokní stavba ze 17. st. Severovýchodně od Vieux-Portu, za opevněním St. Jeane, je umístěna marseillská katedrála (Cathédrale de la Major). Chrám byl postavený v 19. st. v románsko-byzantském slohu, je 140 m dlouhý a 70 m vysoký. Jižně od katedrály, na kopci, stojí románský kostel St. Laurent ze 12. st. Do východní části Starého přístavu ústí jedna z hlavních marseillských tříd La Canebiere. V ulici se nachází řada obchodů, kaváren a hotelů. Na jejím východním konci pak najdeme neogotický kostel St. Vincent de Paul.Návrat do hotelu, nocleh.

3. den:

po snídani možnost výletu na Frioulské ostrovy, jejichž součástí je i ostrov If se stejnojmenným hradem z počátku 16. st., který dlouho sloužil jako věznice. Mezi její vězně podle literárního příběhu patřil i hrabě Monte Christo, hrdina stejnojmenného románu Alexandra Dumase. Nocleh.

4. den:

po snídani indiv. volno do setkání v hodinu určenou průvodcem na recepci hotelu – transfer na letiště, odlet do Prahy.

Počasí

Akvitánie

12°C Jasno

Korsika

15°C Jasno

Languedoc-Roussillon

14°C Oblačno

Paříž a okolí

10°C Jasno

Pikardie

10°C Jasno

Poitou Charentes

12°C Jasno

×