800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyNormandie Den D

Giverny • Rouen • Fécamp • Etretat • Pont de Normandie • Honfleur • Caen • Bénouville• Arromanches • Bayeux • Colleville sur Mer • Omaha Beach • Paříž

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

A BUS, B  LETECKY

1. den: Program A 

Odjezd z ČR  ve večerních hodinách  (odjezd z ČR viz ceník a informační servis).

2. den: Program B 

v ranních hodinách odlet z ČR, přílet do Paříže, odjezd autokarem z Paříže. Giverny (zahrada podle které maloval Monet své Lekníny). Rouen, centrum Normandie, kde byla souzena Johanka z Arku  (katedrála, Aitre Saint Maclou, středověké centrum) odjezd k ubytování.

3. den:

 snídaně. Horní Normandii si oblíbili umělci v 19. a 20. století, navštívíme kouzelné městečko Etretat ležící na pobřeží kanálu La Manche, obklopená bílými útesy. Poté  přejedeme přes Pont de Normandie (do roku 1999 byl nejdelším zavěšeným mostem na světě) a budeme pokračovat směrem do Caen, kdysi sídelního města Viléma Dobyvatele, kde si prohlédneme historické centrum a kostel Mužského kláštera, ve kterém je hrob Viléma Dobyvatele. Ve večerních hodinách odjezd k ubytování v okolí Caen.

4. den:

 po snídani se vydáme na pláže, na kterých se v roce 1944 vylodili spojenci. Nejprve navštívíme Arromanches, dnes klidné lázeňské městečko, za druhé světové války zde byl podle Churchillových podkladů vybudován přístav Mulberry, (zde v Arromanches 360 shlédneme krátký dokument poskládaný z autentických záběrů z roku 1944). Přejedeme k Americkému hřbitovu a památníku v Collevile sur Mere. Podíváme se na pláž Omaha, na které se vylodila 29. a 1. pěší divize U.S. Army (známá z filmu Zachraňte vojína Ryana), přejdeme k Point d Hoc, který 6.6.1944 dobyly speciální jednotky Rangers a nakonec se zastavíme v Sainte Mere Eglise a na Utah Beach – v místech kde bojovali američtí výsadkáři (známé z filmové série Bratrstvo neohrožených). Večer návrat na ubytování.

5. den:

po snídani odjedeme do Bayeux, město, které bylo osvobozeno již den po vylodění, má krásně zachovalé historické centrum s katedrálou. Poté co si projdeme střed města, půjdeme se podívat na slavnou tapiserii z Bayeux - 70 metrů dlouhý pás látky na kterém je formou středověkého „komiksu“ vyšita historie normanské invaze do Británie z roku 1066.  Odjezd do Caen, v odpoledních hodinách přejdeme k Mont Ormel, která je známá také jako „kóta 262“. Zde navštívíme památník poslední části „Bitvy o Normandii“, při které spojenci zajali část německých armád. Předtím se zastavíme na ochutnávku (fakultativně) typického normandského calvados. Přejezd k ubytování v okolí Paříže.

6. den:

  Program A snídaně, Paříž – volný program, možnost návštěvy Eiffelovy věže, pařížských muzeí ….. . Ve večerních hodinách odjezd do ČR. Program B transfer na letiště, odlet do Prahy (v případě večerních letových časů volný program v Paříži).

7. den:

Program A příjezd do ČR v dopoledních hodinách

Počasí

Akvitánie

14°C Oblačno

Francouzská riviéra

13°C Jasno

Korsika

14°C Jasno

Languedoc-Roussillon

13°C Jasno

Paříž a okolí

12°C Jasno

Pikardie

12°C Oblačno

Poitou Charentes

16°C Převážně oblačno

×