800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyNormandie a Bretaň

Okruh, který vás zavede do idylické krajiny Normandie s malebnými městy a na členité pobřeží Bretaně.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

PAŘÍŽ – GIVERNY - ROUEN
Odlet z Prahy do Paříže, odjezd do Giverny, návštěva domu, kde žil v letech 1883-1926 přední francouzský impresionista Claude Monet. Muzeum je obklopeno krásnou květinovou zahradou, která inspirovala malíře k slavnému obrazu Lekníny. Součástí zahrady je i Vodní zahrada s můstkem v japonském stylu. Pokračování do Rouen, hlavního města Normandie, procházka městem s krásnými hrázděnými domy, gotickou katedrálou a kostelem Johanky z Arku, postaveném na místě její popravy r. 1431.

2. den

HONFLEUR - DEAUVILLE - TROUVILLE
Dopoledne přejezd do Honfleur, typické rybářské vesnice s malebným přístavem. Ta se stala v 19. st. cílem umělců, mezi nimiž byli i slavní impresionisté. Prohlídka kostela Sv. Kateřiny s oddělenou zvonicí, který je největším dřeveným kostelem na území Francie. Pokračování do luxusních přímořských letovisek Deauville a Trouville, kde se schází francouzské celebrity, koná se tu slavný filmový festival a je tu tradice dostihových závodů. Přejezd do oblasti Caen.

3. den

CAEN - BAYEUX
Dopoledne prohlídka města Caen, o které v r. 1944 bojovali Spojenci s Němci, a bylo proto z velké části poničeno. Katastrofu přežily hradby a dvě velká opatství, která dal postavit zakladatel města Vilém I. Dobyvatel. Odpoledne přejezd do Bayeux, známého dobytím Anglie Normany r. 1066 a vyloděním spojenců r. 1944, které vedlo k osvobození Francie a porážce Německa. Město přežilo 2. sv. válku prakticky neporušené, a tak je možno si prohlédnout katedrálu nebo navštívit muzeum tapisérie, kde je celý příběh bitvy u Bayeux vylíčen na 58 panelech.

4. den

MONT. ST. MICHEL - ST. MALO
Přejezd do oblasti mezi Normandií a Bretaní k magické Hoře sv. Michala, na jejímž vrcholku je velkolepé opatství Abbaye Mont St. Michel, kterému dominuje kostelní věž s pozlacenou sochou archanděla Michaela zabíjejícího draka. Odpoledne pokračování do opevněného přístavu St. Malo. Prohlídka starého města, které bylo původně postaveno na ostrově - katedrála Sv. Vincenta z 11. st., hradby, zbytky pevnosti ze 17.st.

5. den

DINARD - DINAN
Prohlídka Dinardu, přímořského letoviska, které proslavila promenáda Měsíčního svitu, pruhované plážové stany a panská sídla z přelomu 19. a 20. st. se špičatými střechami. Přejezd krásnou krajinou do středověkého městečka Dinan, zčásti opevněného a se zachovalými hrázděnými domy z 15. st. Hlavní atrakcí města je bazilika St. Sauveur, kde je krypta se srdcem rytíře Bernarda du Guesclina ze 14. st., který proslul svojí nenávistí k Angličanům a snahou o jejich vyhnání z Francie.

6. den

RENNES
Celodenní prohlídka půvabného univerzitního města, hlavního města Bretaně již od 16. st. Prohlídka staré části města s hrázděnými domy, katedrála, odpoledne volno, možnost návštěvy místního muzea s Picassovou expozicí.

7. den

CHARTRES
Přejezd do Chartres se slavnou katedrálou (UNESCO), která má dvě věže – jednu gotickou a druhou románskou, a krásná skleněná barevná okna ze 13. st. Slavné poutní místo s relikvií Sainte Voile - svatým rouchem, jež měla na sobě Panna Marie, když porodila Ježíše. Pokračování na letiště, odlet zpět do ČR.

Fakultativní příplatky

- jednolůžkový pokoj 4 900 Kč
- večeře (6x) 3 500 Kč

Počasí

Akvitánie

15°C Dešťové přeháňky

Francouzská riviéra

15°C Jasno

Korsika

17°C Jasno

Languedoc-Roussillon

19°C Převážně oblačno

Paříž a okolí

17°C Jasno

Pikardie

16°C Jasno

Poitou Charentes

18°C Jasno

×