800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyOslavy vylodění v Normandii - 70. výročí "Dne D"

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

Ve večerních hodinách odjezd z ČR, noční přejezd přes Německo do Francie.

2. den

V odpoledních hodinách příjezd na hotel, ubytování, osobní volno. Nocleh.

3.-4. den

Po snídani odjezd z hotelu. Prohlídka Muzea Atlantického valu v ústí řeky Orne v Ouistreham, kde je k vidění např. restaurovaná unikátní betonová věž 17 m vysoká s dohledem 40 km k ústí Seiny. Následně průjezd podél pláží vylodění: Sword, Juno, Omaha a Gold Beach. Návštěva amerického vojenského hřbitova a památníku s 9387 hroby v Colleville a největšího německého hřbitova v Normandii v La Cambe (21 222 padlých). Přejezd k Pointe du Hoc, kde německá pobřežní baterie ohrožovala vyloďovací pláže. Byla intenzivně bombardována a zde se pod více než třicetimetrovými srázy vylodilo 225 rangerů, kteří po tvrdém boji porazili německou osádku. Návštěva Muzea Memorial Omaha Beach v Saint-Laurent-sur-Mer. Ve večerních hodinách návrat na hotel. Nocleh.

5. den

Po snídani odjezd z hotelu do Ranville k Memorial Pegasus Bridge, který je věnován 6. britské vzdušné výsadkové divizi. Zde slavnostní přílet kluzáků, seskok parašutistů a setkání s veterány. Na další program přejezd do Arromanches. Volno k individuální návštěvě oslav - hudební program, veteráni, při odlivu přístup ke zbytkům přístavů Mulberry. Program je zakončen velkolepým ohňostrojem. V nočních hodinách návrat na hotel. Nocleh.

6. den

Po snídani odjezd do Arromanches, účast na programu oslav. Návštěva Muzea vylodění s detailní rekonstrukcí přístavů Mulberry. Ve večerních hodinách odjezd na hotel. Nocleh.

7. den

Po snídani odjezd do Paříže. Okružní jízda městem. Osobní volno k návštěvě Eiffelovy věže a Vojenského muzea v Invalidovně. Možnost výletu lodí po Seině. Ve večerních hodinách odjezd směr ČR.

8. den

Návrat v dopoledních hodinách.

Odjezdová místa

Praha, Beroun, Rokycany, Plzeň, Rozvadov (Sv. Kateřina).

Počasí

Akvitánie

10°C Převážně oblačno

Francouzská riviéra

11°C Slabý déšť

Korsika

14°C Oblačno

Languedoc-Roussillon

12°C Jasno

Paříž a okolí

10°C Dešťové přeháňky

Pikardie

9°C Oblačno

Poitou Charentes

15°C Jasno

×